نتانیاهو: اسرائیل و آمریکا علیه رژیم ایران تقسیم وظیفه کرده اند. آمریکا، تحرم اقتصادی، و اسرائیل، کارزار نظامی

نتانیاهو در این سخنرانی، از بیان هرگونه انتقادی نسبت به تصمیم ناگهانی پرزیدنت ترامپ برای خارج ساختن سربازان آمریکایی از سوریه خودداری ورزید

نخست وزیر اسرائیل فاش ساخت که در تلاش برای رویارویی با زیاده خواهی های حکومت اسلامی ایران علیه اسراییل و دیگر کشورهای منطقه، نوعی تقسیم ماموریت با ایالات متحده صورت گرفته است. بنیامین نتانیاهو در توضیح این تقسیم کار گفت که ایالات متحده، در زمینه اقتصادی و مالی علیه رژیم اسلامی در ایران مبارزه می کند و اسرائیل وظیفه رویارویی نظامی با رژیم ایران را در پیش گرفته است.

بنیامین نتانیاهو که در همایشی در دانشگاه برایلان در مرکز اسرائیل، در برابر دانشجویان نظام وظیفه سخن می گفت، دوباره تاکید کرد که اسرائیل با قاطعیت بسیار، از امنیت خود در برابر رژیمی که علنا از نابودی اسرائیل سخن می گوید، دفاع خواهد کرد.

اشاره نتانیاهو، به ویژه در مورد حضور نظامی سپاه قدس در سوریه بود که اسرائیل قاطعانه برای جلوگیری از استقرار آن در سوریه فعالیت می کند و تا کنون در بیش از دویست حمله هوایی، بارها مواضع و مراکز استقرار سپاه پاسداران در سوریه را مورد حمله هوایی قرار داده است.

نتانیاهو در این سخنرانی، از بیان هرگونه انتقادی نسبت به تصمیم ناگهانی پرزیدنت ترامپ برای خارج ساختن سربازان آمریکایی از سوریه خودداری ورزید و تنها گفت که این تصمیم می تواند فرصت های تازه ای برای همکاری بین ایالات متحده و اسرائیل به وجود آورد.

نخست وزیر اسرائیل درباره همین همکاری، در این هفته با مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، در دیداری که در برزیل داشتند، گفتگو کرد. نزدیکان نخست وزیر گفتند که تفاهم های خوبی در این زمینه به دست آمده است.

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود، توافق اتمی موسوم به برجام را بدترین نوع قرارداد دانست و ازجمله ارزیابی کرد که این توافق، عملا به رژیم ایران امکان می دهد که با پایان مدت اعتبار آن، چند صد فروند بمب هسته ای بسازد.

نخست وزیر گفت که بین اسرائیل و ایالات متحده تفاهم و هماهنگی وجود دارد و در همان حال که دولت واشنگتن، رژیم ایران را به میدان کارزار اقتصادی کشانده، و می کوشد ریشه درآمدهای نفتی آن رژیم را بخشکاند، اسرائیل به پاسداری در امور امنیتی و نظامی علیه زیاده خواهی های رژیم ایران ادامه می دهد.

یک دیدگاه

  1. پر توان باد ارتش نیرومند اسراییل در نابودی ترور اسلامی. در فردا ی ایران آزاد شده ارتش ایران و ارتش اسرائیل در کنار یکدیگر برای نابودی تروریسم اسلامی تلاش خواهند کرد.

Comments are closed.