نتانیاهو: امیرنشین های حوزه خلیج فارس، بخاطر ترس از رژیم ایران، به اسرائیل نزدیک شده اند

سلطان قابوس فرمانروای سلطان نشین عمان، که با رژیم ایران روابط بسیار دوستانه دارد، از نخست وزیر اسرائیل به گرمی استقبال کرد

نخست وزیر اسرائیل در بخشی از سخنرانی شب گذشته (یکشنبه) به مناسبت پنجاه و دومین سالروی یکپارچگی اورشلیم، و انتقال بخش شرقی شهر به حاکمیت اسرائیل، در ضمن فاش ساخت که شماری از کشورهای عرب، همکاری های خوبی با اسرائیل دارند و آن ها دریافته اند که اسرائیل دشمن آنان نیست و همکاری فیمابین می تواند به سود دو طرف باشد.

این چندمین بار است که نتانیاهو به چنین افشاگری دست می زند، ولی این بار نیز از افشای هرگونه جزئیاتی در این زمینه خودداری ورزید.

دولت مصر که همیشه پیشگام و رهبر کشورهای عرب محسوب می شده، و بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور عربی می باشد، حدود چهل سال پیش و چند هفته ای قبل از آن که حکومت اسلامی در ایران برقرار گردد، با اسرائیل به پیمان صلح رسیده بود. دولت اردن نیز بیست و پنج سال پیش با اسرائیل پیمان صلح امضا کرد و مناسبات دو کشور به حال عادی در آمد.

ولی منظور نتانیاهو از سخنان روز گذشته، همکاری های آشکار و پنهان بین اسرائیل با عربستان سعودی و امیرنشین های حوزه خلیج فارس است که حکومت ایران قصد برانداختن دولت های حاکم بر آن کشورها را دارد.

برخی از مناسبات علنی بین اسرائیل و امیرنشین ها، از جمله شامل دیدار رسمی نخست وزیر اسرائیل از سلطان نشین عُمان، و همچنین حضور ورزشکاران اسرائیل در امارات عربی متحده و دعوت از اسرائیل برای شرکت در همایش بین المللی اقتصادی در بحرین می باشد که قرار است سه هفته دیگر در منامه برگزار شود و هدف از آن تامین سرمایه برای اجرای پروژه های آبادانی در سرزمین های فلسطینی نشین می باشد.

نتانیاهو در سخنرانی خود، در همان حال که به همکاری های آشکار و پنهان با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس سخن گفت، به حکومت اسلامی در ایران پرداخت و از جمله گفت: «با وجود این  نزدیکی امیرنشین ها با اسرائیل، هنوز در آن منطقه آنانی وجود دارند که علنا از قصد خود برای نابودی اسرائیل سخن می گویند و یک نمونه آن صدها میلیون دلار پولی است که رژیم ایران به حزب الله لبنان منتقل می سازد تا به اسرائیل آسیب برساند.

نتانیاهو تاکید کرد که اسرائیل از امنیت شهروندان خود قاطعانه دفاع می کند و حمله هوایی اسرائیل به مواضع نظامی در حومه دمشق، که سپیده دم روز گذشته (یکشنبه) رخ داد، نشان دیگری بر این قاطعیت اسرائیل است. در گزارش ها آمده بود که در این حمله، دو مرکز تسلیحاتی که احتمالا متعلق به رژیم ایران و یا حزب الله لبنان بوده منهدم شده است. اسرائیل ساعاتی پس از پرتاب دو موشک از خاک سوریه به سوی نواحی مرزی با اسرائیل به این حمله دست زد.

یک دیدگاه

  1. کشورھای مسلمان باید بدانند که ما ضد اسلام نیستیم، تنها میخواهیم تروریسم و شیطان را نابود سازیم۰ نیاکانِ مسلمانان به اِسمائیل که پسرِ اِبراھیمِ پیامبر است ریشه دارد۰ پس ھر کی به یهود ستیزی و نابودی اسرائیل بپردازد، بدرستی که با مسلمانان میجنگد۰ آرزو کنیم روزی را که ادیان یکتاپرستی برای ستایش و جشنِ آشتیِ جهانی به اورشلیم زیارت کنند۰

Comments are closed.