نتانیاهو: اگر اسرائیل وجود نداشت، اسلام افراطی، منطقه را در خود می بلعید و فجایع بیشتری مرتکب می شد

نتانیاهو در سخنرانی خود، به تهدیدهای حکومت ایران نیز پرداخت و گفت این رژیم ادعای توان نابود کردن اسرائیل را دارد. ولی خودشان می دانند که به چنین هدفی نخواهند رسید

بنیامین نتانیاهو گفت که اگر اسرائیل وجود نداشت، بی تردید امروز اسلام افراط گرا سراسر منطقه را فرا گرفته بود. نخست وزیر اسرائیل که در برابر ده ها روزنامه نگار نشریات مسیحی در سراسر جهان، که به اورشلیم آمده اند سخن می گفت، در توضیج سخنان خویش افزود: «آنان به تصور آنکه بهترین باورها و مناسب ترین راهکارها را دارند، خواهان تسلط بر منطقه و جهان هستند، ولی عملا دیدیم که آن ها چه می کنند و به چه جنایاتی دست می زنند و چگونه منطقه و جهان را به خطر می اندازند و موجب وقوع خونریزی های فاجعه بار می شوند».

نتانیاهو در سخنرانی خود، به تهدیدهای حکومت ایران نیز پرداخت و گفت این رژیم ادعای توان نابود کردن اسرائیل را دارد. ولی خودشان می دانند که به چنین هدفی نخواهند رسید و اسرائیل قاطعانه می تواند از موجودیت خود دفاع کند.

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد که در همان حال که حکومت خودگردان فلسطینی علیه تصویب قانون ملیت در اسرائیل به اعتراض جهانی دست زده و به نهادهای بین المللی شکایت می برد، محمود عباس دستور صدور حکمی را داده که به موجب آن، هر فلسطینی که به اسرائیلیان و یا یهودیان زمین بفروشد، اعدام خواهد شد.

در قانون ملیت در اسرائیل گفته شده که این سرزمین کشور یهودیان است و به عنوان تنها مأمن و جایگاه  ملت یهود، وظیفه دارد در تقویت فرهنگ و تمدن یهود کوشا باشد.

حتی در داخل اسرائیل نیز گروه ها و سازمان هایی وجود دارند که تصویب این قانون را غیرضروری دانسته و از آن انتقاد کرده اند. ولی نتانیاهو قانون ملیت را مثبت و ضروری دانست. در این قانون، عبری به عنوان زبان رسمی و پرچم آبی و سفید با نشان ستاره شش پر در وسط آن، پرچم ملی کشور اعلام شده است. در این قانون همچنین آمده است که دولت بودجه های بیشتر را برای تقویت نهادهای فرهنگی و اجتماعی یهودیان هزینه خواهد کرد.

نمایندگان رسانه های مسیحی از سراسر دنیا که برای شرکت در همایش بزرگ اورشلیم به اسرائیل آمده اند، می گویند که هدف مهم آنان بررسی راه هایی است که بتوان با تبلیغات ضد اسرائیلی در سراسر جهان مبارزه کرد.

آن ها اسرائیل را سرزمین ظهور مسیحیت می دانند و این کشور و حکومت آن را محافظ همه ادیان و ازجمله مسیحیت می دانند و بر این باورند که دنیا باید به اسرائیل احترام گذارد.

آن ها می گویند اسرائیل در حالی زیر ذره بین انتقاد و افترا قرار دارد، که در همه کشورهای عربی و اسلامی، مسیحیان مورد آزار قرار دارند و محدودیت های متعددی علیه آن ها به اجرا گذاشته شده است.

به گفته برگزارکنندگان این همایش، دنیا باید واقعیات را درباره اسرائیل بشناسد و از وارد آوردن افترا به دولت و مردم این کشور دست بردارد.

نتانیاهو در بخشی از سخنرانی شب گذشته خود در همایش روزنامه نگاران مسیحی، در واکنش به تهدیدهای رژیم ایران گفت: «من می دانم که امید و آرزوی رژیم ایران آن است که در مجاورت خاک اسرائیل به استقرار نظامی دست بزند تا شاید بتواند برای نابودی اسرائیل به تلاش بپردازد. ولی ما با صراحت و قاطعیت می گوئیم که چنین امکانی را به آن ها نخواهیم داد».

نتانیاهو افزوده گفت: «پشتوانه سخنان ما، عملیات قاطعانه ماست. ما همچنان در آینده به همه اقدامات لازم دست خواهیم زد تا از موجودیت خود، در برابر آنانی که آرزوی خام انهدام اسرائیل را دارند دفاع کنیم».

4 دیدگاه‌

  1. درود بر ناتانیاهو واقع‌گرا، در عصر کوتوله های سیاسی ، نتانیاهو تنها رهبر ی است که ماهیت رژیم فاشیستی اسلامی را درک و تبیین می کند

  2. واقعیت تاریخی بر اصل زبان دلالت دارد؛ زبان عربی از زبان عبری تقلید شده است و یهودیت باعث به وجود آمدن دین مبین اسلام شده است و اسلام افراطی بر ضد یهودیت و بر ضد اسلام راستین قیام کرده است بر اصل اعوذ بالله من الشیطان الرجیم دلالت محض دارد و واقعیت تاریخ فقط بر رحمان و رحیم دلالت بارز دارد

  3. اون سرزمین فقط متعلق به قوم مقرب یعنی اسرائیلیان است نه مسیحی و نه مسلمان ببینم به فرض مثال امروز یه سری زرتشتی تو عراق پیدا شدند ایا این دلیل می تونه بشه که عراقیان بر ایران ادعا کنند ؟؟؟؟؟؟خیر پس اسرائیلیان وقتی چنین ادعایی را از هر دین و قوم و مردمی دیدند یا شنیدند باید نسبت به اونها هوشیار باشن . یا یه مثل دیگر مگر می شود بگویند اسرائیلیان بد هستند اما سرزمینشون خوبه ؟؟؟؟؟؟ خیر اونجا متعلق به یهودیان و اسرائیلیان است وبس .

  4. بنیامین وزیر محترم و عالی مقام اون لوگویی که بود قویترین مهر اسمانی تاریخ بشر برای بستن مسلمان است که بیش از این شرارت بر علیه اسراییل عمل نمی تواند کند .یعنی ستاره داود شش ضلعی در هر ضلع خود ستاره هشتپر را مهار کرده و بلعیده . درود و برکت بر تو باد تا ابد

Comments are closed.