نتانیاهو: اگر حزب الله لبنان قصد تعرض به اسرائیل را داشته باشد، متحمل ضربات دردناکی خواهد شد

نتانیاهو در دیدار از مرزهای اسرائیل با لبنان،درکنار سربازان و افسران

نخست وزیر اسرائیل هشدار می دهد که اگر حزب الله لبنان در صدد برآید آسیبی به اسرائیل وارد سازد، ضربات سهمگینی بر آن سازمان وارد خواهد آمد.

بنیامین نتانیاهو این سخنان را در کنار فرمانده سپاه شمال اسرائیل بیان داشت که مسؤولیت حفظ امنیت در مرزهای شمالی با لبنان و سوریه را به عهده دارند.

این سخنان بنیامین نتانیاهو که در مقام وزیر دفاع نیز عمل می کند، هنگام دیداری بود که او روز گذشته (سه شنبه) از مرزهای شمالی با لبنان به عمل آورد و از نزدیک تلاش گسترده ارتش اسرائیل را برای شناسایی و انهدام تونل های تهاجمی حزب الله نظاره کرد.

در روزهای اخیر از شناسایی سه تونل خبر داده شده که ارتش اسرائیل هنوز آن ها را منفجر نگرده، ولی در آن ها به مین گذاری پرداخته تا تروریست ها نتوانند از داخل لبنان وارد تونل ها شده و به اسرائیل رخنه کنند.

همچنین گزارش رسید که صدای انفجارهایی در داخل لبنان، در مسیر یکی از تونل ها شنیده شده که هنوز از جزئیات آن خبر موثقی در دست نیست.

بنیامین نتانیاهو در پایان دیدار از عملیاتی که برای کشف و خنثی کردن تونل ها انجام می شود، به خبرنگاران گفت که اسرائیل هیچ تعرضی را از خاک همسایگان تحمل نخواهد کرد و قاطعانه به آن پاسخ خواهد گفت.

اگر حزب الله در ارزیابی های خود به اشتباه دچار شود و بخواهد به اسرائیل آسیبی برساند، با شدت و قاطعیت مورد حمله قرار خواهد گرفت.

نخست وزیر و وزیر دفاع به خبرنگاران گفت که به دنبال دیدار از محل کشف تونل های تهاجمی، یک نشست مشورتی با رئیس ستاد و امیران ارتش برگزار کرد و حاضران به بررسی و ارزیابی دقیق اوضاع پرداختند.

نتانیاهو از پشتکار و التهاب سربازان در انجام وظیفه تقدیر کرد و یادآور شد که سومین تونل تهاجمی نیز کشف گردیده است

نخست وزیر گفت که اگر حزب الله بخواهد مانع عملیات دفاعی اسرائیل شود و یا به هر اقدام تعرضی دیگر دست بزند، چنان ضربانی بر آن وارد خواهد آمد که دیگر نتواند به آسانی سر بلند کند.

ژنرال نیروهای ذخیره، یوآو گالانت، که در گذشته رئیس ستاد ارتش اسرائیل بوده و اکنون یکی از وزیران کابینه نتانیاهو می باشد، در سخنانی گفت که اسرائیل چنان توانایی های کوبنده ای دارد که اگر حزب الله لبنان بخواهد دوباره دست به تعرض بزند، اسراییل قادر خواهد بود لبنان را به عصر حجر باز گرداند.

یادآوری می شود، در جنگ دوم لبنان که دوازده سال پیش رخ داد، اسرائیل نیمی از ساختمان های مسکونی در محله شیعه نشین بیروت را که “الضاحبه” نام دارد ویران کرد و رژیم ایران ناچار شد برای بازسازی آن پانصد میلیون دلار پول بپردازد.

برخی دیگر از کارشناسان نظامی اسرائیل گفتند که مسؤولیت دولت لبنان را نباید نادیده گرفت و دولت مرکزی وظیفه داشته از این تجاوزکاری حزب الله جلوگیری کند.

ولی آگاهان گفتند که ایالات متحده به اسرائیل تذکر داده که از مسؤول شناختن دولت مرکزی لبنان خودداری ورزد، زیرا دولت واشنگتن از مدت ها پیش می کوشد به دولت لبنان یاری برساند که بتواند روی پای خود بایستد و از چنگ حزب الله رهایی یابد.

همچنین گزارش رسید که نیروی پاسدار صلح در لبنان، موسوم به یونیفیل به اسرائیل اطلاع داده که برای شناسایی تونل ها و انهدام آن ها مشکل دارد، زیرا به آن اجازه داده نمی شود وارد خانه های مردم و املاک و زمین های آن ها شود. حزب الله معمولا دهانه ورودی تونل ها را در داخل خانه ها حفر می کند که از هوا قابل تشخیص نباشد.

نتانیاهو در دیدار از مرزهای اسرائیل با لبنان، در کنار سربازان و افسران

یک دیدگاه

Comments are closed.