نتانیاهو با پیروزی از واشنگتن باز می گردد، ولی در داخل مشکلات زیادی دارد

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل امروز به دیدار خود از ایالات متحده پایان می دهد و ظهر فردا هواپیمای او در اسرائیل به زمین می نشیند. او دو روز آخر سفر خود را در نیویورک گذراند و در مراسمی حضور یافت و با شماری از سران جامعه یهودی نیویورک و شخصیت های سیاسی دیدار داشت.

اوج سفر پنج روزه او دیدار با پرزیدنت ترامپ و سخنرانی در همایش سالیانه “ایپاک” بود که مورد توجه بسیار قرار گرفت و در آن از جمله از ملت ایران پشتیبانی کرد و گفت امیدوار است روزی بیاید که این پلیدان از ایران بروند و کورش دوران دوباره به صحنه بیاید.

فردا (جمعه) هنگامی که نتانیاهو به اورشلیم باز می گردد، دو بحران اساسی در برابر خود دارد که موجب تنش برای او شده است. یکی بحران کابینه و اختلاف نظر احزاب ائتلافی در مورد انجام خدمت وظیفه از جانب جوانان اولترا ارتودوکس و یا مذهبیون متعصب است و دیگری ادامه بازپرسی های پلیس در رابطه با اتهامات مربوط به سوء استفاده از قدرت و امتیازات مالی احتمالی توسط نخست وزیر.

بحران کابینه بر سر اصرار جناح اولترا ارتودوکس کابینه است که خواهان تصویب قانونی است که در آن همه جوانانی که خواهان ادامه تحصیل در مدارس مذهبی تعصب گرایانه هستند، باید از خدمت نظامی وظیف معاف گردند. احزاب تعصب گرای مذهبی تهدید کرده اند تا هنگامی که این قانون تصویب نشود، آن ها از رای دادن به لایحه بودجه دولت خودداری خواهند کرد. در مقابل، وزیرا دارایی که از یک حزب سکولار است گفته است که اگر تا هفته آینده بودجه از تصویب نهایی نگذرد، او در دولت باقی نخواهد اند.

بنیامنی نتانیاهو در همان روزهایی نیز که در واشنگتن بود از این وضع انتقاد کرد و گفت که او خیال انتخابات زودرس و انحلال کابینه را ندارد و می خواهد دست کم یک سال و نیم دیگر در قدرت بماند.

4 دیدگاه‌

  1. نتایاهو حزب الله در حالت اماده باش هست و سلاح شیمایی داره.زود تغیر مسیر بده دوباره برو امریکا. والله به خدا گناه داره اخر سر این زبل خان را سکته میدید بزار حداقل چند روزی تو خونه خودش استراحت کنه زبل خان یا تو سفره یا تلفن تو دستش به ترازو مکرون ووووووو زنگ میزن البته چند روز چیش اشتباهی به دروحانی زنگ زد و فوری قطع کرد از بس دسپارچه شده. نتایاهوی زبل خان من خیالتو راحت کنم تو دنیا راهم بسیج کنی نمیتونب برای ایران کاری کنی.به نظره من البته برات توصیه میکنم با ایران کاری نداشته باش من امنیت تورا تضمین میکنم برو راحت بخواب

  2. بسم الله.آقا هی میان به من میگن تو چر اینقدر اسرائیلو دوست داری دقدقت اسرائیله آقا کسی سوره قرآن که اسمش اسرائیله را دوست داشته باشه طوریه کسی کلام خدا را دوست داشته باشه طوریه.تو هم بگو من با اینکه یهودیم ولی به حرمت قرآن اسم کشورو گذاشتم اسرائیل همین حفظت میکنه تا قیامت به شرطی که خدای نکرده شیطون گولت نزنه ها تا قبل اصلاح سند سه اصل توحید معاد و نبوت تورات با قرآن ورداری قبله توراتو بخای بازسازی کنی ها.

  3. بسم الله.آخه شما فکر کردین این قرآن ارث پدریه اینهاست کتاب خدا برای هدیت بشره برو ازش سند در بیار سند توراتو اصلاح کن یاد بگیر باهاش حال کن این کتاب برای دردو مشقت مردم نیست خودش میگه میتونی باهاش اسناد تحریفی توراتو بزنی ازش اسناد دلخاهت و هر کمو کسری که حس میکنی تورات داره با ذکر منبع به کتابت اضافه کنی این کتابو اعراب ننوشتن که بهش حقی داشته باشن یک سند الهیه

  4. رهبر بزرگ و عزیز اسرائیل باز هم در آمریکا مثل همیشه عزت و بزرگی اسرائیل مقدس را به جهانیان ثابت کرد و با افتخار و سربلندی عازم اسرائیل عزیز میشود ،قطعا با درایت و زیرکی ایشان مسائل داخلی اسرائیل را هم به بهترین نحو حل و فصل میکنند ، در دوران وزارت و رهبری ایشان بر اسرائیل روز به روز شاهد سرافرازی و سربلندی بیشتر اسرائیل بزرگ هستیم ، و این عزت و افتخار دل قوم یهود را شاد و شادتر میکند

Comments are closed.