نتانیاهو با یادآوری نقش اسرائیل در افشای توطئه های تروریستی رژیم ایران، گفت که اسرائیل به تامین امنیت اروپا یاری می رساند

بنیامین نتانیاهو در ضیافت شامی که نخست وزیر بلغارستان به افتخار او برپا ساخته بود، یک بار دیگر تائید کرد که اسرائیل در افشاگری توطئه رژیم ایران برای ترور مخالفان در دانمارک نقش داشته است. سخن از توطئه حکومت ایران برای ترور اعضای گروه موسوم به “جنبش الاحواز” است که در دانمارک اقامت دارند.

نتانیاهو که در یک دیدار رسمی از بلغارستان، در صوفیا پایتخت آن کشور سخن می گفت، همچنین یادآوری کرد که اسرائیل در کشف چندین مورد توطئه های تروریستی در چند کشور اروپایی نقش داشته است.

نخست وزیر گفت “در حالی که اتحادیه اروپا سیاست های ستیز با اسرائیل را دنبال می کند، این کشور توانسته است به تحکیم امنیت اروپائیان یاری برساند.

سخنگوی اتحادیه اروپا این بخش از سخنان نتانیاهو را قاطعانه رد کرد و گفت که سیاست خارجی اتحادیه، با موافقت همه کشورهای عضو شکل می گیرد.

پیشتر اعلام شده بود که خنثی کردن توطئه تروریستی علیه همایش مجاهدین در پاریس نیز از طریق اطلاعاتی بوده که اسرائیل در اختیار کشورهای غرب اروپا قرار داده بود.

دو سال پیش، شهر بورگاس در بلغارستان که یکی از جاذبه های گردشگری آن کشور است، شاهد یک انفجار تروریستی در اتوبوس گردشگران اسرائیلی بود که چندین کشته به جای گذاشت و تحقیقات نشان داد که عوامل حزب الله لبنان، به دستور حکومت اسلامی ایران، مامور انجام این جنایت بوده اند.

نتانیاهو  در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر بلغارستان نیز گفت هنگام آن است که اتحادیه اروپا به این دورویی و دو دوزه بازی علیه اسرائیل پایان دهد و به تلاش این کشور برای مبارزه با ترور ارج نهد، و اسرائیل را به خشونت و بدرفتاری با آنانی که از طریق ترور می خواهند به امنیت اسرائیل آسیب برسانند، متهم نسازد.

در بیانیه مشترکی که انتشار یافت، از قول نخست وزیر اسرائیل آمده است که همکاری های اطلاعاتی با کشورهای اروپا، نه تنها برای تامین امنیت منطقه ای است، بلکه هدف، دفاع از فرهنگ غرب است که در برابر تهاجم قرار گرفته است.

قرار است نخست وزیر اسرائیل هنگام اقامت در بلغارستان، با نخست وزیران یونان، رومانی و رئیس جمهوری صربستان نیز دیدار داشته باشد. آگاهان سیاسی می گویند که هدف نتانیاهو از این سفلر، که از سه ماه پیش برنامه ریزی شده بود، ایجاد بلوک کشورهای اروپای شرقی، در برابر کشورهای اروپای غربی در اتحادیه اروپا می باشد، که هرگز سیاست دوستانه ای نسبت به اسرائیل نداشته اند.

کشورهای غرب اروپا، و در راس آن ها فرانسه و آلمان، می کوشند به دادوستد بازرگانی گسترده با رژیم ایران ادامه دهند و تحریم های ایالات متحده را دور بزنند.

نتانیاهو گفت که دورسازی کشورهای اروپای غرب از سیاست غیردوستانه با اسرائیل، به زمان نیاز دارد. ولی این روندی است که حتما باید صورت گیرد. او گفت: ایمان دارد که این هدف عملی خواهد شد.

 

یک دیدگاه

  1. دمت گرم آقای نخست وزیر عزیز که اگر همکاری اطلاعاتی شما نبود الان باید شاهد جنایات افسارگسیخته از جانب حکومت جعلی جمهوری اسلامی ایران در سراسر دنیا بخاطرسیاست گسترش جنگ و خونریزی می بودیم.

Comments are closed.