نتانیاهو به حسن نصرالله، قاسم سلیمانی و سازمان های ترور هشدار داد مواظب زبان خود باشند و تهدید نکنند

در پاسخ به تهدیدهای روزهای اخیر علیه اسرائیل، که از زبان حسن نصرالله و شماری از مقامات ارشد رژیم ایران و فرماندهان سپاه پاسداران شنیده شده است، بنیامین نتانیاهو هشدار داد که اسرائیل در برابر هر تجاوزی، پاسخ سختی برای دشمنان خود در نظر گرفته است. نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل گفت که حسن نصراله و قاسم سلیمانی و دولت لبنان در سخنان زیاده گویانه خویش، جانب احتیاط را از دست ندهند، در غیر این صورت، سخت به زیان آن ها خواهد بود.
در روزهای اخیر ابراز نگرانی شده که مجموعۀ رویدادهای امنیتی در سوریه، لبنان، عراق و غزه، ممکن است موجب بروز درگیری نظامی شود.
بنیامین نتانیاهو که امروز (سه شنبه) در سخنرانی در مراسمی در اورشلیم گفت: «من تهدیدهای بیان شده از زبان حسن نصرالله را شنیدم و به او پیشنهاد می کنم که سرجایش بنشیند و خشم خود را فرو کش کند».

نتانیاهو افزود: «نصرالله خوب می داند که اسرائیل خوب می تواند از امنیت خود دفاع کند. اسرائیل به خوبی قادر است مزد مهاجمان را کف دستشان بگذارد».
نتانیاهو افزود: «من به مقامات دولت لبنان و همچنین قاسم سلیمانی توصیه می کنم که مواظب دهانشان باشند».
اشاره نتانیاهو به سخنان سعد حریری نخست وزیر لبنان بود که به پرواز پهپادهای نسبت داده شده به اسرائیل در حریم هوایی آن کشور، به شدت اعتراض کرده و گفته است که دولت بیروت پاسخ لازم را خواهد داد.
حسن نصرالله نیز در سخنان دیروز خود گفته بود “دورانی گذشت که اسرائیل می توانست آزادانه هواپیماها و پهپادهای خود را بر فراز لبنان به پرواز در آورد و ما از این پس به آن پاسخ خواهیم گفت”.
سفیر رژیم ایران در بیروت، محمد حلال فیروزنیا نیز همین سخنان را بازگو کرد و تهدید کرد که از این پس، گروهی که آن را “جبهه مقاومت” نامید، در برابر آن چه که “تجاوزگری رژیم صهیونیستی” توصیف کرد، به طور دسته جمعی خواهند ایستاد. او گفت که حزب الله لبنان، فلسطینی ها و عوامل دیگر، از سوریه تا فلسطین، از این پس در برابر تعرضات رژیم صهیونیستی ساکت نخواهند نشست.
نتانیاهو که امروز در آئین نهادن یک نهاد علمی – تکنولوژی مربوط به خودروسازی سخن می گفت، به رژیم ایران وحزب الله لبنان و دیگران توصیه کرد که مواظب حرف های خود باشند و بدانند که اسرائیل با قدرت از خود دفاع خواهد کرد و این قاطعیت را در گذشته نیز نشان داده است.