نتانیاهو: حکومت ایران با شیوه های استعماری میخواهد بر سوریه مسلط گردد

 

نخست وزیر اسرائیل در یک سخنرانی تائید کرد که ارتش این کشور بارها پایگاه های عملیاتی سپاه قدس و نبروهای وابسته به آن را در سوریه بمباران کرده است – و دوباره گفت که اسرائیل از هر امکان استفاده خواهد کرد تا نگذارد که رژیم ایران در سوریه استقرار یابد.

نخست وزیر در همایش بین المللی وزیران امنیت ملی چندین کشور جهان که در اورشلیم برگزار می شود، برای نخستین بار تائید کرد که شماری از قرارگاه های بمباران شده، متعلق به سپاه قدس بوده است.

نتانیاهو گفت که حکومت ایران بیش از هشتاد هزار نفر نیرو در سوریه متمرکز ساخته که با کمک آن قصد دارد به بلندی های گولان حمله برد.

سفیر اسرائیل در سازمان ملل، دانی دانون، ماه گذشته فاش ساخته بود که رژیم ایران کمی کمتر از ده هزار تن از افراد سپاه قدس را در سوریه مستقر ساخته و کمی بیشتر از ده هزار نفر از مزدوران شیعه از افغانتسان و عراق و پاکستان را به سوریه آورده و حدود شصت هزار نفر از جوانان سوری را بسیج کرده و حقوق ماهیانه آن ها را می پردازد و از طریق آن ها قصد دارد بلندی های گولان را مورد حمله قرار دهد.

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود گفت که رژیم ایران در واقع زیر شعارهای مذهبی، یک سیاست استعماری در پیش گرفته و می خواهد سوریه و دیگر کشورهای منطقه را به مستعمره خود مبدل سازد.

نتانیاهو در سخنرانی در همایش وزیران امنیت داخلی کشورهای مختلف، بی آن که وارد جزئیات شود، گفت که اسرائیل برای جلوگیری از حوادث تروریستی در جهان نیز کوشش می کند و افزود: «همه تلاش ما، به تامین امنیت در خاورمیانه و جهان یاری می رساند.

2 دیدگاه‌

  1. اینکه اسراییل پایگاههای ایران را در سوریه بزند مثل ریختن برگ از درخت است هیچ اثری روی تنه و ریشه این شجره خبیثه نداره باید غرب و اسراییل همان اول به فکر چاره میافتادن الان خیلی دیر شده-بدانید از قبل الاسد وایران روابط راهبردی داشتن یکی از مسببان تحریک فلسطینیان همین بشارالاسد بوده و هست

  2. ایران تنها کشور در جهان است که گناه نکردن حکمش زندان است چون دراویش در ایران که کارشان گناه نکردن است به زندان فرستاده مى شوند .

Comments are closed.