نتانیاهو: «حکومت ایران ممکن است بتواند دویست بمب اتمی بسازد. ولی ما نخواهیم گذاشت»

نخست وزیر اسرائیل که از سال ها پیش جلوگیری از اتمی شدن حکومت اسلامی ایران را بزرگترین رسالت خود برای دفاع از موجودیت اسرائیل می داند، می گوید که توافق اتمی “برجام” آن قدر بد است که ممکن است در ظرف مدت کوتاهی به حکومت ایران امکان دهد که دویست بمب اتمی بسازد. نتانیاهو گفت: در هر صورت، اسرائیل نخواهد گذاشت که رژیم ایران به بمب هسته ای برسد.

نتانیاهو که در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا سخن می گفت، در مورد نزاع فلسطینیان با اسرائیل نیز گفت: هیچ چیز نمی تواند جایگزین میانجیگری آمریکا شود.

نخست وزیر اسرائیل در این مصاحبه با صراحت کامل به پرسش های متعدد در رابطه با حکومت ایران و امکان صلح با فلسطینی ها پاسخ گفت و از جمله اظهار داشت که برای فلسطینیان می توان یک راه حل سیاسی یافت که تا کنون در دنیا نظیر نداشته است.

نتانیاهو در پاسخ به فرید ذکریا که یکی از معروفترین مصاحبه گران آمریکایی است، از جمله گفت که نگران آن نیست که اگر ایالات متحده از برجام خارج شود، آن گاه حکومت ایران خواهد توانست به تلاش برای تولید بمب هسته ای باز گردد، زیرا در حال حاضر نیز در توافق برجام چنان کاستی ها و معایب زیادی وجود دارد که حتی اگر بماند، به رژیم ایران امکان خواهد داد توان اتمی مورد انتظار خود را به دست آورد.

نخست وزیر اسرائیل افزوده گفت: «در چنین صورتی حکومت ایران قادر خواهد بود به غنی سازی اورانیوم در چنان سطحی ادامه دهد که بتواند صد تا دویست بمب هسته ای تولید کند و یک زَرّادخانه بزرگ جنگ افزارهای اتمی برپا سازد. چنین وضعی به آنان امکان خواهد داد که مزدوران منطقه ای خویش را نیز به بمب هسته ای مجهز سازند و منطقه به آشوب جدی کشانده خواهد شد».

نتانیاهو افزوده گفت: «رژیم ایران حتی ممکن است تروریست های تحت فرمان خود را نیز به بمب هسته ای مجهز سازد  و یا خودش در صدد استفاده از بمب اتمی برآید.»

نخست وزیر اسرائیل گفت: «رژیم ایران با صراحت می گوید که خواهان نابودی اسرائیل است و برای آن که به چنین آرزوی خامی برسد، از به کارگیری هنچ نوع جنگ افزار و حتی بمب هسته ای، رویگردان نخواهد بود».

نتانیاهو در ادامه مصاحبه تلویزیونی با شبکه سی ان ان افزوده گفت: «این واقعیت که اروپائیان جزو امضا کنندگان برجام هستند، نباید موجب آن شود که آنان به هر قیمتی خواهان ادامه آن باشند».

نخست وزیر یادآور شد که قرارداد اتمی مشابهی با کره شمالی امضا شده بود و گفته بودند که این پیمان موجب خواهد شد که کره شمالی از دستیابی به بمب هسته ای محروم گردد، ولی دیدیم که چنین نشد.» او گفت: «من باور ندارم که اگر برجام باطل شود، آنگاه حکومت ایران خواهد توانست هرکاری را که می خواهد بکند و کسی حریفش نخواهد شد. ما هستیم که نخواهیم گذاشت آن ها به بمب اتمی دست یابند. و در حاشیه بگویم که کشورهای عرب نیز از این سیاست اسرائیل جانبداری می کنند. در گذشته غیرقابل تصور بود که اسرائیل و کشورهای عرب در مورد موضوعی، این چنین با یکدیگر همخوانی داشته باشند»

نتانیاهو در ادامه سخنانش گفت: «البته این نزدیک شدن کشورهای عرب به اسرائیل علل دیگری نیز دارد و از جمله آن که کشورهای مزبور می خواهند از تکنولوژی اسرائیلی و پیشرفت های علمی ما نیز بهره مند گردند. کشورهای عرب می خواهند که سطح زندگی مردمان آن ها نیز بالا رود.

نخست وزیر گفت: «این دگرگونی را نیز در مورد شهروندان کشورهای عرب در برابر اسرائیل مشاهده می کنیم. به ویژه اقلیت های دینی در کشورهای عربی هستند که اسرائیل را دشمن خود نمی دانند.

بنیامین نتانیاهو در نطق خود در همایش اقتصادی بین المللی داوُس، به مساله صلح با فلسطینی ها به تفصیل اشاره کرد و گفت: می توان راه حلی یافت و طرحی ریخت که تا کنون در جهان سیاست و امور بین المللی سابقه نداشته است.

نخست وزیر گفت: «فلسطینی ها می خواهند آقای خود باشند و حکومت دست خودشان باشد. آن ها باید از همه اختیارات لازم برخوردار باشند تا خودشان بر خودشان حکومت کنند. ولی در عین حال نباید به گونه ای باشد که آن ها اسرائیل را مورد تهدید قرار دهند . اسرائیل قاطعانه از امنیت خود دفاع خواهد کرد».

نتانیاهو گفت: «یکی از خواست های مهم امنیتی اسرائیل آن است که در نواحی نزدیک به رودخانه اردن در کرانه باختری حضور نظامی داشته باشد تا بتوانیم از امنیت خود دفاع کنیم».

نخست وزیر گفت: «در خاورمیانه و جهان کشورهای ناموفق زیادی وجود دارد. ما نباید در انی منطقه یک حکومت نیم بند دیگر نیز به وجود آوریم. ما در ضمن نمی خواهیم فلسطینیان را به خاک خود ضمیمه کنیم و آن ها را شهروند اسرائیل بدانیم. در عین حال ما نمی خواهیم که فلسطینیان جنبه رعیت داشته و از برخی حقوق خود محروم بمانند. آن ها می توانند پرچم ملی خود را داشته باشند و در کشورهای جهان سفارتخانه برپا سازند. این مدل جدیدی است که ما برای آشتی با فلسطینیان پیشنهاد می کنیم. این یک طرح کاملا عملی است و دنیا باید با آن خود بگیرد».

6 دیدگاه‌

  1. دویست کشور در سراسر جهان وجود دارد و اگر این دویست کشور با اسرائیل همکاری بکنند با دویست بمب اتمی ساخت حکومت اسلامی ایران مورد تهدید واقع خواهند شد ولی در مقطع کنونی اسرائیل در خط مقدم تهدیدات اتمی و موشکی مورد اهداف حکومت اسلامی واقع شده است. یک=دویست

  2. یک پیشنهاد :
    توسط احداث تونل هاى زیر زمینى مخفى در مرز پاکستان یا افغانستان یا عراق مى توانید بمب هاى اتمى با ابعاد کوچک یا به حالت قطعات جداگانه وارد خاک ایران بکنید و بعد این بمب هاى اتمى را به روش بسیار حرفه ایى به تهران بیاورید و بعد به حالت همزمان ۴۰ بمب اتمى را با فشار دادن یک دکمه منفجر کنید به این ترتیب حکومت جمهورى اسلامى ایران در کمتر از یک ثانیه از روى کره زمین محو مى شود چون تمام حکومت داران حکومت جمهورى اسلامى ایران فقط در تهران زندگى مى کنند و با انفجار بمب اتمى در تهران حکومت ایران نیز سقوط مى کند
    این روش بهتر است مى دانید چرا ؟
    چون جلوى کشته شدن آدم هاى بیشتر را با ادامه جنگ را مى گیرد این همان طرز فکرى بود که سالها پیش آمریکا در هیروشیماى ژاپن انجام داد و جلوى کشته شدن آدم هاى بیشتر را گرفت یعنى پایان جنگ با بمب اتم و جلوگیرى از کشته شدن آدم هاى بیشتر توسط ادامه یافتن جنگ یعنى اگر بمب اتم در ژاپن منفجر نمى شد آدم هاى بیشترى با ادامه یافتن جنگ کشته مى شدند .

  3. در ساده لوحی و حماقت رهبران غرب و اسرائیل همین بس که فکر میکنند مانع دست یابی ایران به سلاح هسته ای شده اند درحالیکه هیچ کس جرات ورود به ایران و بازرسی مطمئن را ندارد ! انوقت میگویند ایران ندارد!!! اما من خبر موثق دارم که ایران تعداد زیادی بمب هسته ای اماده شلیک دارد که در مکانهای مختلف استتار شده اند

Comments are closed.