نتانیاهو خطاب به خامنه ای: «آن کس که از نابودی اسرائیل سخن می گوید، خودش با نابودی روبرو می شود»

در واکنش به پوستر یهود ستیزانه ای که در وبسایت رسمی علی خامنه ای انتشار یافته و از “راه حل نهایی” و نابودی اسرائیل در آن سخن گفته شده بود، بنیامین نتانیاهو گفت: «آن کس که از نابودی اسرائیل سخن می گوید، خودش رد معرض نابودی قرار خواهد گرفت».

نخست وزیر اسرائیل گفت: «سخنان خامنه ای و به کار بردن عبارت “راه حل نهایی” برنامه شیطانی آلمان نازی را تداعی می کند که خیال خام نابود کردن یهودیان را داشت و همگان می دانند که سرنوشتش چه شد»

“راه حل نهایی” عبارتی است که نازی ها برای عملیات خود به هدف کشتار و نابودی همه یهودیان به کار می بردند. آن ها شش میلیون نفر یهودی را در طول جنگ جهانی دوم کشتند. ولی آلمان نازی بالاخره در جنگ شکست خورد و هیتلر جام زهر را سر کشید و خودکشی کرد.

در پوستری که به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در وبسایت رسمی خامنه ای انتشار یافته، آمده است: «راه حل نهایی، مقاومت تا همه پرسی».

نتانیاهو در پاسخ به این پیام خامنه ای گفت: «تهدیدهای او برای اجرای “راه حل نهایی” علیه کشور اسرائیل، برنامه شیطانی نازی ها را به یاد می آورد که آرمان آنها نابود کردن ملت یهود بود».

نخست وزیر اسرائیل در ادامه گفت: «بر خامنه ای بداند و آگاه باشد که هر رژیمی که قصد نابودی ملت یهود را داشته باشد، خود را با خطر مشابهی روبرو می سازد».

توییتر فارسی ارتش دفاعی اسرائیل نیز به پوستر انتشار یافته در وبسایت رسمی علی خامنه ای واکنش نشان داد و نوشت: «این تنها کاری است که از عهده جمهوری اسلامی بر می اید؛ نقاشی های بچگانه برای این که خود را قانع کند که خیالاتش روزی به واقعیت خواهد پیوست».

حساب توییتری فارسی ارتش اسرائیل از شش ماه پیش، برای پیشبرد دوستی و تفاهم بین دو ملت برپا شده است.

در ادامه این پیام آمده است: «جمهوری اسلامی نه تنها یهودستیز و انکار کننده هولوکاست است، بلکه از عبارات نازی ها نیز استفاده می کند. از یک سو واقعیت (را انتشار می دهد) و از سوی دیگر امید واهی (آرزوی نابودی اسرائیل)»

وزیر خارجه ایالات متحده، مایک پمپئو نیز به این پوستر یهود ستیزانه دفتر خامنه ای واکنش نشان داد و در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «ایالات متحده اظهارات مشمئز کننده و ضد یهودی خامنه ای را نکوهش می کند^ اظهاراتی که نباید جایی در توییتر یا شبکه اجتماعی دیگری انتشار داده شود».

پمپئو در ادامه این پیام خود، شخص خامنه ای را فردی خبیث توصیف کرد و نوشت: «لفاظی خباثت آمیز خامنه ای به دور از سنت ملت ایران و خوی شکیبای آنان است».

وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه این پیام نوشت: «من از جهانیان می پرسم که آیا این فرد کسی است که می توان به او اعتماد کرد که به سلاح مرگبار هسته ای مجهز شود؟»

نخست وزیر اسرائیل نیز در سخنرانی سه سال پیش خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود که یکی از هدف های اصلی حکومت ایران در تلاش برای رسیدن به بمب هسته ای، آن است که می خواهد اسرائیل و یهودیان را نابود کند»