نتانیاهو: خطرات امنیتی برای اسرائیل، در سوریه نیست، بلکه از آنچه ناشی می شود که در داخل حکومت ایران می گذرد»

نتانیاهو در روزهای اقامت خود در نیویورک، در حاشیه همایش مجمع عمومی، با سران چند کشور دیدار کرد و این ملاقات ها امروز نیز ادامه خواهد یافت

نخست وزیر اسرائیل در پایان دیداری که با پرزیدنت ترامپ در نیویورک داشت، تائید کرد که سه موضوع اصلی مورد گفتگو، یکی رفتارهای رژیم ایران در منطقه، و دیگری بحران بین اسرائیل و روسیه بوده و به موازات آن، موضوع صلح اسرائیلی – فلسطینی نیز مورد بحث قرار گرفته است.

از هنگام خروج ایالات متحده از برجام، این نخستین دیدار وی با نخست وزیر اسرائیل بود که در آن پیرامون سیاست های رژیم ایران به تفصیل گفتگو شد.

نتانیاهو در مورد ایران به خبرنگاران گفت: اسرائیل در آینده نیز همچنان بیشترین تلاش های بین المللی خود را به روی مهار کردن رژیم ایران متمرکز خواهد ساخت و افزود: نصور نمی کند که این وضع تغییر یابد..

نتانیاهو به خبرنگاران در ادامه سخنانش در رابطه با حکومت اسلامی ایران گفت: در آینده نیز بیشترین تمرکز ما به روی رژیمی خواهد بود که بیشترین خطر امنیتی برای اسرائیل محسوب می شود.

او گفت: خطرات عمده علیه امنیت اسرائیل از جانب سوریه نمی آید. حتی از آن چه که رژیم ایران ذر سوریه مرتکب می شود ناشی نمی گردد. بلکه خطر عمده، رویدادهای داخل ایران است و آنچه که رژیم در داخل آن کشور می کند.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، اشاره نتانیاهو به برنامه های اتمی و موشکی رژیم در داخل کشور است که رژیم به برنامه های موشکی ادامه می دهد و احتمال بسیار زیاد وجود دارد که برنامه های اتمی را نیز به توسل به بهانه های مختلف با شدت بیشتری دنبال کند.

به گفته این تحلیلگر، حتی اکنون که رژیم ظاهرا در برجام مانده نیز، اقداماتی برای از سرگیری تلاش اتمی، با گستردگی بسیار بیشتر جریان دارد.

قرار است نتانیاهو در ساعات امشب سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کند. آگاهان می گویند که بخش عمده این سخنرانی نیز همانند سال پیش به موضوع ایران و دخالت های او در منطقه مربوط می شود. نتانیاهو اشاره کرده که این نطق حاوی افشاگری های تازه ای خواهد بود.

یوسی کُهن رئیس سرویس امنیت خارجی اسرائیل “موساد” او را در این سفر همراهی می کند.

نتانیاهو در روزهای اقامت خود در نیویورک، در حاشیه همایش مجمع عمومی، با سران چند کشور دیدار کرد و این ملاقات ها امروز نیز ادامه خواهد یافت.

نخست وزیر به خبرنگاران گفت که پرزیدنت ترامپ، همه خواسته های او را در رابطه با مساله استقرار سامانه ضد موشکی روسی در سوریه و همچنین بحرانی که در روابط روسیه با اسرائیل، به دنبال سقوط هواپیمای نظامی ایلیوشین مورد توجه قرار داده و با خواسته های اسرائیل موافقت کرده است.