نتانیاهو دادستان کل اسرائیل را مورد حمله قرار داده و طبق معمول، نسبت به “خطر چپ گرایان” هشدار می دهد

نتانیاهو به چهار مورد سوء استفاده مالی از قدرت متهم گردیده، ولی قاطعانه همه آن ها را رد  می کند

پس از آن که دادستان کل اسرائیل حقوقدان مِندِل بلیت اعلام کرد که قصد دارد بنیامین نتانیاهو را به یک جلسه استماع دعوت کند تا درباره صدور کیفرخواست علیه وی، و یا بستن پرونده تصمیم نهایی خود را بگیرد، نتانیاهو به یک کارزار گسترده تبلیغاتی دست زده و دادستان کل را متهم می سازد که که به فشارهای جناح چپ سیاسی در اسرائیل تسلیم شده و این تصمیم را اتخاذ  کرده است.

استدلال نتانیاهو آن است که اجرای نشست استماع، بدون آن که سرنوشت نهایی پرونده ها علیه وی نهایی شود، در انتخابات عمومی اسرائیل به وی و حزب لیکود اسیب خواهد رساند. ولی دادستان کل می گوید که او به شرائط سیاسی اعتنایی ندارد و هرگاه که پرونده ها کاملا آماده باشد، با اجرای مراحل قانونی بعدی ادامه خواهد داد.

نتانیاهو به چهار مورد سوء استفاده مالی از قدرت متهم گردیده، ولی قاطعانه همه آن ها را رد  می کند.

نتانیاهو همچین ادعا می کند که دادستانی هنوز همه جنبه های مربوط به اتهامات را بررسی نکرده و با همه شاهدان سخن نگفته است. ولی اداره دادستانی، این ادعاها را نادرست می داند و می گوید که هدف آشکار از این مانورها، به تعویق انداختن روند قانونی به پس از انتخابات می باشد. مقامات دادستانی می گویند که با همه شواهد ضروری سخن گفته اند و همه بررسی های لازم را انجام داده اند و باید نشست استماع در موعدی که تعیین شود برگزار گردد.

یک دیدگاه

  1. آقای نتانیاهو درست می‌گوید، چرا که این اتفاقات درست در زمانی که ایشان کشور عزیز اسرائیل را به اوج قدرتشون و محبوبیت بین‌المللی رسانده اند می افتد. اسرائیل عزیز دشمنان بسیار دارد که با تحریک کردن یک عده و علم کردن مسایلی که در زمان فعلی اصلا مهم نیستند، میخواهند با کنار گذاشتن نخست وزیر بسیییییار شایسته و‌بسبیییار دانا و توانا که اسرائیل و‌اسراییلیان را به این همه ارزش در سطح جهانی رسانده است، باز دارند. کشورهای اروپایی از این همه عشق و‌ توانایی آقای نتانیاهو خوششان نمی آید.
    دور از گوشها مثل اون موقع که از توانایی و با هوشی و قدرت و عشق شاهنشاه آریامهر یه ایران خوششان نمی آمد.

Comments are closed.