نتانیاهو در تماس تلفنی با سران هند، استرالیا و بریتانیا درباره خطرات برجام گفتگو کرد

نخست وزیر اسرائیل در کنفرانس رسانه ای در اورشلیم، محل انبار اسناد اتمی در تهران را به خبرنگاران نشان می دهد

نخست وزیر اسرائیل در گفتگوهای تلفنی با رهبارن بریتانیا، استرالیان و هند،ضمن دادن توضیحات مفصل در مورد اسنادی که درباره پیشینه فعالیت های اتمی رژیم ایران به دست آمده، هشدار داد که اگر جلوی زیاده خواهی های حکومت ایران گرفته نشود، صلح جهانی و از جمله امنیت آن کشورها نیز به خطر خواهد افتاد.

بنیامین نتانیاهو در روزهای گذشته نیز با شمار دیگری از سران کشورها گفتگوی تلفنی انجام داده و دیدگاه های خود را در مورد میزان خطرات جمهوری اسلامی ایران، به آگاهی آنان رسانده بود.

تماس با سران هند، استرالیا و بریتانیا، بعدازظهر دیروز (آدینه) پیش از آغاز شب شنبه مقدس صورت گرفت.

نتانیاهو در گفتگو با خانم ترزا مِی نخست وزیر بریتانیا، از او دعوت کرد که کارشناسان اتمی خود را به اسرائیل بفرستد تا اسناد به دست آمده را بررسی کنند و ببینند که رژیم ایران در مورد فعالیت های پیشین خود دروغ گفته و برجام بر پایه تزویر تنظیم گردیده است.

نخست وزیر اسرائیل در گفتگو با نارِندرا مودی نخست وزیر هند نیز سخنان مشابهی بیان داشت و به او گفت که هند باید در حفط امنیت جهانی، با برجام به صورت کنونی آن مخالفت ورزد.

نخست وزیر هند با سران هر دو کشور ایران و اسرائیل دارای مناسبات دوستانه ای می باشد.

نتانیاهو در گفتگوی تلفنی با نسخت وزیر استرالیا مِلکولم تِرنبول نیز توضیح داد که گرچه استرالیا ظاهرا از خاورمیانه دور است، ولی آن چه در این منطقه می گذرد، در امنیت آن قاره نیز تاثیرگذار است.

در بیانیه رسمی دفتر نخست وزیری اسرائیل آمده است که نتانیاهو با سران کشورهای نامبرده درباره مسائل منطقه ای و جهانی گفتگو کرده و همچنین آنان را از خطوط اصلی برنامه های اتمی ایران در گذشته آگاه ساخته است.

 

یک هفته مانده به تعیین سرنوشت برجام توسط ایالات متحده، یک روزنامه آمریکایی نوشت که حان کری وزیر خارجه ایالات متحده در دوران پرزیدنت اوباما، در ماه های اخیر تلاش های گسترده و محرمانه ای به عمل آورده تا نگذارد که پرزیدنت ترامپ از برجام خارج شود.

جان کری، خود یکی از پایه گذاران برجام بوده و مخالفانش می گویند که این، فاجعه آمیزترین توافقی بوده که ایالات متحده به آن تن داده است.

روزنامه آمریکایی بوستون گلاب با انتشار گزارش اختصاصی درباره این تلاش های جان کری، فاش ساخت که او در ماه های اخیر دوبار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت اسلامی ایران دیدار داشته و همچنین با پرزیدنت فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهوری آلمان دیدار کرده تا برای جلوگیری از خروج آمریکا از برجام راه چاره ای پیدا کند.

به گزارش بوستون گلاب، جان کری همچین با رئیس جمهوری فرانسه پرزیدنت امانول ماکرون ملاقات کرده و با خانم فدریکا موگرینی سرپرست سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز یک گفتگوی تلفنی داشته است.

خان کری در پاسخ به پرسش هایی در مورد آن که این گزارش های تا چه درست است، حاضر به پاسخگویی نشد.

به احتمال قوی، تلاش ها و دیدارهای وزیر خارجه پیشین ایالات متحده، کوتاه زمانی پیش از افشاگری های نخست وزیر اسرائیل در مورد برنامه های اتمی ایران در گذشته بوده است.

جان کری در روزهای آخر خدمت در مقام وزیر خارجه ایالات متحده، در نطقی از اسرائیل به شدت انتقاد کرده و گناه راکد ماندن روند مذاکرات صلح فلسطینی – اسرائیلی را به گردن دولت اورشلیم انداخته، و از گسترش خصومت و عملیات تروریستی فلسطینیان علیه اسرائیل غافل شده بود.

یک دیدگاه

  1. برجام زلزله ای بود که ایران توسط ان غرب بویژه اروپا را بکلی نابود و عرصه تاخت و تاز تروریستهای مهاجر کرده و با مشارکت در انتخابات و بقدرت رساندن امثال مرکل و مکرون زمینه تصرف قدرت سیاسی و سلطه بر غرب را فراهم نمود. غرب نابود شده و هیچ راه نجاتی ندارد و ترامپ هم بواسطه خیانت اتحادیه اروپا در همدستی با سران ایران ، قادر به هیچ کار مفیدی در مهار گسترش قدرت ایران در امریکا نخواهد بود. اروپا سرنوشت خودرا بازای چند قرارداد اقتصادی به ایران واگذار کرد و در اینده نزدیک حکومت وحشتناک و غیرقابل تحمل اسلام ایرانی بر غرب حاکم خواهد شد. این یک هشدار بسیار جدی است و محقق خواهد شد. ایران با اخفای قدرت هسته ای و موشکی خود سعی در بی خطر جلوه دادن و مظلوم نمایی دارد اما بدانید که ایران یک قدرت به تمام معنی جهنمی و وحشتناک و فریبکار است و مذاکره با ان نیاز به مهارت خاص دارد که غربیها ندارند و فریب میخورند. توافق پاریس ثابت کرد که ابلهان بی علم بر کشورهای پرچمدار علم حکومت میکنند که نتنها مبع درامدی برای کشورهای تروریست شد بلکه زمینه هجوم گسترده انها را به غرب فراهم نمود.

Comments are closed.