نتانیاهو در حضور وزیر خزانه داری آمریکا از احتمال حمله جنگی رژیم ایران علیه اسرائیل سخن گفت

نخست وزیر اسرائیل در دیدار با وزیر خزانه داری ایالات متحده از یک رشته اطلاعات بسیار سری پرده برداشت و فاش ساخت که رژیم ایران قصد دارد به یک اقدام تروریستی بسیار بزرگ علیه اسرائیل دست بزند، ولی از اهمیت آن خبر قطعی در دست نیست. رژیم ایران بارها اسرائیل را به نابودی تهدید کرده و حتی گفته است که اگر رژیم ایران مورد حمله نظامی آمریکا قرار گیرد، متقابلا به یک حمله موشکی گسترده علیه اسرائیل دست خواهد زد.

بنیامین نتانیاهو در سمت نخست وزیر و وزیر دفاع دولت انتقالی، در یک کنفرانس مطبوعاتی در کنار استیوِن مِنُوچین وزیر خزانه داری ایالات متحده قاطعانه از توطئه های جنگی حکومت ایران برای آسیب رسانی به اسرائیل سخن گفت و دو احتمال را در این رابطه مطرح ساخت.

نتانیاهو گفت که رژیم ایران، حوثی های یمن را به شماری موشک های نقطه زن مجهز ساخته که با کمک آن ها می توان اسرائیل را هدف حمله جنگی قرار داد. نخست وزیر گفت که این موشک ها بسیار دقیق عمل می کنند و میزان دقت آن بین سه تا پنج متر از هدف است و انفجار آن ها در کنار هدف، ممکن است فاجعه آمیز باشد.

منابع اطلاعاتی اسرائیل حدود هفت ماه پیش نیز اطلاع یافتند که رژیم ایران می کوشد در بخشی از خاک عراق که به اسرائیل نزدیک است، این کشور را هدف شماری موشک های نقطه زن قرار دهد و ادعا کند که در این حمله نقشی نداشته است.

در مورد تاسیسات نفتی آرامکو در شمال شرق عربستان نیز هدف ده ها موشک قرار گرفت و به شدت آسیب دید، حکومت ایران ادعا کرده بود که این حمله توسط حوثی های یمن انجام گرفته و رژیم ایران در آن نقشی نداشته است.

رژیم ایران تا کنون کوشیده است در جریان تعرض به کشورهای همسایه و یا خرابکاری های خود، به صورت نیابتی رفتار کند و هرگز مسؤولیت تعرض ها را به عهده نگرفته است.

نتانیاهو که در کنار استیون منوچین وزیر خزانه داری ایالات متحده، در دفتر نخست وزیری در اورشلیم سخن می گفت، اظهار داشت که یک موشک نقطه زن اگر به سوی اسرائیل شلیک شود، ممکن است آسیب کلانی برساند و تلفات سنگینی را موجب شود.

نخست وزیر و وزیر دفاع دولت انتقالی، برای نخستین بار یک احتمال دیگر انجام عملیات تروریستی از سوی حکومت ایران علیه اسرائیل را مطرح ساخت و گفت: «احتمال دیگر که به طور جدی مطرح است آن که رژیم ایران توسط عوامل خود، به عملیاتی علیه یکی از سفارت خانه ها و یا کنسولگری ها و یا دفاتر نمایندگی اسرائیل در خارج دست بزند.

محافل امنیتی گفتند که به برخی از مراکز اسرائیلی در خارج از کشور دستور داده شده به اقدامات احتیاطی ویژه ای دست بزنند. سفارت خانه ها و مراکز دیپلماتیک اسرائیل در کشورهای خارجی به شدت تحت حفاظت قرار دارد، ولی احتمال می رود که در مورد برخی از آن ها اقدامات احتیاطی بیشتری صورت گیرد.

وزیر خزانه داری ایالات متحده که در کنفرانس مطبوعاتی مشترک، این سخنان را از زبان نخست وزیر اسرائیل شنید، نسبت به آن واکنش خاصی نشان نداد.

استیون منوچین وزیر خزانه داری همراه با جارد کوشنر مشاور پرزیدنت ترامپ در امور بین المللی و داماد او، به اسرائیل آمده اند. جارد کوشنر امروز (دوشنبه) با بنی گانتس رهبر حزب آبی و سفید نیز که مامور تشکیل کابینه آینده اسرائیل شده است به گفتگو نشست.

2 دیدگاه‌

  1. نتانیاهو کارش تمومه و داره ساقط میشه…مگر اینکه جنگ جدیدی در منطقه راه بیندازد و با لبنان یا ایران یا یمن…بجنگه

  2. سلام اگر شما به ایران کار نداشته باشید ایران اصلا با شما کار ندارد چون مردمومسئولین دوس دارند ه امور داخلی بپردازند نه جنگ وعواقب ناشی از ان ولی اگر تعرض صورت گیرد این مردم همان مردم هشت سال دفاع مقدس هستند

Comments are closed.