نتانیاهو در دیدار با برایان هوک در اورشلیم: «رژیم ایران به فتنه گری و برنامه اتمی ادامه می دهد، دنیا سکوت کرده است»

در آستانه مباحثات امشب شورای امنیت پیرامون ادامه تحریم تسلیحاتی علیه رژیم ایران، و همچنین پیش از آن که اسرائیل الحاق بخشی از کرانه باختری به خاک خود را اعلام کند، برایان هوک سرپرست اجرای تحریم های آمریکایی علیه حکومت ایران، امروز (سه شنبه) به اورشلیم آمد و با بنیامین نتانیاهو به گفتگو پرداخت و در پایان آن به خبرنگاران گفت: «تحریم های تسلیحاتی علیه حکومت ایران همچنان ادامه خواهد یافت و به پایان نخواهد رسید.

نتانیاهو در دیدار با برایان هوک، از تلاش های خستگی ناپذیر دولت ایالات متحده برای مهار کردن تلاش های فتنه گرانه حکومت ایران در منطقه و قاچاق اسلحه به سازمان های ترور فلسطینی و عربی سپاسگزاری کرد.

نتانیاهو پیش از آغاز مذاکرات با برایان هوک، در بیانیه ای که از جانب دفتر نخست وزیری انتشار یافت، از جمله گفت: «موضوع مهم و متعددی برای رایزنی با آقای هوک داریم، حتی موضوع هایی که منتظر پایان بحران کورونا نمی باشد».

به گفته تحلیلگران، اشاره نتانیاهو به طرح الحاق بخشی از کرانه باختری می باشد که بنی گانتس پیشتر گفته بود که بهتر است این امر به پس از دوران کورونا موکول شود.

در روزهای اخیر یک نماینده ارشد دیگر ایالات متحده نیز در اورشلیم به سر می برد و گفتگو با وی برای تعیین ابعاد برنامه الحاق، همچنان ادامه دارد.

در بیانیه دفتر نخست وزیری، نتانیاهو یک بار دیگر رژیم ایران را به دروغ پردازی درباره نیات واقعی خود متهم ساخت و نوشت: «رژیم ایران همچنان به جامعه بین المللی دروغ میگوید و به بازرسان آژانس بین المللی اجازه بازدید از اماکن مشکوک را نمی دهد تا بتواند به تلاش برای تولید جنگ افزار اتمی ادامه دهد و همزمان، بر ابعاد خشونت و خونریزی در منطقه بیافزاید».

نتانیاهو در بخش دیگری از این بیانیه نوشت: «شوربختانه، جامعه جهانی در برابر این رفتارهای حکومت ایران سکوت کرده است».

نخست وزیر اسرائیل در پایان نوشت: «تلاش های ما برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به جنگ افزار هسته ای ادامه خواهد یافت و برای رسیدن به این هدف، به هر اقدام لازم دست خواهیم زد».

نتانیاهو در بیانیه خود، یک بار دیگر این موضوع را نیز مورد تاکید قرار داد که “اسرائیل نخواهد گذاشت سپاه قدس اعزامی از جانب حکومت ایران، بتواند در خاک سوریه به صورت دائم، مستقر شود».