نتانیاهو در دیدار با وزیر خارجه آلمان، فاش ساخت که پهپاد ساقط شده ساخت ایران بود و از جهت اردن رسید

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در دیدار  روز گذشته (پنجشنبه) با هایکو ماس ، وزیر خارجه آلمان، با نشان دادن تکه هایی از یک پهپاد سرنگون شده گفت:  این هفته پهپادی از سوی حکومت ایران وارد آسمان اسرائیل شد، که  ساخت جمهوری اسلامی  و مجهز به مواد انفجاری بود که توسط  ارتش اسرائیل سرنگون شد.

این نخستین بار است که ارشدترین مقام سیاسی اسرائیل، به طور رسمی نام حکومت ایران را به ماجرای پهپاد سرنگون شده ربط می‌دهد.

نتانیاهو در ادامه گفت : این پهپاد ساخت رژیم ایران بود و از سمت سوریه و یا عراق به سوی اسرائیل به پرواز درآمده بود.

رسانه‌های اسرائیل هم چهار روز پیش  از رخنه یک پهپاد به منطقه «بقاع اردن» در کنار شهرک «بیت شه‌آن» و در نزدیکی مرز با اردن خبر دادند که در نزدیکی مزرعه اشتراکی «ماعوز حییم» سرنگون شده بود.

بنیامین نتانیاهو در ادامه افزود: این پهپاد ثابت می‌کند که تهران پدرخوانده حقیقی ترور در خاورمیانه است  و زیرساخت‌هایی را که سازمان‌های تروریستی به آن تکیه می‌کنند، تامین می‌کند.

رسانه های اسرائیل هم در این باره نوشته اند:  ارتش اسرائیل تاکنون در این باره اظهار نظر عمده ای نکرده بوده است. به گفته مقامات این پهپاد در نزدیکی شهر بیت‌شئان هدف قرار گرفت.این دومین باری است که ایران یک پهپاد مسلح به سمت اسرائیل فرستاده است.

نتانیاهو در ادامه گفت: «در حالی که ما درگیر جنگ چند روز اخیر بودیم، رژیم ایران چند روز پیش، پهپادهای مسلح خود را از سوی عراق یا سوریه ارسال کرد اما نیروهای اسرائیلی آنها را در مرز اسرائیل با اردن ساقط کردند.»

در روزهای گذشته ارتش اسرائیل نگفته بود که این پهپاد از کجا آمده و آیا مجهز به بمب بوده و یا نه اما اکنون افشاگری نخست وزیر اسرائیل نوعی هشدار است که عوامل حکومت ایران در اردن بر شدت فعالیت خود افزوده اند و شاید بخواهند جبهه تازه ای را علیه اسرائیل علاوه بر لبنان و غزه ایجاد کنند .

نخست وزیر اسرائیل به وزیر خارجه آلمان گفت: «ایران نه تنها به طور کامل از سازمان جهاد اسلامی فلسطین حمایت می‌کند و همه نیازهای آن را تامین می‌کند، بلکه روند تجهیز تسلیحاتی حماس و حزب‌الله را نیز ادامه می‌دهد.»

در سال ۲۰۱۸ نیز اتفاق مشابهی افتاد و در پی آن، اسرائیل چندین بار به مواضع حکومت ایران در سوریه حمله هوایی کرد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان به بنیامین نتانیاهو  گفت که هدف وی از سفر به اسرائیل ، ابراز همدردی کامل آلمان با مردم این کشور است .

ماس در ادامه  گفت که آلمان حملات حماس که مسئول تشدید اوضاع است را محکوم میکند و اسرائیل حق دفاع از خود را دارد.