نتانیاهو در دیدار با وزیر خارجه کانادا که به اسرائیل آمده، از قاطعیت در برابر رژیم ایران قدردانی کرد

وزیر خارجه کانادا خانم کریستینا فریلند در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نتانیاهو در اورشلیم

 

نخست وزیر اسرائیل، ایستادگی دولت کانادا در برابر زیاده خواهی های حکومت اسلامی ایران را مورد تحسین قرار داد و آن را گام دیگری در راه مهار کردن فتنه گری های حکومت ایران توصیف کرد.

بنیامین نتانیاهو این سخنان را در همایش رسانه ای مشترکی بیان داشت که در کنار خانم کریستینا فریلند، وزیر خارجه کانادا در دفتر نخست وزیری در اورشلیم برگزار گردید.

کانادا از هنگام قتل زهرا کاظمی در زیر شکنجه در زندان اوین، سیاست قاطعانه ای علیه فتنه گری های رژیم ایران و نقض حقوق انسانی در آن حکومت در پیش گرفته است.

نخست وزیر اسرائیل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه کانادا، از جمله ابراز سپاسگزاری کرد از این که خانم فریلند در چندین همایش بین المللی گفته است که دولت کانادا قصد ندارد با رژیم ایران مناسبات جهانی داشته باشد.

نتانیاهو در ادامه سخنان خود گفت: «اسرائیل از دولت کانادا سپاسگزاری می کند که نه تنها در حرف، علیه رژیمی ایستاده که علنا از لزوم نابودی اسرائیل سخن می گوید، بلکه دولت اوتاوا در میدان عمل نیز این سیاست را به اجرا گذاشته است».

خانم کریستینا فریلند، از سه سال پیش که جاستین ترودو دولت کنونی کانادا را برپا ساخته، سمت وزارت خارجه آن کشور را به عهده دارد. طی این مدت، اکنون نسختین بار است که به دیدار از اسرائیل می آید. وی در یک اقامت چهار روزه، رشته گفتگوهایی نیز با شمار دیگری از مقامات اسرائیلی انجام خواهد داد.

حکومت اسلامی ایران تا کنون بارها به علت سرکوبگری در داخل کشور و حمایت از ترور در بیرون از ایران، با دولت کانادا درگیر شده است.

یک دیدگاه

Comments are closed.