نتانیاهو در سخنرانی در جلسه غیرعلنی کنفرانس ورشو، از خطرات رژیم ایران و ضرورت مهار آن سخن گفت

به گفته آگاهان، نتانیاهو همچنین از کشورهای جهان خواستار شده که برای مهار کردن برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران بکوشند و از ایجاد یک خطر بزرگتر جلوگیری کنند

نخست وزیر اسرائیل یکی از سخنرانان جلسه غیرعلنی کنفرانس ورشو بود. گرچه متن این سخنرانی انتشار نیافته، ولی آگاهان می گویند که نتانیاهو در سمت وزیر خارجه اسرائیل، فتنه گری های حکومت ایران را برشمرده و به جهانیان گوشزد کرده است که باید با چنین حکومتی به رویارویی برخیزند و به آن اجازه و امکان ندهند که برنامه توسعه طلبانه و بحران آفرین خود را ادامه دهد.

به گفته آگاهان، نتانیاهو همچنین از کشورهای جهان خواستار شده که برای مهار کردن برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران بکوشند و از ایجاد یک خطر بزرگتر جلوگیری کنند.

این سخنان در واقع تایید اظهارات وزیر خارجه ایالات متحده است که گفت بدون رویارویی با رژیم ایران، نمی توان آرامش و صلح در منطقه برقرار کرد. پیش از آغاز نشست امروز، نتانیاهو و مایک پمپئو یک دیدار طولانی داشتند.

نتانیاهو امروز (پنجشنبه) از تلاش های معاون رئیس جمهوری ایالات متحده و وزیر خارجه آن کشور به خاطر ترتیب دادن چنین کنفرانس مهمی سپاسگزاری کرد. او گفت برگزاری این کنفرانس نشان خواهد داد که چه خطراتی، و از جانب چه کسانی، صلح  و ارامش منطقه و جهان را به خطر می اندازد.

یادآوری می شود که همایش بین المللی ورشو، “کنفرانس صلح و امنیت در خاورمیانه” توصیف گردیده که در کنار بحث درباره خطرات رژیم ایران، مساله صلح با فلسطینی ها نیز در دستور روز قرار دارد.

صرفنظر از مقامات حکومت ایران که از ابتدا اعتراض های شدیدی را نسبت به برگزاری کنفرانس ورشو به راه انداخته بودند، حسن نصرالله سرکرده گروه حزب الله لبنان، تنها عاملی بود که زبان به حمایت از حکومت ایران گشود و برگزاری کنفرانس را محکوم دانست.

همچنین یک گروه تروریستی دیگر به نام “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” که توسط رژیم ایران در نواحی فلسطینی نشین برپا شده، دیدار وزیر خارجه سلطان نشین عُمان، یوسف بن علوی را نخست وزیر اسرائیل را محکوم دانست و ادعا کرد که وی با این اقدام شرافت اسلامی را زیر پا گذاشته و به منافع کشورهای عرب و فلسطینیان خیانت کرده است.

یوسف بن علوی پس از دیدار با نخست وزیر اسرائیل به خبرنگاران گفت که دوران جدیدی در منطقه خاورمیانه آغاز شده است.

یادآوری می شود که حدود دو ماه پیش نخست وزیر اسرائیل به دعوت رسمی سلطان قابوس، از مَسقَط پایتخت عِمان دیدن کرد و مورد پذیرایی گرم قرار گرفت.

سلطان نشین عُمان از سال ها پیش با حکومت اسلامی ایران روابط بسیار دوستانه ای دارد و بارها بین ایران و ایالات متحده میانجیگری کرده و مذاکراتی بین نمایندگان دو کشور در خاک عُمان برگزار شده است. ولی این دوستی، مانع از همکاری و نزدیکی بین سلطان نشین عمان و کشور اسرائیل نشده است.

یک دیدگاه

  1. قریب به ۸۵٪ ازملت آزاد اندیش ودگر اندیش ایرانی موافق نظریات وکارهای جناب آقای بنیامین ناتانیاهوعزیز میباشند. شما فرشته الهی وهمان کسی هستید که مامورنجات اکثر مردم ایران از دست رژیم پلید ودزد ودغلکار جمهوری اسلامی جعلی ایران هستید. خداوند به شما و کشور ومردمانتان خیر وبرکت بدهد ووعده نابودی شما وکشورتان را انشاأ الله به گور خواهند برد این آخوندهای مفت خور وپلید ودروغگوکه چهل سال تمام سر ملت ایران را شیره مالیده و کلاه گذاشته اند وحالا ثروت وپولهای ایران را صرف نابودی کشور وملت وقوم دیگری میکنند که صددرصد حرام وغیر شرعی میباشد.

Comments are closed.