نتانیاهو در فاکس نیوز: سه خطر اسرائیل را تهدید می کند، ایران، ایران، ایران

در مصاحبه با تلویزیون آمریکایی فاکس نیوز، نخست وزیر اسرائیل یک بار دیگر از خطرات اتمی شدن حکومت ایران نسبت به امنیت اسرائیل سخن گفت و خواستار آن شد که دنیا این خطر را جدی بگیرد و برای برطرف کردن آن به اقدامات لازم دست بزند.

بنیامین نتانیاهو روز گذشته (یک شنبه) نیز پیش از آغاز جلسه هفتگی هیات دولت در اورشلیم، همین هشدار را تکرار کرد و دوباره گفت که اسرائیل برای تامین امنیت خویش و رویارویی با خطرات لحظاه ای درنگ نخواهد کرد.

در مصاحبه با فاکس نیوز، نتانیاهو گفت: «سه خطر بزرگ برای امنیت اسرائیل وجود دارد: ایران، ایران، ایران!»

نیانیاهو گفت که یکی از علل دوستی عمیق او با پرزیدنت ترامپ، همخوانی و همآهنگی طرفین در مورد خطرا حکومت اسلامی ایران است.

او از شیوه رفتاری منحصر بفرد پرزیدنت ترامپ در رسیدگی به مشکلات جهانی نیز تحسین کرد.

نخست وزیر در این مصاحبه، کم و بیش هنمان سخنانی را که در همایش “ایپاک” در مورد خطرات توسعه طلبی حکومت ایران و دیگر مسائل منطقه گفته بود بازگو کرد.

نتانیاهو گفت که پس از امضای برجام، همگان بر این باور بودند که از این پس رژیم ایران مسیر میانه روی در پیش خواهد گرفت و از توسعه طلبی و شیطنت دست برخواهد داشت. ولی آن چه در واقع رخ داد، کاملا معکوس این ارزیابی بود.

نخست وزیر گفت: پس از برداشته شدن تحریم ها، حکومت ایران به جای آن که میلیاردها دلار پولی را که دوباره به دست آورده بود، صرف رفاه مردمان کشور خویش سازد، برای عملیات تعرضی و دخالت در امور کشورهای دیگر هزینه کرد و آشوب بیشتری به راه انداخت و کوشید راه را برای عملیات تهاجمی آینده خود بگشاید و اکنون همگان باید دست به دست یکدیگر بدهند و رژیم را از ادامه این راه فتنه انگیزانه بازدارند.

نتانیاهو گفت که اسرائیل در رویارویی با زیاده خواهی های حکومت ایران و تلاش برای متوقف ساختن آن در خط مقدم جبهه قرار دارد.

او دوباره تاکید کرد که باید جلوی افزایش نفوذ و ادامه استقرار سپاه پاسداران در سوریه جلوگیری شود و تاکید کرد که “ما نمی توانیم اجازه دهیم که چنین وضعی پیش آید”.

نخست وزیر گفت که امروز اسرائیل نه فقط در امور امنیتی در شمار بهترین ها در جهان است، بلکه در بسیاری امور دیگر نیز دستاوردهای چشمگیری داشته است.

او گفت که امروز اسرائیل از نظر تکنولوژی یکی از بهترین های جهان است و دارای یک اقتصاد قوی می باشد. او گفت که همیشه طرفدار اقتصاد آزاد بوده و در راه تقویت بخش خصوصی در اسرائیل کوشش بسیار کرده است.

نتانیاهو گفت که پیشرفت های تکنولوژی اسرائیل، همراه با تحکیم امور امنیتی و دفاعی کشور دو عامل مهمی بود که موجب گسترش روابط دیپلماتیک بین اسرائیل و دیگر کشورهای جهان گردید.

او گفت که اکنون تقریبا همه کشورهای دینا با اسرائیل مناسبات سیاسی دارند و گفت: امیدواریم که مجمع عمومی سازمان ملل نیز این پیام را درک کند و شیوه رفتاری خود با اسرائیل را تغییر دهد.

نخست وزیر در سخنان روز گذشته (یک شنبه) که پیش از آغاز جلسه هفتگی هیات دولت بیان کرد، دوباره از خطرات فتنه گرانه حکومت اسلامی ایران سخن گفت و از جمله اعلام داشت که اگر برجام اصلاح نشود، خاورمیانه با خطر بزرگ مسابقه تسلیحات اتمی روبرو خواهد گردید.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که چندین کشور عربی و در راس آن ها عربستان سعودی و مصر خواهان برپایی نیروگاه های اتمی هستند که این امر می تواند مرحله نخستین برای آغاز یک مسابقه تسلیحات اتمی گردد و منطقه را با خطرات جدی تری روبرو سازد.

نتانیاهو گفت که در سفر به ایالات متحده، بخش عمده ای از سخان او با پرزیدنت ترامپ و دیگر بلندپایگان آمریکایی پیرامون خطرات رژیم ایران بوده است.

نخست وزیر گفت که رژیم ایران هیچ گاه نیت واقعی خود علیه اسرائیل را پنهان نکرده و علنا خواهان نابودی این کشور شده است. ولی اسرائیل از خود و موجودیت خویش دفاع می کند و این توطئه ها را خنثی خواهد کرد.

5 دیدگاه‌

 1. خوشم میاد این نتایاهو از غصه ایران روز و شب نداره تو خواب هم یهو از خواب میپره میگه ایران ایران ایران. میترسم مثل شارون سکته مغزی کنه به کما بره

 2. مرگ بر آیت الله خامنه ایى مرگ بر جمهورى اسلامى مرگ بر حسن نصرالله مرگ بر حسن روحانى .
  خوب حالا که عقده دلم را بر سر شماها خالى کردم خداحافظ تا بعد یه چیزى یادم رفت مرگ بر خمینى اوه این که از دنیا رفته خوب پس هیچى خدا حافظ تا بعد .

 3. جمهوری اسلامی بیش از هر چیز و پیش از هر کس، مردم خود را تهدید می کند! و البتّه در کنار آن، دولت قدرتمند اسرائیل و ملّت بزرگ یهود را. مایۀ اصلی تهدید، نه افراد یا نظام، بلکه ایدئولوژی ویرانگر و ضدّ انسانی شیعه به طور اخص، و اسلام به طور اعم است. هرچند مذاهب دوگانۀ اصلی اسلام در اکثریّت قریب به اتّفاق ممالک خاورمیانه کیش غالب به شمار می آیند، ولی حکومت ایران این جهان بینی مهلک را به شیوه ای خطرناک و لاینفک با سامانۀ قدرت در هم آمیخته و برای آن اهرم های هولناک سیاسی و نظامی فراهم نموده است. چنین اژدهای چندسری که برای بقای خود همچون کرونوس از بلعیدن فرزندانش نیز ابایی ندارد، در ظاهر ممکن است فناناپذیر جلوه کند، ولی درس تاریخ به ما می آموزد که قبل از این نیز جهان شاهد ظهور و تنوره کشی هیولاهایی حتّی مهیب تر از نظام چندش آور ولایی بوده … لیکن اکنون فقط شرحی از آنها در کتب باستان شناسی برجا مانده است. نبوّت انبیاء اسرائیل در تنخ حاکی از حمایت پرجبروت “هشم” از قوم خود در زمان های آخر و هزیمت تمام شمول و ذلّت بار همۀ دشمنان اسرائیل است. سلامتی بر اسرائیل باد.

 4. آتش زدن صدها مسجد در هر شب در سراسر کشور ایران + ماجراى دختران خیابان انقلاب در ایران یعنى پایان همیشگى دین اسلام در سراسر کشور ایران یک ضرب المثل قدیمى مى گوید : یک مشت نشانه خروار است .

  حالا حکمت مسجد آتش زن ها و دختران خیابان انقلاب هم حکمت همان ضرب المثل قدیمى است که در بالا به شما گفتم .

  پیام این است اسلام در ایران براى همیشه سقوط کرد به فکر احداث بت خانه در ایران باشید .

 5. جناب نتانیاهو ما هم با شما هم عقیده ایم ، ولی معتقدیم حکومت ایران فقط تهدیدی برای اسرائیل نیست بلکه تهدیدی برای خود ایرانی ها و تهدیدی برای امنیت جهان است و امیدواریم که همه سیاسیون زیرک و بانفوذ جهان این تهدید را جدی بگیرند و آن را مهار کنند

Comments are closed.