نتانیاهو در مصاحبه اختصاصی با “صدای آمریکا”: ملت ایران اوضاع ناگوار در کشور را بهتر از دیگران می شناسد

نتانیاهو توضیح داد که ایران یک کشور وسیع است که تقریبا برابر قاره اروپا می باشد – و پرسید: آیا برای بازرسی از سراسر اروپا، ۱۲ بار کافی است؟ رژیم ایران می تواند هرچه را که می خواهد مخفی کند

نخست وزیر اسرائیل میگوید که شش هفته پیش از آن که در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به افشاگری دست بزند، و از وجود یک انبار رادیو اکتیو در محله ای در حومه جنوبی تهران پرده بردارد، اسرائیل همه جزئیات مربوط به این مکان را به آگاهی آژانس بین المللی انرژی اتم رسانده بود، ولی تا کنون آژانس هیچ اقدامی در این زمینه به عمل نیاورده است.

بنیامین نتانیاهو این سخنان را در مصاحبه ویژه ای که تلویزیون فارسی صدای آمریکا با وی به عمل آورده است بیان داشت. ولی محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران در مصاحبه ای ادعا کرد که رژیم ایران وجود این انبار را به آگاهی آژانس بین المللی رسانده و آژانس آن را قانونی دانسته و اعتراضی نکرده است. آگاهان اطلاعاتی می گویند که ظریف یکبار دیگر برای پرده پوشی واقعیات به دروغگویی روی آورده است.

خبرنگار صدای آمریکا در همین رابطه به نتانیاهو گفت که آژانس بین المللی دوازده بار در ایران به بازرسی پرداخته است. ولی نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که انبار موجود در تورقوزآباد مورد بازرسی قرار نگرفته است.

نتانیاهو توضیح داد که ایران یک کشور وسیع است که تقریبا برابر قاره اروپا می باشد – و پرسید: آیا برای بازرسی از سراسر اروپا، ۱۲ بار کافی است؟ رژیم ایران می تواند هرچه را که می خواهد مخفی کند.

او گفت: آن ها باید بروند و آن مکانی را که ما از آن نام بردیم مورد بازرسی قرار دهند.

نخست وزیر اسرائیل با ابراز ناخرسندی از رفتار سران کشورهای اروپای غربی که می کوشند سران رژیم ایران را دلگرم سازند و از آن ها دلجویی کنند، گفت: شاید رهبران اروپایی، آن چه را که اکثر مردم ایران می دانند، نمی دانند و آن این که رژیم کنونی در ایران ویرانگر است و به مردم ایران ستم می کند و آرزو دارد که بتواند کشورهای دیگر خاورمیانه را تحت تسلط خود بگیرد.

نتانیاهو گفت که ایران در آشوب به سر می برد: زنان علیه حجاب به اعتراض دست می زنند. کامیونداران اعتصاب می کنند و عملیات اعتراضی، در سراسر ایران و نه فقط در چند نقطه، ادامه دارد. او گفت که از دیدگاه وی، این اعتراض ها نشان تنفر عمیق مردم از رژیم است.

متن کامل مصاحبه را در این جا می توانید ببینید و بشنوید

 

3 دیدگاه‌

  1. برادر عزیز نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو یکی از متعهد ترین وزیران تاریخ اسرائیل نسبت به امنیت و موفقیت اسرائیل در هر عرصه ای است خدا به ایشان قوت و قدرت روز افزون عطا فرماید که به حق در مقابل شرارتها و مکر اقدامات پلید بزرگترین غول تروریستی جهان جمهوری اسلامی ایران ایستاده .حکومت ایران در هیچ کجای جهان جا ندارد و این را خودش نیز به حقیقت می داند فقط ان ثروت بی زبان خاک وطن است که مزدورانی را به دور شیرینی حاکمیت کشانده اگر روزی ان پول نباشد کسی نخواهد بود .

  2. شِبه مسلمان خطرناک تر از منافق است مى دونید چرا ؟ چون در کنار شما نماز مى خواند اما دینش چیز دیگرى است به این ترتیب به عنوان مُرتد اعدام نمى شود . ?
    شبه مسلمان یعنى شبیه مسلمان

  3. درزمان حضرت موسى تمام مردم فلسطین یهودى شدند و درزمان حضرت محمدمردم فلسطین یهودى و مسلمان شدند و بعدها یهودیان فلسطین اسراییل راتاسیس کردند

Comments are closed.