نتانیاهو در مصاحبه ای، تقریبا به صراحت تائید می کند که انهدام چهار پایگاه رژیم ایران در عراق، کار اسرائیل بود

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، در مصاحبه تلویزیونی شب گذشته (پنجشنبه) با شبکه روسی زبان تلویزیون های اسرائیل، با صراحتی کم سابقه تائید کرد که اسرائیل در اقدامات خود برای جلوگیری از استقرار رژیم ایران در کشورهای همسایه خود و از جمله عراق، فعال است.

آگاهان در مورد این افشاگری نظامی نتانیاهو، آن را با انتخابات پیش رو در اسرائیل مربوط می دانند و می گویند که نتانیاهو با حضور در این شبکه، می کوشد آراء مهاجرت روسی در اسرائیل را به سوی حزب خود جلب کند.

نتانیاهو در مقام وزیر دفاع، در این مصاحبه از جمله گفت که او در مورد آن چه که به جلوگیری از استقرار نیروهای نظامی حکومت ایران در کشورهای منطقه مربوط می شود، دست ارتش اسرائیل را کاملا باز گذاشته است.

او پیشتر نیز گفته بود که اسرائیل با رژیم ایران در جبهه های مختلف در کشاکش است که یکی از آن ها عراق می باشد.

نتانیاهو در استدلال خود می گوید: هنگامی که رژیم ایران به صورت علنی و مرتبا از نابودی اسرائیل سخن می گوید، اسرائیلیان وظیفه دارند پیش از آن که امکان انجام این تهدید به وجود آید، علیه آن به اقدامات دفاعی لازم دست بزنند. او گفت که به نیروهای مسلح اسرائیل آزادی عمل کامل داده است که به هدف خنثی کردن پلیدی های رژیم ایران، به همه اقدامات لازم دست بزنند.

منابع خبری در عراق می گویند که در یک ماه اخیر، جمعا چهار هدف متعلق به حکومت ایران که در اختیار چریک های شیعه در عراق قرار داشته، در نتیجه حملات هوایی نابود شده است.

نخستین انفجار درست ماه گذشته در چنین روزهایی در پایگانی به نام اِمِرلی در استان صلاح الدین رخ داد. حکومت ایران بعد از چند روز اعلام کرد که در جریان عملیات در عراق، یک سپاهی به نام ابوالفضل سرابیان کشته شده که جسدش برای خاکسپاری، به ایران منتقل شد.

حمله هوایی دوم، بیست و سه روز پیش علیه پادگانی بود که در گذشته کمپ اشرف نامیده می شد و محل استقرار مجاهدین خلق ایران در عراق بود و پس از آن که مجاهدین به آلبانی و کشورهای دیگر انتقال یافتند، رژیم ایران بر آن پادگان مسلط شد و نام آن را به “پادگان ابومنتَظَر الممداوی تغییر داد و انبارهای اسلحه در آن جا برپا ساخت.

ده روز پیش پادگان دیگری به نام “الصقر” هدف قرار گرفت که دست کم دو تن در آن کشته شدند و نوزده تن زخمی گردیدند و شماری از ساختمان های اطراف نیز آسیب دید. بدنبال این رویداد بود که دولت عراق دستور داد همه انبارهای اسلحه و مهمات به خارج از شهر و نقاط مسکونی انتقال یابد.

آخرین مکانی که مورد حمله هوایی قرار گرفت و این حادثه به پهپادهای اسرائیلی نسبت داده شد، پادگان نیروی هوایی به نام البد بود که آن هم در استان صلاح الدین قرار دارد که احتمالا با دو کشته و پنج زخمی همراه بود.

معاون فرمانده گروه حشد الشعبی عراق، به نام ابومهدی المهندس، در سخنانی که دو روز پیش انتشار یافت، ادعا کرد که همه این حملات توسط ارتش اسرائیل و با کمک فعال ایالات متحده صورت گرفته است.

6 دیدگاه‌

 1. آقای نتانباهو زدن شاخ وبرگ فایده ندارد مثل هرس کردن گیاه است باید ریشه رازد
  سرماردرتهران است
  سیاست مهار درچهل سال گذشته نتیجه نداده است
  تادیرنشده اقدام کنید

 2. احسن بر اسرائیل ولی انتظار ما ایرانیان بیش از این است چون ملت ایران در طول تاریخ خیر رسون بوده است و با کورش یهودیها را نجات داده است و از جنگ دوم جهانی دوم که پای روسها به این مملکت باز شد به یهودیان و لهستانیها کمک کردند ۴۰ سال است که گیر این آخوندهای ترک داعش صفت افتاده است که آنقدر اعتماد به نفس دارند که به ملت ایران القا میکنند که ابدا وانگار کسی به آنها کاری ندارد و ۴۰ سال است که ملت یران را به بردگی گرفته اند و نقشه نابودی دنیا را کشیده اند. دیگر خودتان میدانید

 3. به امید روزیکه بهترین خلبان‌های دنیا که اسرائیلی و از قوم یهود هستند تمام انبارهای موشکی آخوندها را در هر کجا ، حتی ایران با بمب‌های سنگرشکن منهدم کنند . مطمئنم خداوند حامی تمام خلبان‌ها و ارتش اسرائیل می‌باشد .

 4. ممکن است پول ملت ایران دود شده و به هوا برود کسی خیالش نیست ۰اما این زمینه ای می شود برای توجیح پاسخ گویی و دفاع از حریم و امنیت یک کشور مستقل مانند عراق . افکار عمومی در عراق حتما علیه اسرائیل موضع تهاجمی خواهند گرفت . بی شک با توجه به انتظار، اسرائیل تاوان آن را پس خواهد داد و دولت عراق ناچار است از موضع دولت ایران جانبداری کند .
  این حملات توجیح دفاع از اسرائیل نیست بلکه اقدامی در جهت رشد و ظهور مجدد داعش بشمار می رود که تاکنون اسرائیل بشدت از آن دفاع کرده است . در همین راستاست که ایران سامانه های دفاع هوایی و موشکهای دور برد را به عراق انتقال خواهد داد و آنوقت کار برای امریکا و اسرائیل دشوار خواهد شد . زیرا به کار گذاشتن سامانه ها همراه با استتار آن اجرایی می شود و حملات بعدی اسراییل ناکارا خواهد بود . علاوه بر این گروههای خودسر در عراق علیه اسرائیل اقدام خواهند کرد .یعنی اسرائیل خودش برای خودش دشمن می سازد . همانطور که در جنوب لبنان و نوار غزه ساخت .

 5. هزاران درود بر آقای نخست وزیر و ارتش بزرگ ومقتدر اسرائیل.در ین شرایط سخت و اسفبار مردم ایران فقط و فقط اخبار سرکوبی جمهوری دزد و قاتل و نکبت اسلامی به مردم ایران روحیه می دهد ودل ما را شاد می کند. زنده باد اسرائیل-زنده باد آقای نتانیاهو .

Comments are closed.