نتانیاهو در مورد دادگاه تغییر عقیده داد و گفت حکمی را که علیه وی صادر شود، می پذیرد

نتانیاهو حتی ادعا کرده بود که با تصمیم در مورد صدور کیفرخواست علیه وی، دموکراسی اسرائیل به خطر افتاده است

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که به اتهام فریبکاری و سوء استفاده از قدرت مورد پیگرد مقامات قضایی کشور قرار دارد، در پیامی قول داد که هر حکمی که از جانب دادگاه صادر شود، مورد قبول او قرار خواهد گرفت و به آن گردن خواهد نهاد.

ضرورت انتشار این وعده نتانیاهو به علت آن است که دو شب پیش، هنگامی که دادستان کل کشور اعلام کرد که اسناد و شواهد کافی برای کشاندن نخست وزیر به پای میز محاکمه وجود دارد، نتانیاهو ساختار حقوقی کشور و به ویژه مقامات اداره دادستانی را مورد حملات گزنده شخصی قرار داد و بازپرسان را به غرض ورزی علیه خود متهم ساخت و حتی خواستار آن گردید که این بازپرستان، خود  مورد بازپرسی و تحقیق قرار گیرند که چرا این چنین غرض آلود، وی را مورد بازپرسی قرار داده اند.

نتانیاهو حتی ادعا کرده بود که با تصمیم در مورد صدور کیفرخواست علیه وی، دموکراسی اسرائیل به خطر افتاده است. او گفت که مدت چهار سال تمام، و در طول زمانی که این به گفته وی “پرونده سازی” علیه او جریان داشته، وی و خانواده اش مورد آزار و اتهام مطبوعات قرار گرفته و دچار رنج شده اند. ولی اکنون وی در پیام ویژه ای می گوید که به روند کار دادگاه اعتراضی ندارد و هر حکمی که علیه او صادر شود، مورد قبولش خواهد بود و باید اجرا شود.

آگاهان می گویند که این تغییر موضع نتانیاهو، ممکن است به دنبال مشورت با مشاوران حقوقی وی بوده که به او توصیه کرده اند از حملات افسارگسیخته علیه دادستانی دست بردارد، زیرا آن نهاد را برای اثبات جرایم او جری تر خواهد کرد.

برخی کارشناسان امور حقوقی می گویند که دادگاه ممکن است برخی اتهامات وارد آمده به نتانیاهو را ناوارد اعلام کند. ولی احتمال زیاد می رود که در بعضی موارد اتهامیِ دیگر، مجرم شناخته شود.

حقوقدانان می گویند که کیفرخواست، زودتر از هشت ماه دیگر صادر نخواهد شد و کل روند دادگاه ممکن است چهار سال به درازا بکشد.

4 دیدگاه‌

  1. سلام // حمله بر علیه آقای نتانیاهو نخست وزیر پرتلاش اسرائیل منصفانه نیست واتهامات او در این موقعیت تضعیف کشور اسرائیل در مقابل دشمن است، چرا دادستانی کل بعد از این همه مدت الان بر علیه او در دادگاه کیفر خواست صادر کرد این ناسپاسی است البته نمونه این ناسپاسی را قبلاً دیدیم

  2. لطفآ به دادستانهای خود بگویید که آب به آسیاب آخوندها نریزند. نخست وزیر شما از معدود سیاستمدارانی است که خطر رژیم ایران را به خوبی درک کرده و همه سعی خود را برای رفع این خطر به کار برده. در حالی که هزاران موشک رژیم آخوندی شما را تهدید میکند اینگونه اقدامات فقط رژیم ایران را ترغیب خواهد کرد نقشه اهریمنی خود را به مرحله اجرا بگذارد.

    • شما نفوذ تفکر چپ تا مغز استخوان غرب را شوخی می پندارید؟؟؟ عین عین واقعیت است و امروز سیستم قضایی غرب رکن رکین تفکر چپ برای فروپاشاندن غرب است. از اعلام جرایم چند صد میلیون دلاری برای یک تخلف ساده یک کارخانه آمریکایی گرفته تا آزدی آقا/خانم چلسی منینگ توسط پیغمبر و سوگلی چپ ها یعنی جناب باراک اوباما و همپنین مخالفت صریح آقای جرمی کوربین با نصب سلاح هسته ای روی زیردریایی های هسته ای بریتانیا و تا اعلام جرم بر علیه نتانیاهو. همه اینها پازل نامبارکی است که بصورت خزنده پیش برده میشود.

  3. جواد ظریف با اصلاح
    جواد ظریف با کمک پول بی حد و حصر قطر بالاخره همانجور که نانسی پلوسی و عمرسومالیایی ضد اسرائیلی رادر کنگره برای حزب دمکرات آمریکا به قدرت رساندند ، آنقدر با پیشنهادهای فریبنده روسی خربزه زیر پای نتانیاهوی مغرور و حواس پرت ، پرتاب کرد که بالاخره یکی اش کارساز شود تا اورا با مغز بر زمین پرتاب کنند چون از نظر روانشاسی هم انتظار دارند که مانند ناپلئون بناپارت و هیتلر حتما در تله بیافتد و خطای راهبردی بکند درحالیکه نتانیاهوی مقتدر باید هرچه سریعتر با تضعیف آخوندها کمک عربستان و آمریکا و مصر و امارات در قطر کودتا براه بیاندازد و رژیمش را تغییر بدهد و بهانه اش هم این باشد که چون کودتایی است و دمکراتیک اراره نمیشود و با رژیمهای فاشیستی ایران و حزب الله و حوثیها و داعش لیبی با کمک ترکیه و اخوان المسلمین ارتباط دارد باید رژیمش مانند کویت و عراق تغییر کند و درضمن با کمک و هدایت حمایت کردها نیروی هوایی اش را در داخل ایران مانند سوریه فعال نگه میداشت و به تشرهای خامنه ای و پوتین و شی جی پین و اردوغان و حتی ملکه بریتانیا هم به هیچ وجه اهمیتی نمیداد و هم جلوی تولید و صادرات لجام گسیخته و مخفی چند صد میلیونی نفت ایران بعد از اعلام تحریمها را میگرفت و هم به آزادیخواهان ایرانکه درحال اعتراض و نسل کشی توسط رژیم خامنه ای و متحدین پست تر از خامنه ای مانند حزب الله و هشت الشعبی و احتملا حوثی ها را هم میگرفت ناگفته نماند که چقدر فقط رژیم به یمنیها درمولوی و دیگر مکانهای تهران مانند افغانیها جاو مکان داده و حقوقهای مفت حتی مادام العمر پرداخت میکند

Comments are closed.