نتانیاهو در همایش “ایپاک”: امیدوارم حکومت پلید برود و دوران کورش کبیر از نو آغاز شود

ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם בועידת אייפק
צילום: חיים צח / לע”מ
Photos By : Haim Zach / GPO

سخنانی که نخست وزیر اسرائیل در نطق خود در همایش “ایپاک” در رابطه با ملت ایران گفت، بی تردید قاطعانه ترین اظهاراتی بود که از زبان رهبر یک کشور جهان در ابراز همبستگی با ملت ایران و پیکار او برای رسیدن به آزادی های شهروندی بیان شده است.

این سخنان بنیامین نتانیاهو با کف زدن های حدود هیجده هزار نفر افرادی که در آن تالار گرد آمده بودند، روبرو گردید.

بخش عمده ای از سخنان نتانیاهو به پلیدی های حکومت ایران اختصاص یافت و او به ویژه از اتم و قدرت موشکی رژیم ایران سخن گفت. نخست وزیر یادآور شد که در همه سخنرانی های پیشین خود از نقطه ضعف برجام سخن گفته و بر آن ها انگشت گذاشته است. او یاد آور شد که همیشه هشدار داده است که اگر تحریم ها علیه حکومت ایران برطرف شود، موجب نرمش و میانه روی رژیم نخواهد شد و آن را به یک حکومت صلح طلب مبدل نخواهد ساخت، بلکه به عکس موجب خواهد شد که این نظام افراطی تر و تندروتر و خطرناک تر گردد. شوربختانه، آن هشدارهای پیشین او همگی به حقیقت پیوسته است.

نتانیاهو در این بخش از سخنان خود گفت: «اکنون تاریکی سراسر منطقه ما را می پوشاند. رژیم ایران می خواهد یک امپراطوری مهاجم برپا سازد و در عراق و سوریه و لبنان و یمن و حتی نوار غزه فعالیت دارد و برای کشورهای دیگر نیز توطئه چینی کرده است. این رژیم اکنون می خواهد در سوریه پایگاه های نظامی دائمی داشته باشد. رژیم می خواهد یک راه زمینی برپا کند که تهران را به بندر طارطوس در سوریه، که در سواحل دریای مدیترانه قرار دارد متصل سازد. نیت رژیم ایران آن است که نیروی زمینی و هوایی و دریایی خود را به سوریه منتقل سازد، تا از آن جا بتواند مستقیما اسرائیل را مورد حمله نظامی قرار دهد. رژیم ایران می خواهد علیه اسرائیل، کارخانجات تولید موشک های نقطه زن در سوریه و لبنان بنا کند.

نخست وزیر در این بخش از سخنان خود، که با کف زدن های ممتد همراه شد، گفت: «ما اجازه نخواهیم داد چنین قصدی عملی شود. ما وظیفه داریم این امر را متوقف کنیم. ما باید جلوی آن را بگیریم، و ما جلوی آن را خواهیم گرفت».

نتانیاهو با یادآوری “طومار استر” گفت: در دوران گذشته نیز می خواستند ما را نابود کنند که نتوانستند – و امروز نیز نخواهند توانست، ما اجازه نخواهیم داد رژیم ایران بتواند بمب هسته ای تولید کند، نه امرو و نه ده سال دیگر، بلکه هرگز نه!»

نخست وزیر یادآور شد که پرزیدنت ترامپ نیز اعلام داشته که ایالات متحده عملیات تعرضی رژیم ایران در منطقه را تحمل نخواهد کرد. پرزیدنت ترامپ نیز تاکید کرده که دولت او هرگز با اتمی شدن ایران کنار نخواهد آمد. این سیاست درستی است و من به ایشان درود می فرستم. پرزیدنت ترامپ همچنین گفته است که اگر کاستی های برجام اصلاح نشود، ایالات متحده از آن بیرون خواهد آمد و تحریم ها از نو برقرار خواهد شد. در این راستا ، اسرائیل و بسیاری دیگر از کشورهای منطقه در کنار ایالات متحده خواهند ایستاد».

نتانیاهو در این بخش از سخنان خود تاکید کرد که وی حساب ملت خوب ایران را از حساب حکومتی که ستمگر و فتنه جو می باشد، کاملا جدا می داند. نخست وزیر در این رابطه گفت: «در همان حال که ما با عملیات تعرضی رژیم ایران رویارویی می کنیم، باید همیشه به یاد داشته باشیم که ملت ایران یک ملت شجاع است که در رنج و محنت قرار دارد. آن ها ملتی امیدوار هستند، آن ها ملتی شجاع هستند. زنان ایرانی به علت پائین آوردن حجاب به زندان می افتند. دانشجویان ایرانی را شکنجه می کنند و آنانی که در حمایت از آزادی شعار می دهند هدف گلوله قرار می گیرند. ما ابراز همبستگی می کنیم با آنانی در ایران که در راه رسیدن به آزادی قاطعانه تلاش می کنند. من باور دارم روزی خواهد آمد که این ستمگری دهشتناک  از صحنه جهانی محود و نابود خواهد شد و آن گاه دوستی تاریخی بین دو ملت اسرائیل و ایران دوباره شکوفا خواهد گردید. امروز ما با هامان سروکار داریم و فردا با کورش بزرگ در صلح و دوستی خواهیم زیست».

بخش فارسی بی بی سی لندن در سایت خبری خود نوشت که نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود «تلاش کرده بین حکومت ایران و ملت ایران تمایز قائل شود».

منشه امیر در مصاحبه ای که بی بی سی فارسی شب گذشته (سه شنبه) با او به عمل آورد، در پاسخ به این پرسش که آیا این ابراز حمایت نتانیاهو از ملت ایران یک ترفند است و به هدف منحرف ساختن ذهن مردم از اتهاماتی است که در مورد “فساد حکومتی” به او وارد آمده است، گفت: نتانیاهو همیشه قاطعانه از ملت ایران و تلاش او برای رسیدن به حقوق خود دفاع کرده است.

خانم مصاحبه گر گفت که مردم ایران پیام پیشین نتانیاهو را که گفته بود مردم ایران باید مثلا آزاد باشند که شلوار جینز بپوشند مورد تمسخر قرار دادند.

منشه  امیر توضیح داد که اکثر کسانی که در شبکه های اجتماعی این سخنان نتانیاهو را به مسخره گرفتند، افراد سپاه سایبری حکومت هستند که با نام های مستعار این چنین واکنش هایی را سازمان می دهند.

باید یادآور شد که در همان سالی که نتانیاهو در مصاحبه با بی بی سی فارسی این سخن را گفت، پوشیدن شلوار جینز حتی برای مردان، به طور رسمی ممنوع بود و یک کارگردان ایرانی تعریف کرد که چگونه به علت آن که شلوار جینز پوشیده بود، تلویزیون حکومتی در ایران از مصاحبه با وی که به استودیو آمده بود خودداری ورزید.

مصاحبه گر بی بی سی در گفتگو با منشه امیر، سخنان نتانیاهو را در دفاع از زنان ایران که علیه حجاب مبارزه می کنند و مردان و دانشجویانی که مورد شکنجه و حتی هدف تیراندازی قرار می گیرند، نادیده گرفت.

 

7 دیدگاه‌

 1. کورش کبیر امروز به آخوندها خواهد گفت الله اکبر موشک اکبر در مرام نقض حقوق بشر است و نه در مرام حقوق بشر

  کوروش کبیر یهودیان را تقویت کرد و نه تضعیف

  کوروش کبیر در حقیقت بزرگ

  کبیر (صوفی) عارفی هندی
  کبیر یکی از نام‌های خدا در قرآن است.

 2. حالا این که بی بی سی ضد اسرائیلیه بماند، ضد مردم ایران هم هست. آخه جناب آیت الله بی بی سی دامت حفاظاته، مگر مردم ایران حسابشون با حکومت ضدا ایرانیش یکیه که حالا کسی بخواد با «تلاش» حساب اینها رو از هم جدا کنه؟ اتوماتیک جدا هست اگر خبر نداری (که داری). لطفا از مردم ایران دور باش ای بنگاه لجن پراکنی استعمار پیر. دنیا بدون بی بی سی جای پاک تری است.

 3. با خروج آمریکا از برجام حکومت ایران به سراغ غنى سازى اورانیوم با غلظت بالاى ۹۰ مى رود اما حکومت آمریکا زرنگ تر از آن است که به ایران حمله نظامى کند حکومت آمریکا تحریم ها را شدیدتر و شدیدتر مى کند و شورش هاى اقتصادى در سراسر ایران هزار برابر مى شود و اینجاست که جهت شورش هاى سنگین خیابانى در ایران به سمت سرنگونى حکومت ایران مى رود و حکومت ایران میلیون ها ایرانى را در تهران با رگبار مسلسل به خاک و خون مى کشد و بازهم شورش هاى براندازى نظام ادامه پیدا مى کند و مردم خشمگین ایران به تمام وزارت خانه ها و مجلس شوراى اسلامى و …… حمله مى کنند و بعد از کشتار میلیونى بسیار حکومت ایران سرنگون مى شود و بعد از سرنگونى حکومت ایران تمام آخوندها و آیت الله ها اعدام مى شوند و تمام مساجد و قرآن ها در ایران زیر آتش خشم مردم ایران به آتش کشیده مى شوند و در ایران حتى کسى جرات نمى کند حتى دو رکعت نماز بخواند چون توسط مردم کتکش مى زنند .

 4. بسم الله.به خدا قسم ایرانیها از همه خسته ترن راجع به این موضوع اسرائیل و فلسطین و این موضوع تبدیل به یک چیز عصبی کننده شده بین مردم ایران خود کشورهای عربی اینقدر تاوان این مسئله را پس نمیدن برای همین مردم ایران به شدت عصبی شدن و این عصبانیت به ناگهان ممکنه به یک انفجار منجر بشه

 5. تقاضای ایرانیان از اسراییل : ایرانیان یکبار در زمان کوروش هخامنشی اسراییلیان را به آزادی رساندند حالا نوبت اسراییل است که با سرنگونی جمهوری اسلامی ایرانیان را از یوغ استبداد آزاد کند و دین تاریخی خود را ادا نماید .

 6. امید جان باید خدمتت عرض کنم که منم قبلها مثل تو فکر میکردم ولی چند سالی هست کل اخبار و حوادث خاورمیانه را از نزدیک دنبال میکنم امید جان اگه نظر و خواسته تو اتفاق بیوفنه مطمعن باش میشیم عراق و سوریه و یمن دوم.چون غربی ها تنها با نظام مشکل ندارن مشکل انها تبدیل خاورمیانه به جنگ و جونریزی و ویرانی برای چند سال و بعدش تجزیه کشورهای منطق هست. امید جان باور کن الان با همه مشکلات لا اقل امنیت داریم شب شامو میخوریم راحت صبح میکنیک و سر کار و زنذگی میریم. همین اسراییل خودش همین اروز را داره بقران الکی دوست ملت ایران شدن تا به اهدافشون برسن. اونا اگه دوست مردم بودن اقلا دارو های سرطانی را تحریم نمیکردن.تحریم هواپیمای مسافری پیش کش. پس امید جان همه به گفته ها من رسیدن من با دوستام در هر جا که حرف میزنم حرف منو میگن و تایید میکنن. پس تو هم کمی تفکر کن

 7. بزودی سفیدی بر ظلمات و سیاهی غلبه میکند و حکومت جعلی ایران شرش را از سر کشور کوروش کبیر کم میکند و مردم ایران و منطقه دوباره روی آرامش و سرافرازی را خواهند دید ، ۴۰ سال بی رحمانه تازاندید ، دیگر کم کم باید به فکر پس دادن تقاص از بین بردن آرزوها و آرامش سه نسل متوالی در ایران باشید ، میلیون ها نفر را آواره ممالک خارجی کردید ، خانواده ها را عزا دار کردید ، جوانها را آلوده به فساد و بی ایمانی کردید ،وقت وقته تسویه حساب است ………..

Comments are closed.