نتانیاهو در همایش نوآوری های تکنولوژی در تل آویو: دستاوردهای تکنولوژی، اسرائیل و اعراب را بهم نزدیک می کند

نخست وزیر اسرائیل و معاون رئیس جمهوری چین به ابراز احساسات پاسخ می گویند

معاون رئیس جمهوری چین که همچنان میهمان دولت اسرائیل است و امکانات تکنولوژی اسرائیل و راه های گسترش همکاری بین دو کشور را بررسی می کند، شب گذشته (پنجشنبه) در یک همایش تکنولوژی در تل آویو شرکت کرد که در بخش بخشی از نوآوری های اسرائیلی در این زمینه به معرض نمایش گذاشته شده بود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، در سخنانی در آغاز این همایش، یادآور شد که اسرائیل کوچک، توانسته است با به کار گرفتن پیشرفت های علمی و تکنولوژی در صف مقدم کشورهای مترقی قرار گیرد و در راه رفاه مردمان خود گام های اساسی بردارد.

نتانیاهو در عین حال فاش ساخت که پیشرفت های تکنولوژی در اسرائیل، یکی از علل نزدیک شدن کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و از جمله عربستان سعودی به اسرائیل است.

نخست وزیر گفت: همیشه ادعا می شد تا هنگامی که مساله فلسطینی ها حل نشده، کشورهای عرب با اسرائیل دوستی نخواهند کرد. ولی می بینیم که روابط بین کشورها، چندان ارتباطی به این جریان ندارد و پیشرفت های تکنولوژی می تواند ملت ها را به هم نزدیک کند و یک نمونه آن را در طرز برخورد امیرنشین ها نسبت به اسرائیل مشاهده می کنیم.

هنگامی که نتانیاهو این سخنان را بیان میکرد، ورزشکاران اسرائیلی رهسپار امارات عربی متحده بودند تا در مسابقات بین المللی جودو شرکت کنند.

نتانیاهو گفت که همیشه گُمان می شد که حل نزاع فلسطینی ها با اسرائیل، موجب بهبود روابط کشورهای عرب با اسرائیل خواهد شد. ولی امروز می توان گفت که: بعکس، هر اندازه روابط نزدیک تری بین ممالک عرب و اسرائیل برقرار گردد، حل معضل فلسطینی ها آسان تر خواهد شد.

همایشی که نتانیاهو در آن سخنرانی کرد، و معاون رئیس جمهوری چین به عنوان میهمان در آن حضور داشت، به ابتکار دفتر نخست وزیری اسرائیل برپا شده بود.

یکی از میهمانان این همایش، یک شهروند چینی بود که وبسایت علی بابا را در اینترنت به راه انداخته و یکی از پردرآمدترین ابتکارات بازرگانی محسوب می شود

همچنین شماری از روسای کمپانی گوگل نیز به این همایش آمده بودند و در حاشیه آن با نخست وزیر دیدن کردند.

همایش تل آویو بر سه رشته از فعالیت های تکنولوژی تاکید گذشته است که شامل نوآوری ها برای انسان ها، نوآوری ها برای جامعه و همچنین نوآوری برای محیط زیست می باشد.