نتانیاهو در واکنش به ارزیابی ها در مورد عدم آمادگی ارتش اسرائیل، از خدمات رئیس ستاد کل پشتیبانی می کند

در واکنش به ارزیابی یکی از امیران پیشین ارتش اسرائیل که می گوید نیروهای مسلح کشور برای رویارویی با حملات همزمان نیروهای دشمن، از امکانات و آمادگی های لازم برخوردار نیستند، بنیامین نتانیاهو بار دیگر از ژنرال گادی آیزنکوت رئیس ستاد کل ارتش ابزاز پشتیبانی کرد و خدمات او را برا یتقویت ارتش ستود و ابراز اطمینان کرد که نیزوهای اسرائیلی می توانند همه حملات دشمن را دفع کنند.

امیر ارتش که عضو نیروهای ذخیره می باشد و ادعای عدم آمادگی لازم را مطرح ساخته، سمت سرپرست شکایات سربازان را به عهده دارد که یک مقام نظامی محسوب نمی شود و از جانب دولت منصوب شده است. مخالفان او می گویند که وی از تدارکات درونی ارتش آگاهی کامل ندارد.

نتانیاهو که شب گذشته (دوشنبه) در نشست فراکسیون حزبی لیلکود در پارلمان سخن می گفت، تاکید کرد که ژنرال آیزنکوت فرمانده با لیاقتی است که در دوران خدمت خود توانسته است بر توان ارتش اسرائیل به میزان چشمگیری بیافزاید.

ژنرال آیزنکوت قرار است در بهار آینده، در پایان دوران خدمت خود، ارتش را به فرمانده بعدی بسپارد. اویگدور لیبرمن وزیر دفاع می گوید که فرمانده بعدی نیزوهای مسلح اسرائیل تقریبا تعیین شده، ولی نام او بعدا اعلام خواهد شد.

ژنرال آیزنکوت، در راه تقویت نیروهای ارتش در سه جبهه کوشیده است که یکی در خط مرزی با سوریه می باشد و دیگری خط مرزی شمالی را در برابر حزب الله شامل می شود و جبهه سوم، رویارویی با حماس و دیگر سازمان های ترور در غزه می باشد.

در حال حاضر تصور نمی رود که سپاه پاسداران ایران قصد شلیک موشک به خاک اسرائیل را داشته باشد. ولی این امکان نیز در رزمایش های ارتش اسرائیل به حساب آمده و شیوه رویارویی با آن مورد تمرین قرار گرفته است.