نتانیاهو در واکنش به افزایش غنی سازی: جنگ جهانی دوم نیر با “گام های کوچک” آغاز شد

نتانیاهو در نشست هفتگی هیات دولت: اقدام رژیم ایران بسیار خطرناک است

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، در واکنش به تصمیم رژیم ایران در مورد نقض محدودیت غنی سازی اورانیوم، از کشورهای اروپایی خواستار گردید از مماشات با حکومت ایران دست بردارند و به اقداماتی بپردازند که بتواند این رفتار را مهار کند.

نتانیاهو که روز گذشته (یکشنبه) پیش از آغاز نشست هفتگی هیات دولت سخن می گفت، تصمیم رژیم ایران را یک اقدام خطرناک خواند و آن را تائید ارزیابی های همیشگی اسرائیل دانست که هدف نهایی حکومت ایران، رسیدن به بمب هسته ای می باشد.

نخست وزیر بارها گفته بود که اسرائیل نخواهد گذاشت رژیم ایران به بمب هسته ای مجهز گردد. پرزیدنت ترامپ نیز روز گذشته همین موضع را اعلام کرد و گفت که ایالات متحده هرگز اجازه نخواهد داد که حکومت ایران به ساخت بمب اتمی برسد.

کشورهای اروپایی نیز واکنش های بسیار انتقاد آمیزی نسبت به این تصمیم رژیم ایران انتشار دادند.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که حکومت ایران با برداشتن گام های کوچک در راه نقض تعهدات برجامی، می کوشد واکنش های بین المللی را بررسی کند و برحسب آن به تنظیم تصمیمات بعدی خود بپردازد.

هدف رژیم ایران، ایجاد فشار بر کشورهای اروپایی به هدف دور زدن تحریم های آمریکایی و خنثی کردن آن می باشد. ولی تصور نمی رود که اروپائیان حاضر باشند در این راه گام های بیشتری بردارند. آن ها همچنین قادر نیستند فشار بیشتری بر ایالات متحده وارد آورند و یا سیاست کاملا مستقلی در پیش گیرند.

از دیدگاه تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، اگر حکومت ایران به سیاست گام به گام ادامه دهد، عاقبت آن خروج از برجام خواهد بود، که بروز یک درگیری جنگی را دوری ناپذیر خواهد ساخت. اسرائیل و ایالات متحده، رسیدن به غنی سازی بیست درصدی از جانب حکومت ایران را “خط قرمز” توصیف کرده اند.

نتانیاهو در سخنان خود گفت که در برخی روزنامه های آمریکایی نوشته شده که نقض تعهدات ایران در زمینه محدودیت غنی سازی، یک امر جزیی و حاشیه ای است و اهمیت چندانی ندارد. او در واکنش گفت: بسیار اشتباه می کنند. خیلی هم خطرناک است و دنیا نباید آن را دست کم بگیرد و به آن بی اعتنا باشد.

نتانیاهو پرسید: آیا به یاد دارید که جنگ جهانی دوم در اروپا چگونه آغاز شد؟ و خود در پاسخ گفت: جنگ پس از آن آغاز شد که ارتش آلمان به ناحیه راین  وارد شد و همگان گفتند که این گام کوچک است. همگان راه سکوت در پیش گرفتند و اقدامی علیه آن نکردند. گام دوم آلمان نازی در برابر این بی اعتنایی کشورهای اروپایی آن بود که بر اتریش مسلط شد و آن کشور را به خاک آلمان ضمیمه کرد و به دنبال آن وارد ناحیه “سودِت” در خاک لهستان شدو

اسناد اتمی که ماموران اسرائیلی از شورآباد تهران به اورشلیم منتقل ساختند، نشان می دهد که رژیم ایران از ابتدا به جهانیان دروغ گفته بود و قصد واقعی آن از آغاز برنامه های اتمی، ساخت بمب هسته ای می باشد و باید بهانه ای بیابد که غنی سازی اورانیوم را کم کم بالا برد و به سطح هشتاد تا نود درصد برساند.

نتانیاهو بر این باور است که اقدام روز گذشته رژیم ایران، گامی در این راه است و اگر دنیا سکوت کند، موجب گستاخی رژیم ایران و برداشتن گام های بعدی، تا تولید بمب اتمی می شود.

2 دیدگاه‌

  1. ***خطر جنگ جهانی سوم:

    *امام جمعه تهران، آمریکا را به جنگ و اسرائیل را به نابودی تهدید کرد، ولی از گرانی هم سخن گفت

    *دکتر یوال اشتاینیتس وزیر انرژی از خطر جنگ با ایران سخن می گوید

    *نتانیاهو در واکنش به افزایش غنی سازی: جنگ جهانی دوم نیز با “گام های کوچک” آغاز شد

  2. جناب نتانیاهو بنده برای شما و ملت شریفتون بسیار احترام قائلم و با تمام نظرات شما موافقم اما قیاس هیتلر با ملا یکم بزرگنماییست!ملا کجا و هیتلر کجا!؟ملا اگر بخواهد بجنگد تنها دلخوش به یک مشت لوله بخاری کرده که در آخرین حمله به مواضع مثلا دائش در سوریه نشان داد که همشون بی خاصیت هستند چرا که چندتا از موشکها در خاک خود ایران به رمین خرد!هیتلر از نظر نظامی قوی بود!از نظر ادوات جنگی غنی بود!کجای این دو شباهت دارند بهم!؟بردن نام جنگ جهانی دوم تنها ملاها را پر روتر میکند که فکر میکنند واقعا شروع جنگ با این موجودات شیطانی باعث جنگ جهانی میشود در صورتی که اینطور نیست!اگر جنگی را شروع کنند طی چند روز کلا از رو زمین پاک خواهند شد و لوله بخاریهای خریداری شده از روسیه و کره شمالی و سر هم شده در ایران به نام افتخار ملی هم دردی را برایشان دوا نخواهد کرد!!!!به امید رسیدن به صلح و آرامش جهانی و مرگ تمام شیاطین روی زمین❤️??❤️

Comments are closed.