نتانیاهو در پاریس و برلین می کوشد فرانسه و آلمان را از حمایت برجام بازدارد

در اورشلیم اعلام شد که نخست وزیر اسرائیل هفته آینده راهی پاریس و برلین می شود و با سران فرانسه و المان دیدار خواهد داشت. آگاهان گفتند که یکی از علل اصلی این سفر، گفتگو درباره سرنوشت برجام، و آیندۀ دادوستد بازرگانی کشورهای اروپایی با حکومت اسلامی ایران می باشد.

فرانسه و آلمان در راس کشورهای اروپایی قرار دارند که می کوشند از لغو برجام جلوگیری کنند، تا بتوانند به مناسبات بازرگانی خود با رژیم ایران همچنان ادامه دهند.

این سفر در حالی انجام خواهد شد که نخستین نشست بین نمایندگان ارشد ایران و کشورهای اروپایی، با حضور نمایندگان روسی برگزار شده و قرار است در روزهای آینده ادامه یابد.

هدف این نشست ها، بررسی این پرسش است که علیرغم ازسرگیری تحریم های اقتصادی توسط ایالات متحده، اروپا چگونه خواهد توانست به دادوستد بازرگانی با ایران ادامه دهد، و ایران چگونه موفق خواهد شد بخش عظیمی از زیان هایی را که ممکن است به آن رژیم وارد آید جبران کند.

اسرائیل تنها کشور جهان است که به طور جدی و قاطع، از اقدام پرزیدنت ترامپ برای بازگرداندن مجازات های اقتصادی علیه رژیم ایران حانبداری می کند.

بنیامین نتانیاهو در جریان دیدار از برلین، گفتگوهای مهمی با خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان انجام خواهد داد. به گفته آگاهان، در این گفتگوها، نخست وزیر اسرائیل خواهد کوشید رهبر آلمان را متقاعد سازد که حتی اگر در کوتاه مدت، اروپا می تواند از سود بازرگانی بهره مند گردد، ولی در دراز مدت، زیاده خواهی های رژیم ایران و فتنه گری های آن در منطقه، امنیت کشورهای اروپای غربی را نیز به خطر خواهد انداخت.

دولت های آلمان، همیشه تاکید کرده اند که حفظ امنیت اسرائیل برای آن کشور بسیار مهم است تا هرگز نگذارد که هولوکاست تجدید شود و یهودیان به قتل برسند – ولی در عین حال، برای کمپانی های آلمانی، معامله با ایران سودی زیادی به دنبال دارد.

آخرین دیدار نخست وزیر اسرائیل با پرزیدنت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و خانم آنگلا مرکل، حدود پنج ماه پیش، در حاشیه کنفرانس اقتصادی “داوُس” بود.

نتانیاهو روز دوشنبه رهسپار برلین می شود و فردای آن روز به پاریس می رود و شامگاه روز چهارشنبه به اورشلیم باز می گردد.

 

2 دیدگاه‌

  1. با درود به ملت آزاده ورنج دیده یهود
    آقای نتانیاهو باید به خانم مرکل بگوید : شما باید شرمسار یهودیان باشید زیرا کشور شما ۶ میلیون یهودی را با توصیه مفتی امین الحسینی به هیتلر به کورهای آدم سوزی فرستاد. خانم مرکل شما بخاطر این تاریخ دردناک باید به ملت یهود بگوئید که یهود به آلمان تعلق دارد و در قلب آلمان جای دارد نه این که بارها بگوئید : اسلام به آلمان تعلق دارد . همه مسلمانان ضد یهودی هستند چرا میلیونها ضد یهودی را به آلمان راه دادید؟ اگر این روند در آلمان ادامه یابد.۲۰ سال دیگر ۶۰ درصد آلمانی ها که پیر هستند می میرندو تا آن زمان مسلمانان با زاد و ولد پی در پی اکثریت جمعیت آلمان را تشکیل خواهند داد. و با همین دموکراسی انتخاباتی . اکثریت آرا را بدست می آورند و جمهوری اسلامی آلمان را تاسیس می کنند و دوباره به کشتار یهودیان می پردازند.
    مسولین محترم رادیو پیام اسرائیل آرزو دارم پیام یک دوست ملت اسرائیل را به آ قای نتانیاهو برسانید . با احترام

  2. آقای ناتانیاهو ایران در کشاکش بحرانی سرنوشت ساز است و چون سالهای قبل از جمهوری اسلامی خواهان شکوفایی و آبادانی و صلح است . مردم ایران هیچگاه با اسراییل دشمن نبوده و نیستند و نیاز به حمایت شما و دوستان واقعی برای گزار سریع از این بحران هست . اروپا همیشه با ایران آباد مشکل داشته است . امیدوارم اروپا سر عقل بیاید و خودخواهی هایش را کنار بگزارد.

Comments are closed.