نتانیاهو در پاریس و بروکسل: «باید جلوی برنامه های فتنه گرانه حکومت ایران در سوریه و منطقه را گرفت»

 

نخست وزیر اسرائیل امروز (دوشنبه) در بروکسل با وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا دیدار می کند و با آن ها پیرامون روند صلح با فلسطینی ها و همچنین اوضاع خاورمیانه به گفتگو می پردازد.

این بار نیز فتنه گری های حکومت اسلامی ایران در منطقه و یاری رسانی به ترور عربی و اسلامی از جانب رژیم ایران، یکی از مهمترین موضوع های مورد بحث خواهد بود.

بنیامین نتانیاهو در دیدار روز گذشته (یک شنبه) با پرزیدنت ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، رژیم ایران را محکوم دانست و خطاب به رئیس جمهوری ترکیه نیز گفت: «شما که دستانتان به خون مردم بیگناه آغشته است، به ما درس اخلاق ندهید». نتانیاهو از کشورهای اروپایی خواسته است به پیروی از پرزیدنت ترامپ، اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسند.

نتانیاهو امروز هنگام ورود به مقر اتحادیه اروپا در بروکسل، به خبرنگاران گفت که وی بر این باور است که اکثر کشورهای اروپایی اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل می پذیرند و مایل به انتقال سفارتخانه هستند.

نخست وزیر اسرائیل فاش ساخت که اطلاعات امنیتی زیادی که اسرائیل در اختیار شماری از کشورهای اروپایی قرار داده، شماری از سوءقصدهای تروریستی در آن کشورها را خنثی کرده و موجب نجات جان شمار زیادی از افراد شده است.

فدریکا موگرینی سرپرست سیاست خارجی اروپا، در دیدار امروز (دوشنبه) با نتانیاهو در مقر اتحادیه اروپا، عملیات تروریستی را محکوم دانست و عملا از حق اسرائیل در دفاع از خود جانبداری کرد.

در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که شب گذشته در پاریس برگزار شد، پرزیدنت ماکرون سخنان خود را با ابراز تاسف از زخمی شدن یک محافظ اسرائیلی به دست یک تروریست فلسطینی در اورشلیم آغاز کرد. محافظ اسرائیلی که در ایستگاه مرکزی اتوبوس های بین شهری اورشلیم خدمت می کرد، ساعاتی پیش از آن، هدف ضربات چاقوی یک فلسطینی قرار گرفت و به شدت زخمی شد و همچنان با خطر مرگ روبرو می باشد.

پرزیدنت ماکرون در سخنان خود،  از اسرائیل و فلسطینیان خواست در راه روند صلح بکوشند و از اقداماتی که به آن لطمه می زند دوری جویند.

رئیس جمهوری فرانسه از آبادی سازی های اسرائیلی در کرانه باختری انتقاد کرد و خواستار توقف آن شد.

ولی نتانیاهو در پاسخ او گفت که ترور فلسطینی همیشه وجود داشته و با سازندگی در آبادی های اسرائیلی نشین ارتباط مستقیم ندارد.

پرزیدنت ماکرون از تصمیم پرزیدنت ترامپ در مورد اورشلیم انتقاد کرد و آن را با قوانین بین المللی مغایر دانست و ابراز عقیده کرد که چنین کاری به روند صلح لطمه می زند.

در مورد اورشلیم، نتانیاهو گفت: «جناب رئیس جمهوری، همانگونه که پاریس پایتخت شماست، اورشلیم نیز پایتخت اسرائیل است».

نتانیاهو گفت: «اورشلیم در سه هزار سال پیش توسط حضرت داود پادشاه یهود، پایتخت کشور اسرائیل اعلام شد و هنوز هم چنین است» و افزود: «اورشلیم هرگز پایتخت اعراب و مسلمانان نبوده است».

او سخنان پرزیدنت ترامپ را بازگو کرد دائر بر این که همه مراکز حکومتی اسرائیل در اورشلیم قرار دارد و یهودیان هر روز به سوی اورشلیم نماز میگزارند و آرزوی بازگشت به آن جا را دارند.

در پاسخ به حملات گزنده پرزیدنت رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه علیه اسرائیل نیز، نتانیاهو گفت: «کسی که دستش به خون شهروندان آغشته است، نمی تواند به دیگران درس اخلاق بدهد».

اردوغان دیروز (یک شنبه) در یک سخنرانی گفته بود که “اسرائیل علیه فلسطینی ها جنایت می کند” و افزوده بود که “اورشلیم متعلق به اسلام و فلسطینیان است و اسرائیل حقی در آن جا ندارد”.

نتانیاهو با لحن قاطعانه ای در پاسخ به اردوغان گفت: «حکومت ترکیه کردهای شرق آن کشور را بمباران می کند و زن و کودک را می کشد. در سوریه به بمباران نواحی مسکونی می پردازد. روزنامه نگاران را به زندان می اندازد و حقوق شهروندان را پایمال می کند».

نخست وزیر اسرائیل پرسید: «چنین فردی که به حکومت اسلامی ایران نیز دست یاری داده است، چگونه می تواند به نصیحت دیگران بپردازد؟»

https://youtu.be/Nd1rH1cINNU

نتانیاهو در کنفرانس مطبوعاتی مشترک، از خطرات فتنه گرانه حکومت اسلامی ایران نیز سخن گفت و از جمله اظهار داشت: « رژیم ایران قصد دارد در سوریه جای خوش کند. ایران می خواهد در سوریه یک سیستم کامل نظامی شامل نیروهای زمینی، دریایی و هوایی به وجود آورد. هدف و منظور اصلی حکومت ایران آن است که با این شیوه، به آرزوی انهدام اسرائیل جامه عمل بپوشد»

نخست وزیر اسرائیل گفت: «رژیم ایران می کوشد با به دست آوردن یک حضور نظامی دانم در سوریه، این منطقه را به جنگ افزارهای موشکی مسلح سازد و اسرائیل را مورد تهدید قرار دهد» – و افزود: «ما نخواهیم گذاشت چنین امری رخ دهد».

پرزیدنت ماکرون در کنفرانس مطبوعاتی مشترک، بی آن که به این بخش از سخنان نخست وزیر اسرائیل پاسخی دهد،  از جمله گفت: «دولت فرانسه بسیار مایل است دوستی و همکاری با اسرائیل را گسترش بخشد».

نتانیاهو در پاسخ گفت: «در گذشته، همکاری های فرانسه و اسرائیل علیه ترور، موجب نجات جان مردمان بسیاری گردیده و از وقوع بسیاری از عملیات تروریستی جلوگیری کرده است» و افزود: «جناب آقای ماکرون، شما شریک اصلی ما در مبارزه با ترور و در رویارویی با خطرات حکومت اسلامی ایران هستید».

دیدار ماکرون – نتانیاهو در کاخ الیزه بیش از مدت تعیین شده ادامه یافت و مدت دو ساعت طول کشید. پیش از گفتگو، مراسم رسمی استقبال از نخست وزیر اسرائیل، در کاخ الیره به عمل آمد.

آگاهان می گویند، یکی از دلائلی که رئیس جمهوری فرانسه نخست وزیر اسرائیل را به دیدار رسمی دعوت کرد، مشورت در مورد بحران لبنان و همچنین نگرانی فرانسه از این بوده است که اسرائیل ممکن است مواضع حزب الله لبنان را مورد حمله نظامی قرار دهد.

برخی از فرانسویان ارزیابی کرده اند که حمله احتمالی اسرائیل علیه حزب الله ممکن است در چارچوب یک همکاری پنهان بین اسرائیل و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس صورت گیرد، که  رهبری این گروه را عربستان سعودی به عهده دارد.

فرانسه پس از جنگ جهانی اول، قیم لبنان بود و هنوز هم آن کشور را در حمایت خویش دارد.

در شش ماه اخیر این دومین دیدار بین رهبران اسرائیل و فرانسه در کاخ الیزه است.

دیدار پیشین در تابستان امسال، هنگامی بود که نتانیاهو به شرکت در آئین یادروز اخراج یهودیان فرانسه به دستور آلمان هیتلری دعوت شده بود.

پرزیدنت ماکرون و بنیامین نتانیاهو می گویند که روابط مستحکم و دوستانه ای بین آن دو به وجود آمده است.

8 دیدگاه‌

 1. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت.

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سرلشکر باقری در همایش قدرت‌های بزرگ و امنیت غرب آسیا: اقدام آمریکا درباره بیت‌المقدس سرآغاز یک انتفاضه بزرگ است.

  به رسمیت شناختن اورشلیم یا بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل با خطر اتمی ایران و انتفاضه فلسطین ولی راستی چه ارتباطی دارد؟

  خطر اتمی و انتفاضه اسرائیل و آمریکا راستی چه ارتباطی با ایران و فلسطین را دارد؟

  بیت المقدس متحمل هم خطر اتمی و هم انتفاضه سنگی است؟

 2. از جمله خیانت هایی که دانسته یا نادانسته حتی از سوی دشمنان این رژیم اهریمنی مغولیستی زامبی ها دارد صورت پذیرفته جفا میشود بنام پاک ایران! ورای خائنینی که موجودیت رژیم تجلی حکومت شیطان بر زمین را به رسمیت شناختند و گرداب مردابی سیاهچاله ۵۷ خودشان هم پریدند در آن!! کسانی همچون نتان هم علی رغم یادآوری نمیبایست بهیچ وجهی از عنوان ایران برای حتی اشارت به چنین رژیمی استفاده کنند چرا که در بلندمدت سبب میشود هم ملت ایران و هم دیگر ملل اذهانشان منحرف شوود .. ایرانیان دشمن عظمی و اعظمشان را خودی بپندارند و دیگران هم ایرانیان را از جنس این رژیم اهریمنی بپندارند در ضمیر ناخودآگاهشان . حالیا ۲۴ ساعته بگو ما حساب رژیم را از مردم سوا میدانیم لیک در میان مدت و بلندمدت خواهی دید اینطور نمیشود… امام علی فرمودند در جست و جوی عذری جز نادانی باشید که عذر نادانی پذیرفته نیست

 3. شما در مقالتی دیگر فرمودید دیواری از دیوار شما کوتاه تر نیست .. یادآور شد که چنان نیست .. بفرمایید نمونه عینی و همین نزدیک .. کاری که در آشویتس در نهان میکردند و تا سالیان دراز مگر استالینیست ها کسی خبر نداشت اکنون روز روشن بدون هیچگونه واکنشی از سوی جهانیان دارد میشود و گویا وسعت آشویتس رژیم آخوندی جهانی را در بر گرفته است ..
  مأموران فرودگاه بلگراد زنان و مردان ایرانی‌ را مقابل هم برهنه کردند!
  http://snn.ir/fa/news/651985/%D9%85%D8%A3%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%E2%80%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%87%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF

  • مثلث اسرائیل، ایران، ژاپن
   مثلث اسرائیل

   آیا اسرائیل تنها کشور یهودی و عبری زبان در سراسر جهان نیست.؟

   ایران و ژاپن بدلایل منابع طبیعی و تکنولوژی هم بعنوان کشورهای تنها در سراسر جهان محسوب می شوند.

   چرا مثلث اسرائیل به سرنگونی محکوم شده است؟

   • پرسش : “چرا مثلث اسرائیل به سرنگونی محکوم شده است؟ ” و اما پاسخ : “ایران و ژاپن بدلایل منابع طبیعی و تکنولوژی هم بعنوان کشورهای تنها در سراسر جهان محسوب می شوند.” کودتای اهریمنی ۵۷ در شرایطی بود که دهه ها کا.گ.ب و توده ای ها نواب امام زمان مستقر در کرملین پروپاگاندایی شرم آور را اداره میکردند علیه شاهنشاه ایران/ خانواده اش / عملکرد دستگاه زمامداری پهلوی و در شرایطی که زندانیان سیاسی کشور بسیار کمتر از انگلیس بود و اساساً شکنجه های MI5 در خیال ساواکی ها هم نمی آمد رسانه های بیگانه که تو گویی یک سویچ دارند یک پولی جابجا میشود سویچ زده میشود یکباره صدها مقاله با مخرج مشترکی یکسان از نواحی مختلفه رسانه ها صادر میشود همین بی بی سی و رسانه های کمپانی از شکنجه های ساواک میگفتند.. کدام ساواک؟ ساواکی که افسران اینتلیجنت سرویس در اطلاعات نخست وزیری رخنه کرده بودند و دوسال دسیسه چینی علیه تیمور بختیار کردند تا توانستند فتح!! کنند تورانیان و سپس این ساواک خودش عوامل فاجعه بار را بر مب آورد و جامعه را به سمت یک توهم دیکتاتوری و سوء تفاهم ظلم و ستم پهلوی میبرد.. سریال خسرو گلسرخی را و اینکه شاهنشاه خدایگان و از این دست القاب را کمونیست های تواب!! و درباری های مرتبط با ایشان به راه انداختند تا جامعه را در یک شرایط شبه انقلابی کمونیستی قرار بدهند .. چرایی هایش زیاد است اما دشمنی ها حقیقت دارد .. چندصد سال روس ها بدنبال فتح!! بودند تا ملت ایران را از بین ببرند و از سویی یک رژیم ایرانی توانمند و اینکه رژیمی در خاورمیانه در تمامی معیارهای حقوق بشری تمام رژیم های غربی و شرقی مدعی و نعل وارونه زن .. جداً در ایران تراز بالایی از معیارهای حقوق بشری و آزادی وجود داشت.. خوب نمیشود.. این موضوع برای رژیم های جهانی بسیار سوزاننده است ! نه شرقی نه غربی که شعار شاهنشاه ایران بود! خوب نمودش به جهانیان دست همه شان را رو میکرد .. پس گوادلوپ میشود .. تا بازی جنگ سرد دروغین و مثلث شوم شوروی – انگلیس – آمریکا که ید واحده هستند تنها نقششان را با هم عوض میکنند هرچند وقت یکبار و مثلث اهریمنی چین – هند – عثمانی به نیابت از اربابانشان کارها را پیش ببرند تا به مغولیسم نهایی برسیم

    • شما چرا تلاش آگاهانه یا ناخوداگاهانه در القای شوم محکومیت به نابودی به مخاطبان دارید؟ جای دیگر هم تلاشی نافرجام جهت تحقیر امت موسی و شخص پیامبر اولی العزم داشتید و واج ماء که البته از دهان پلید خمینی لعین گوساله اعظم سامری و چون خارج شود که”ما شما را به مقام آدمیت میرسیانیم” و خامنه ای ملعون گوساله عظمی که میگوید”ملت ما(حجاجیون و بنی امیه و عثمانی ها و جملگی همان امت گوساله پرستشان)”جز صدای گوساله نیست … لیک اعوذ بالله من الشیطان الرجیم کلمه الله هی علیا … ماء موسی زملک تا ملکوتش حجاب بردارند/ هرآنکه خدمت جام جهان نما بکند .. و موسی آتشی دید و روانه طور شد تا با پروردگارش بی حجاب دیدار کند و سامری بود که زآنسو چنان فلسفه بافت …

 4. “چرا مثلث اسرائیل به سرنگونی محکوم شده است؟” این یک توهم است که محکوم به نابودی شده است.. این توهم زمانی سراغ شما می آید که در مرور زمان با عوغو کردن سگ هار نجس مغولیست ها و رژیم اهریمنی تصور میکنید جداً برای نمونه رژیم شاهنشاهی می افتد و سرنوشت است و خدا میخواهد و مشیت الهیست و این افکار اما از کجاست؟ این روش آمورفیزاسیون است.. بدین صورت که با عوعو کردن و تهدید های مکرر و به مرگ گرفتن تا به تب راضی شدن (ماده جامده را زمانی که پیش از انجماد عملیات آمورف روی آن پیاده کنید اتم هایش بی شکل میشود و سپس ) سپس تو گویی اتم ها ملتفت نیستند و رژیم اهریمنی پیشروی اش را میکند و شما هم خیال میکنید انقلاب شده و محکوم شده اید و یا سرنوشت است درحالیکه هیپنوتیزم شده اید با پروپاگاندا.. آب کم کم میدزدد هوا .. رژیم اهریمنی یک زمانی رسمنجانی در منبرخونینشان غلیه شما میخواست حرف بزند خودش تپق میزد جفت میکرد اما حالا هر تخم سگی از رژیم می آید عوعو میکند که نابود میکنیم فلان میکنیم.. رژیم شما حالت تدافعی و هیپنوتیکی گرفته است در حالیکه تنها راه دفاعی در برابر چنین مغولیست های اهریمنی و رژیم آزتکی عملیات x است

 5. من نمیخواستم بگم اما حالا که مقامات رژیم اهریمنی دجال و آخوندها و ولایت وقیحی ها اصرار دارند کلاً این رژیم رژیم شخصی شمر است … و شمرهای زمان هم جداً و اولاد شمر و غیره همین ها هستند و اتحادیه حجاجیون و بنی امیه و عثمانی ها آمده اند تشیع گستری کنند مثلاً … خودشان هم بهتر از هرکسی میدانند ملاعین… و محکومیت محکومیت که میگویند پیامبر فرمودند لاجرم امت من هر فتنه ای که در امت موسی شد میشود … و همان هایی هستند که کربلا چنان کردند حالا دچار ماتریالیسم تاریخی شده اند بالاخره رژیم موعود به شمر را تحویل گرفتند و گویا فلک الافلاک سر کین داشته و لاجرم بوده … قدیم هم میگفتند تخم سگ در واقع اتهام هواداری از این رژیم و سپاهی بودن و انقلابی بودن و پیروی از ولایت وقیح میزدند …

Comments are closed.