نتانیاهو در پاسخ به ادعاهای علی شمخانی در رابطه با سوریه گفت که او دروغ می گوید و اسرائیل جلوی استقرار ایران در سوریه را می‌گیرد

بنیامین نتانیاهو در پاسخ به این سخنان، در جلسه امروز هیات دولت (یکشنبه) بی آن که از شمخانی نام ببرد، گفت که رژیم ایران به اشتباه بزرگی دچار شده اگر فکر میکند که اسرائیل از تلاش برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه دست برداشته است.

بنیامین نتانیاهو در جلسه هفتگی امروز هیات دولت به سخنان تهدید آمیز علی شمخانی پاسخ گفت و تاکید کرد که اسرائیل برای تامین امنیت خود و ادامه تلاش برای جلوگیری از استقرار نظامی رژیم ایران در سوریه، به اقدامات خود ادامه خواهد داد. نخست وزیر همچنین گفت که این موضوع، یکی از مهمترین مطالبی خواهد بود که او در دیدار خود با پرزیدنت پوتین که قرار است سه روز دیگر صورت گیرد، در میان خواهد گذاشت.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حکومت اسلامی، هفته پیش گفته بود که سپاه پاسداران به نود درصد از هدف های خود برای استقرار در سوریه دست یافته و اسرائیل را غافلگیر کرده است. او توضیح نداد که این هدف ها چه بوده و چگونه شمخانی بر این باور است که نود درصد آن حاصل شده است.

شمخانی همچنین ادعا کرده بود که اسرائیل در رسیدن به هدف خود برای جلوگیری از استقرار رژیم ایران در سوریه با شکست روبرو شده و سپاه پاسداران به زودی استراتژی تازه ای در سوریه به کار خواهد گرفت که اسرائیل، انگشت به دهان باقی خواهد ماند.

بنیامین نتانیاهو در پاسخ به این سخنان، در جلسه امروز هیات دولت (یکشنبه) بی آن که از شمخانی نام ببرد، گفت که رژیم ایران به اشتباه بزرگی دچار شده اگر فکر میکند که اسرائیل از تلاش برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه دست برداشته است.

محافل نزدیک به نخست وزیر گفتند که این موضوع یکی از اصلی ترین مسائلی خواهد بود که نتانیاهو در دیدار با پرزیدنت پوتین، با وی در میان خواهد گذاشت. این دیدار، که نتانیاهو هفته پیش به علت مسائل انتخاباتی در اسرائیل آن را باطل ساخته بود، روز چهارشنبه این هفته انجام خواهد گرفت.

نتانیاهو در جلسه هیات دولت، تاکید کرد که ادعای فردی که “یک مقام بلندپایه رژیم ایران” توصیف گردید، و مقصود علی شمخانی است، گفت: این ادعا که آن ها به نود درصد از هدف های خود در سوریه دست یافته اند درست نیست، و درست آن است که آن ها به تلاش در این زمینه ادامه می دهند، و درست است که اسرائیل موفق می شود تلاش های آن ها را خنثی کند و جلوی آن ها را بگیرد.

نخست وزیر یادآوری کرد که رژیم ایران همیشه ادعا کرده که سرباز در سوریه ندارد، و آنانی که در آن کشور هستند، مستشاران نظامی می باشند.

نتانیاهو در ادامه سخنانش پیش از آغاز جلسه هفتگی هیات دولت گفت: برای سران حکومت اسلامی ایران، که از نابودی اسرائیل سخن می گوید پیامی دارم و آن این که، اسرائیل به همه تلاش لازم دست خواهد زد تا عملیات رژیم ایران را برای استقرار نظامی در سوریه مهار کند.

2 دیدگاه‌

Comments are closed.