نتانیاهو در پاسخ به تهدیدهای نظامی نصرالله: «اسرائیل در برابر هر تعرض، قاطعانه از خود دفاع می کند»

نصرالله مرتبا اسرائیل را مورد تهدید جنگی قرار می دهد، ولی با پاسخ قاطعانه نتانیاهو روبرو می شود

به دنبال تکرار سخنان تهدید آمیز حسن نصرالله سرکرده گروه حزب الله لبنان، دایر بر این که اگر اسرائیل تجاوز کند، با پاسخ دندان شکن روبرو خواهد شد، بنیامین نتانیاهو به او توصیه کرد که از رجزخوانی دست بردارد و به فکر تعرض و حمله به اسرائیل نباشد. نخست وزیر و وزیر دفاع گفت که اسرائیل برای تامین امنیت کشور و شهروندان، به همه اقدامات لازم دست خواهد زد.

حسن نصرالله در بخشی از سخنان خود گفته بود که ارتش اسرائیل خود را یکی از نیرومندترین ارتش های دنیا می داند، ولی حزب الله لبنان توانسته است موجب هراس این ارتش شود.

در پاسخ، مقامات اسرائیلی یادآوری کردند که از سیزده سال پیش که حزب الله در جنگ با اسرائیل ضربات سهمگینی را متحمل شد، تا به امروز، حسن نصرالله همچنان در مخفیگاه زندگی می کند و از این که در میان مردم ظاهر شود، به شدت می ترسد و همه سخنرانی های او به صورت ویدیویی پخش می شود.

حزب الله روز گذشته فیلم کوتاهی را از تلویزیون پخش کرد که در آن دیده می شود که یک واحد نظامی آن به سوی خودرو نظامی که در جاده ای در داخل اسرائیل و در خط مرزی در حال حرکت است، خمپاره های ضد تانک از نوع کورنت شلیک می کند، ولی به این خودرو آسیب جزیی وارد شد و سربازان به موقع توانستند جیپ نظامی را ترک گویند و از آسیب در امان باشند.

در برابر تهدیدهای نصرالله که گفت از این پس نسبت به هر اقدام اسرائیل پاسخ قاطع خواهد داد، بنیامین نتانیاهو نیز یادآور شد که سرکرده حزب الله همچنان در مخفیگاه به سر می برد. نخست وزیر اسرائیل با اشاره به این واقعیت، به طور سربسته نصرالله را مورد تهدید قرار داد و گفت: «آن مردک، به خوبی می داند که چرا هنوز همچنان در بونکر (پناهگاه زیرزمینی) به سر می برد».

نصرالله در سخنان دیشب خود گفت: «ما به اسرائیل اطلاع می دهیم که از این پس هیچ خط قرمزی وجود نخواهد داشت».

به دنبال آشتباری های مرزی حزب الله، شماری از مزارع کشاورزی که محصول برداری شده بود آتش گرفت.                                                                           

وی گفت که اگر مواضع حزب الله در داخل لبنان آسیب ببیند، او متقابلا شهرک ها و آبادی اسرائیلی در نزدیک مرز لبنان را هدف قرار داده و نابود خواهد کرد. نصرالله همچنین ادعا کرد که پهپاد اسرائیلی نتوانسته است آن چه را مورد بمباران قرار داده بود، ویران سازد و آن چیز همچنان سالم است. اشاره نصرالله به آن بود که ماموریت پهپاد اسرائیلی، منهدم کردن یک دستگاه پیشرفته سوخت جامد برای موشک ها بود که حکومت ایران مخفیانه برای حزب الله فرستاده است.

سرکرده حزب الله لبنان، به شیوه رهبران رژیم ایران، و در اظهاراتی که امیدوار است موجب هراس اسرائیل شود، ادعا کرد که علاوه بر جنگ افزارهای علنی، حزب الله اسلحه دیگری در آستین دارد که اسرائیل باید از آن بترسد. سران حکومت اسلامی ایران نیز بارها گفته اند که علاوه بر جنگ افزارهایی که وجود آنها را علنی کرده اند، اسلحه های سری و بسیار خطرناکی نیز دارند که دشمن را غافلگیر خواهد ساخت.

نصرالله در سخنرانی خودستایانه اش ادعا کرد که او خود را مدافع امنیت لبنان می داند و دشمن را به سختی تنبیه خواهد کرد. این ادعا در حالی بیان می شود که حزب الله توسط رژیم ایران برپا شده و به صورت مزدور آن حکومت رفتار می کند و از هنگامی که قدرت گرفته، امنیت و آرامش لبنان را سخت به خطر انداخته است.

تا پیش از برپایی حزب الله توسط حکومت ایران، هیچ اختلافی بین اسرائیل و لبنان وجود نداشت.

تلویزیون ایران اینترنشنال، شب گذشته (دوشنبه) درباره درگیری حزب الله لبنان با اسرائیل، مصاحبه ای با آقای منشه امیر و دکتر منصور فرهنگ انجام داد که بخش های از آن در پایان اخبار امروز پخش می شود.