نتانیاهو در پیام تازه، دستاورد فوتبالیست های ایران را ستود و آن را نشان شهامت ملت بپاخاسته ایران دانست

پیام دوباره نخست وزیر اسرائیل خطاب به مردم ایران، که شب گذشته (سه شنبه) در وبگاه رادیو پیام اسرائیل گذاشته شد، با استقبال بسیار گرم ده ها هزار نفر از مردم ایران روبرو گردید و یک پیام دوبارۀ دوستی و همگامی بین دو ملت تلقی شده است.

نخست وزیر اسرائیل پیروزی نسبی فوتبالیست های ایرانی در بازی های موندیال را نشان دیگری از دلاوری مردم ایران دانست که اکنون دوباره به خیابان ها آمده اند و با فریاد خود اعلام می دارند که این رژیم سرکوبگر را نمی خواهند و با سیاست های داخلی و بین المللی آن مخالف هستند و خواستار دگرگونی کامل اوضاع می باشند.

نتانیاهو که در پیام پیشین خود گفته بود که ملت اسرائیل می خواهد به ملت ایران یاری برساند و از رنج و محنت آن بکاهد، و در این راستا پیشنهاد می کند که ایرانیان از تجربه مردم اسرائیل برای بازیافت آب مصرف شده، استفاده کنند، در پایان پیام این بار خود ابراز امیدواری کرد که روزی دور نباشد که ورزشکاران اسرائیل و ایران بتواند دوباره در زمین بازی، با یکدیگر مسابقه بدهند.

نخست وزیر اسرائیل در تحسین از بازی فوتبالیست های ایرانی در موندیال، در پیام خود از جمله گفت: «من که به فوتبال علاقه دارم، به خوبی می دانم که تا چه مشکل می توان جلوی حمله رونالدو فوتبالیست مشهور را گرفت، ولی شما در زمین بازی شهامت نشان دادید و دلاوری خود را عیان کردید».

نتانیاهو در ادامه سخنان خود خطاب به ملت ایران گفت: «شما همین دلاوری و شهامت را در خیابان های ایران به نمایش گذاشتید»

او گفت: «یک لحظه تصور کنید که اگر پول شما مردم ایران صرف ترور نمی شد، با این پول چه کارهایی می شد انجام داد/ به چه موفقیت هایی می شد دست یافت> نتانیاهو گفت که بسیار بهتر بود اگر رژیم این پول را در راه رفع کم آبی و مبارزه با آلودگی هوا به کار می گرفت.

نخست وزیر اسرائیل در پایان پیام خود گفت که امیدوار است هرچه زودتر روزی بیاید که تیم های ملی فوتبال ایران و اسرائیل بتوانند در تهرانِ آزاد شده، با یکدیگر بازی کنند و در چنین روزی، پیروزی نصیب همگان خواهد بود.

وزیر خارجه اسرائیل اویگدور لیبرمن نیز دو روز پیش (دوشنبه) در پیام توییتری خود از خیزش مردم ایران جانداری کرده و از جمله نوشته بود که مردم اکنون می پرسند که پول ها کجا رفت. مقامات اسرائیلی بارها گفته اند که بخش بزرگ از توان مالی ایران صرف ماجراجویی های نظامی در خارج از شور، گسترش برنامه های موشکی، و همچنین یاری رسانی مالی و تسلیحاتی به سازمان های ترور عربی و اسلامی می شود.

گزارش زیر شب گذشته (سه شنبه) در وبگاه رادیو پیام اسرائیل انتشار یافت:

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در پیامی ویدیویی از شجاعت ایرانیان در زمین فوتبال و بازی در برابر تیم قدرتمند پرتغال ستایش کرد و با اشاره به اعتصاباتت و تظاهرات ضد حکومتی  گسترده ۳روز گذشته  خطاب به ملت ایران بیان داشت:شما شجاعت خود را در زمین فوتبال و همچنین در خیابان های ایران به نمایش گذاشتید. متن کامل این پیام و همچنین ویدیو این پیام نخست وزیر اسراییل در ادامه این گزارش می آید.

تصور می‌کنید چقدر سخت است که جلوی گل کریس رونالدو را گرفت ؟من در گذشته فوتبال بازی می‌کردم و به شما می‌گویم این امر تقریبا غیرممکن است.اما تیم فوتبال ایران غیرممکن را به اجرا رساند. می خواهم به مردم ایران بگویم شجاعت خود را در زمین فوتبال ثابت کردید.و امروز تمام شجاعت را در خیابانهای ایران به نمایش گذاشتید. ایران مشکلات بسیاری دارد: آلودگی هوا- کمبود آب- میلیاردها دلار که خرج ترور می‌شود- آیا می‌توانید تصور کنید چه می شد اگر به جای هدر دادن پول شما در سوریه و یمن و جنگهای غیرضروری در خاورمیانه حکومت ایران این پول‌ها را برای حل این مشکلات در ایران سرمایه گذاری می کرد؟ راه حل همه این مشکلات مردم ایران هستند.به همین دلیل بعد از زلزله شدید پیشنهاد کمک های پزشکی برای نجات جان ایرانیان را دادم. به همین دلیل کانال تلگرام به زبان فارسی راه اندازی کردیم. تا به کشاورزان ایرانی یاد بدهیم چگونه از منابع آبی حفاظت کنند. و به همین دلیل هرگز از صحبت کردن درمورد صلح با مردم ایران دست نخواهم کشید یک روز امیدوارم شاهد بازی مستقیم تیم فوتبال ایران  با اسرائیل در تهران آزاد باشم. در این روز همه ما پیروز خواهیم بود

3 دیدگاه‌

  1. به امید روزی که دو ملت ایران و اسراییل مثل دو برادر در کنار هم و دست در دست هم در مقابل دشمنان مشترکمان در صلح و صفا زندگی کنیم!

  2. با دورود،
    جناب آقای نتناهیو در صورت مداخله حزب الله در ایران، ما به کمک شما احتیاج داریم، لطفا با قدرت ارتش اسرائیل حزب الله را نابود کنید.

Comments are closed.