نتانیاهو در پی کشف واحد “پرونده گولان”:پیامی برای رژیم ایران و حزب‌الله دارم،ما می‌دانیم شما چه می‌کنید و توطئه‌های شما را خنثی میکنیم

ارتش اسرائیل امروز (چهارشنبه) از یک توطئه حکومت اسلامی ایران و حزب الله لبنان برای دست اندازی علیه اسرائیل پرده برداشت و اعلام کرد که آنها از ماه ها پیش در حال احداث یک زیرساخت نظامی و تروریستی در بخش سوریه بلندی های گولان هستند و اسرائیل فعالیت آن ها را از نزدیک دنبال می کند و از جزئیات آن آگاهی کامل دارد.

نخست وزیر اسراییل پس از آشکار شدن ساختار تروریستی مشترک حزب الله و حکومت ایران در واکنش به افشای این ساختار تروریستی گفت:امروز صبح ساختار تروریستی حزب‌الله در مرز شمالی خود در بلندی‌های گولان را برملا کردیم. این دست‌آورد بزرگی برای اطلاعات اسرائیل و توانائی‌های عملیاتی ارتش است. برپایی زیرساخت‌ تروریستی یک بخش دیگر از اقدامات رژیم ایران علیه اسرائیل است.

نتانیاهو در ادامه سخنان خود دراین رابطه گفت:پیامی برای رژیم ایران و حزب‌الله دارم: ما می‌دانیم شما چه می‌کنید و می‌دانیم کجا. آنچه امروز از آن پرده برداشتیم فقط یک گوشه کوچک از اطلاعات ما است. اسرائیل به شما اجازه استقرار نظامی در سوریه را نخواهد داد.

اسراییل همواره مخالفت خود را با حضور نظامی ایران در سوریه و در نزدیکی مرزهای اسراییل اعلام کرده و در ماه های اخیر چندین بار به مواضع حکومت ایران در سوریه حمله کرده است.

فرماندهان ارشد سپاه قدس و حزب الله لبنان در سال های اخیر بارها از خط مرزی سوریه با اسرائیل دیدن کرده و امکان برپایی مواضعی را به هدف تعرض به خاک اسرائیل بررسی کرده بودند. در جریان این دیدارها بود که اسرائیل دو تن از سرکردگان گروه های ترور وابسته به حکومت ایران را از هوا مورد حمله قرار داد و به قتل رساند.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، تلاش حکومت ایران برای برپایی پایگاه های نظامی در مرز سوریه با اسرائیل، از همان سال نخستینی آغاز شد که نیروهای سپاه قدس به سوریه اعزام شدند.

نخست وزیر اسراییل در پایان سخنانش خطاب به حزب الله و حکومت ایران گفت:به اقدامات آشکار و پنهان خود برای خنثی‌سازی توطئه‌های شما ادامه می‌دهیم.

جدار امنیتی در خط مرزی اسرائیل و سوریه در بلندی های گولان

 

5 دیدگاه‌

  1. بنیامین نتانیاهو تمام دید ازلی و ابدی اسمان اسرائیل در توست همه چیز را به خوبی می بینی و عمل می کنی درود و برکت بر تو باد ای ستاره داوودی درود و برکت بر تک به تک بنی اسرائیل کوچک و بزرگ دوستتون دارم دستهای تک به تکتون را می بوسم .

  2. درود و برکت بر بنیامین نتانیاهو اسمان و زمین اسرائیل با توست به شرارت ایران و حزب الله اجازه نخواهیم داد همه با هم شرارتها ی ضد اسرائیل را در هر نقطه در نطفه خفه خواهیم کرد . این است کلام مکتوب درود وبرکت بر اسرائیل و اسرائیلیان

  3. بنظر میرسید که آخوندها خواب را برای آقای نتانیاهو حرام کرده اند ، چون روزی نیست که وی با هزاران گرفتاری که دارد از دردسرهای جمهوری اسلامی صحبت میکند، به امید روزی که نسل آخوند از دنیا برداشته شود و ملت رنج کشیده اسراییل در کنار فلسطین با صلح و محبت و احترام به یکدیگر زندگی کنند

  4. بلندیهای جولان برای رژیم ایران بسیار هدف استراتژیک محسوب میشود به لحاظ سوق الجیشی و تدارکات آینده
    طوریکه جنوب لبنان اهمیت خاصی دارد. دسترسی به این بلندیهای خطر اساسی برای کشور اسرائیل و توسعه نا امنی در منطقه خواهد داشت . کوتاه کردن دست ایران از سوریه و لبنان از مهمترین اقدامات آمریکا و اسرائیل و کشورهای غربی است .

Comments are closed.