نتانیاهو در یک سخنرانی گفت: اسرائیل با سه چالش عمده امنیتی روبرو می باشد، که هر سه به ایران مربوط می شود

نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی در آئین اعطای سردوشی به افسران، بخش عمده ای از اظهاراتش را به رویارویی با حکومت اسلامی ایران اختصاص داد و از جمله گفت که اسرائیل در تامین امنیت خود با سه چالش عمده روبرو می باشد که هر سه چالش به ایستادگی و بازدارندگی علیه رژیم ایران مربوط می شود.

نخست وزیر در این سخنرانی گفت: «هر اندازه ما قوی تر باشیم، بهتر خواهیم توانست دشمنان خود را از تعرض باز داریم».

نتانیاهو در ادامه سخنان خود گفت که اسرائیل در حال حاضر با سه چالش عمده روبرو می باشد: چالش نخست، تلاش خستگی ناپذیر ما برای جلوگیری از استقرار دائم سپاه قدس و نیروهای وابسته به آن در سوریه می باشد. همزمان، چالش دوم ما آن است که رژیم ایران و نیروهای وابسته به آن، نتوانند به موشک های نقطه زن دسترسی یابند و ما مرتبا می کوشیم که این توانایی را از آنها سلب کنیم.

هدف سوم که بزرگترین چالش ما محسوب می شود آن است که نگذاریم رژیم ایران به بمب هسته ای دست یابد.

نتانیاهو گفت: «یک بار دیگر باید به جهانیان هشدار دهیم، که رژیم ایران همچنان درباره نیات واقعی خود در ادامه برنامه های اتمی، به جامعه بین المللی دروغ می گوید. آن ها قصد دارند علیرغم همه مشکلات و مسائل، به بمب اتمی دسترسی یابند و ما باید از آن جلوگیری کنیم»

اکبر هاشمی رفسنجانی بیست سال پیش گفته بود که یک “بمب اتمی اسلامی” قادر است اسرائیل را نابود کند. او از رژیم ایران به قصد دستیابی به این بمب نامی نبرده بود.

نتانیاهو در دنباله سخنانش گفت که امروز حتی آژانس بین المللی انرژی اتم نیز درباره نیت واقعی رژیم ایران ابراز تردید می کند و آن رژیم را به عدم همکاری متهم می سازد.

آگاهان می گویند که نخست وزیر در سخنان خود، تهدیدهای تروریستی از جانب سازمان های فلسطینی را نیز نادیده نگرفت و در اشاره خود دایر بر این که “اسرائیل باید آنقدر قوی باشد که دشمنان خود را از تعرض باز دارد”، یک روی سخنش به گروه تروریستی حماس نیز بود.

حماس و دیگر سازمان های ترور فلسطینی و از جمله “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” که توسط رژیم ایران در مناطق فلسطینی نشین برپا شده، تهدید کرده اند که اگر اسرائیل قصد خود را برای انضمام بخشی از کرانه باختری به خاک خود عملی سازد، آن ها “علیه اسرائیل اعلام جنگ خواهد کرد و این کشور را نابود خواهند ساخت”.

یک فرمانده پیشین نیروهای مسلح اسرائیل گفت که سرکردگان ترور در ده ها سال اخیر بارها چنین تهدیداتی بر زبان آورده اند که اگر بخواهند عملی سازند، خودشان به شدت آسیب خواهند دید. اول گفت که قدرت نظامی اسرائیل هزار برابر بیشتر از سازمان های ترور است.