نتانیاهو دوباره از کشورهای جهان خواست برای رویارویی با تروریسم رژیم ایران، دست اتحاد بدهند

 

بنیامین نتانیاهو یک بار دیگر از کشورهای جهان خواستار شد برای پایان بخشیدن به خوی تجاورکارانه و رفتار تروریست پرورانه حکومت اسلامی ایران، دست همکاری و اتحاد به یکدیگر بدهند. او این سخنان را در رابطه با ادامه فتنه گری های حکومت ایران در منطقه بیان داشت. در گزارش های روز گذشته آمده بود که به دنبال بمباران ذخیره پهپادی رژیم ایران در حومه دمشق، که هدف از آن انجام عملیات تعرضی علیه شمال اسرائیل بود، و همچنین پس از عملیات بمباران در عراق که به اسرائیل نسبت داده شده، و در کنار آن تهدیدها و هشدارهای حسن نصرالله و شدت گیری تعرض نظامی از غزه به سوی خاک اسرائیل، اسرائیل نگران است که مبادا یک انفجار ناخواسته در منطقه روی دهد.

اکنون نتانیاهو یک بار دیگر، رهبران کشورهای جهان را خطاب قرار داده که در برابر زیاده خواهی های رژیم ایران بایستند و برای خنثی کردن آن، دست همکاری به یکدیگر بدهند و اسرائیل را در این زمینه یاری بخشند.
نتانیاهو در سخنان خود گفت که حکومت ایران در چندین جبهه و از چندین سو می کوشد موجبات انجام عملیات تروریستی علیه اسرائیل را فراهم سازد و دنیا باید برای خنثی کردن آن، فراخوانی اسرائیل را بپذیرد و دست همکاری بدهد.
نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل گفت که این کشور همچنان قاطعانه از امنیت خود و جان و مال شهروندان خویش دفاع خواهد کرد.
این واکنش نتانیاهو ساعتی پس از آن بیان شد که از فرانسه خبر رسید که پرزیدنت مکرون سخت می کوشد ایران و ایالات متحده را به هم نزدیک کند و موجبات دیدار و گفتگو بین رهبران دو کشور را فراهم آورد.

نخست وزیر اسرائیل با انتشار یک پیام ویدیوئی اتهامات خود را علیه رژیم ایران مطرح ساخت و تاکید کرد که رژیم ایران به شیوه های گوناگون و طرق مختلف می کوشد به عملیات تروریستی علیه اسرائیل دست بزند و کشورهای دنیا باید برای خنثی کردن آن دست همکاری بدهند.

رهبران فرانسه و ایالات متحده در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در حاشیه همایش سران هفت کشور

رئیس جمهوری فرانسه، روز گذشته (دوشنبه) در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با پرزیدنت ترامپ از جمله گفت: «شرائط لازم را برای برگزاری دیدار عالی بین رهبران ایالات متحده و حکومت اسلامی ایران را فراهم ساخته ایم». پرزیدنت مکرون این واقعیت را نادیده گرفت که روحانی در ایران فاقد اختیارات تصمیم گیری و رهبری می باشد و حتی اگر با پرزیدنت ترامپ دیداری داشته باشد، تصمیم گیری نهایی دست خامنه ای و سپاه پاسداران است.