نتانیاهو دوباره با ترامپ، تلفنی درباره ایران و سوریه، در آستانه دیدارش با پوتین گفتگو کرد

در آستانه دیدار تاریخی بین رهبران ایالات متحده و روسیه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت که: با پرزیدنت ترامپ گفتگو کرده و طرفین یک بار دیگر درباره موضوع هایی که به حکومت اسلامی ایران و سوریه مربوط می شود به رایزنی پرداخته است.

نتانیاهو که امروز (یک شنبه) پیش از آغاز جلسه هفتگی هیات دولت، با روزنامه نگاران سخن می گفت، درباره متن گفتگو توضیحی نداد. ولی نخست وزیر اسرائیل در ماه های اخیر بارها گفته است که اسرائیل با استقرار نیروهای وابسته به حکومت ایران در سوریه کنار نخواهد آمد و اویگدور لیبرمن وزیر دفاع نیز گفته بود که: هرگاه اسرائیل حضور نیروهای ایرانی در هر نقطه سوریه را احساس کند، به آن ضربه خواهد زد.

پرزیدنت دونالد ترامپ، فردا (دوشنبه) در شهر هلسینکی پایتخت فنلاند با پرزیدنت پوتین دیدار خواهد کرد و اکثر منابع خبری گفته اند که موضوع اصلی، ادامه حضور نیروهای رژیم ایران در سوریه است و ممکن است رهبران دو کشور بر سر منافع ایران، با هم معامله کنند.

نتانیاهو گفت که: در مکالمه تلفنی که شب گذشته (شنبه) با پرزیدنت ترامپ به عمل آورد، مسائل بین المللی و امور منطقه ای و امنیتی مطرح گردیده که مهمترین آن ها مسائل مربوط به حکومت اسلامی ایران و سوریه بوده است.

نخست وزیر اسرائیل نیز تائید کرد که این دو موضوع، در دیدار فردا بین ترامپ و پوتین نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

2 دیدگاه‌

  1. ایران تنها کشور در جهان است که در تمام زمینه ها بحران هاى بسیار سنگین و غیر عادى دارد حتى در تاریخ جهان نیز چنین وضعیتى بى سابقه است .

  2. زندگى غیر عادى در ایران امروز تا ظهور دجال در خراسان ایران ادامه خواهد داشت براساس احادیث معتبر شیعه دجال در خراسان ایران ظهور مى کند .

Comments are closed.