نتانیاهو دوباره گفت که اسرائیل بر تلاش خود برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه، می افزاید

نتانیاهو گفت که اسرائیل برای دفاع از مرزها و امنیت خود، همیشه به سربازان خویش متکی بوده و هرگز مایل به شرکت نیروهای خارجی در دفاع از خود نبوده و نخواهد بود

آگاهان سیاسی در اورشلیم گفتند که حمله موشکی سپیده دم روز گذشته (چهارشنبه) علیه مواضع وابسته به حکومت ایران در سوریه، نشان می دهد که اسرائیل در تصمیم خود برای جلوگیری از استقرار دائم نیروهای وابسته به سپاه قدس در سوریه بسیار جدی است و در هر شرایطی، از امنیت خود قاطعانه دفاع خواهد کرد.

نتانیاهو این سخنان را در آئین اعطای سردوشی به فارغ التحصیلان رشته خلبانی و اعطای سردوشی به آنان بیان داشت.

نخست وزیر، که از دو هفته پیش به عنوان وزیر دفاع نیز انجام وظیفه می کند، در این سخنرانی گفت که با وجود خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، اسرائیل نه تنها اقدامات خود را برای جلوگیری از استقرار نیروهای ایرانی در سوریه متوقف نمیکند، بلکه آن را گسترده تر نیز خواهد ساخت.

نتانیاهو گفت که اسرائیل برای دفاع از مرزها و امنیت خود، همیشه به سربازان خویش متکی بوده و هرگز مایل به شرکت نیروهای خارجی در دفاع از خود نبوده و نخواهد بود.

این سخنان در واکنش به ارزیابی های پیشین بود که به موجب آن ها، خروج سربازان آمریکایی از سوریه، تلاش اسرائیل را برای جلوگیری از استقرار نیروهای ایرانی در سوریه تضعیف می کند.

یکی از دانشجویانی که دوران آموزش خلبانی را به پایان رسانده، جوانی است که خانواده او چند سال پیش از اتیوپی به اسرائیل مهاجرت کردند. با توجه به آن که دوران خلبانی در اسرائیل بسیار مشکل است و تنها جوانانی در آن موفق می شوند که دارای هوش بسیار بالا باشند. اتیوپی یکی از کشورهای عقب مانده قاره آفریقا محسوب می شود که در سال های اخیر حدود شصت هزار نفر از یهودیان آن به اسرائیل مهاجرت کرده اند.

2 دیدگاه‌

  1. آن گاه حقوق بین الملل هم یعنی کشک! انگار نه انگار که حاضر بودن و نبودن نیروهای ایران در سوریه تنها به ایران و سوریه مربوط است! کسی هم از بنیامین نتانیاهو نمی پرسد که استقرار سپاه قدس در سوریه به تو چه ربطی دارد که می خواهی مانع آن شوی! مگر نیروهای اسرائیل در جمهوری آذربایجان در نزدیکی مرز ما مستقر شده اند ایرانی های فضولی و دخالت کرده اند؟ اما سخن گفتن بر پایه منطق در دنیانی امروز بی حاصل است، دنیای ما دنیای ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان است،ایران هم باید از برجام و npt که سودی برایش ندارد بیرون بیاید و سلاح هسته ای واقعی آن هم با پلوتونیم تولید کند وگرنه تا زمانی که سلاح هسته ای ما خیالی و موهوم باشد هر روز با تهدید و تحریم رو به رو خواهیم بود و امثال نتانیاهو به خود اجازه می دهند در مورد محل و تجهیزات نیروهای ما هم برایمان تکلیف تعیین کنند.

  2. مرسی از نتانیاهو. درود بر اسرائیل عزیز. اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند و این خیلی طبیعی است.

Comments are closed.