نتانیاهو: دو سه ماه دیگر واکسن ضد کورونا به بازار می آید. بیمارستان هداسا: داروی جدیدی امیدهای تازه می آورد

نخست وزیر اسرائیل ابراز امیدواری کرد که دو تا سه ماه دیگر، واکسن ضد کورونا به بازار آید و بتواند از ابعاد گسترش این فاجعه جلوگیری کند.

اکنون چند ماه است که دو لابراتوار بزرگ اسرائیلی، که از شهرت جهانی برخوردارند، به تلاش برای تهیه این واکسن ادامه می دهند، ولی درباره مرحله ای که اکنون در آن قرار دارند، جزئیاتی افشا نشده است.

بنیامین نتانیاهو نیز با بیان این مژده وارد جزئیات آن نشد.

بیش از ده کشور جهان، برای تولید این واکسن به رقابت ادامه می دهند و شاید علت آن که اسرائیل از افشای جزئیات خودداری می ورزد، ملاحظات رقابتی می باشد.

همزمان، کمپانی عظیم “مدرنا” در ایالات متحده، که احتمالا در مراحل پیشرفته ای در ساخت واکسن قرار دارد، اعلام کرد که این دارو پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده که قرار است شش هفته دیگر برگزار شود، اماده استفاده نخواهد بود.

دولت پرزیدنت ترامپ مقادیر زیادی از این واکسن را پیش خرید کرده است.

مقامات کمپانی مدرنا ارزیابی می کنند که این واکسن در بهار آینده، یعنی حدود شش ماه دیگر، و شاید هم کمی بیشتر به بازار خواهد آمد.

بیمارستان هداسا در تپه های بلند اورشلیم، که یکی از معتبرترین مراکز علمی و درمانی جهان محسوب می شود

گزارش خوشبینانه دیگری که در رابطه با درمان کورونا انتشار یافته، به بیمارستان هداسا در اورشلیم مربوط می شود که آن هم از شهرت جهانی برخوردار است.

سخن از یک داروی جدید است که در مورد درمان کورونا نیز مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج امیدبخشی داده است.

این دارو که “اَلوتِرا” نام گرفته، بر اساس یاخته های بدن افراد سالمی ساخته شده، که حاضر به اعطای اجازه استفاده از این یاخته ها شده اند.

دانشمندان هداسا این دارو را با همکاری یک شرکت بزرگ خارجی ساخته اند و آزمایش های نخستین بسیار امیدوار کننده بوده است.