نتانیاهو: روحانی، نماینده رژیم اوختاپوس تررویستی ایران، اسرائیل را تروریست مینامد

نخست وزیر اسرائیل نسبت به ادعاهای حسن روحانی علیه اسرائیل، در رابطه با اغتشاشات خونین در مرز با غزه واکنش قاطعانه ای نشان داد و گفت “تمسخرانگیز است که رئیس جمهوری رژیمی که همانند اُختاپوس بازوهای تروریستی خود را در همه منطقه گسترده است، اسرائیل را که از خود در برابر ترور فلسطینی دفاع می کند، تروریست می خواند”.

این چندمین بار است که بنیامین نتانیاهو نسبت به سخنان فریب آمیز حسن روحانی علیه اسرائیل پاسخ می گوید.

رئیس جمهوری اسلامی ایران، ارتش اسرائیل را در تلاش برای جلوگیری از هجوم آوردن فلسطینی ها، از غزه به داخل اسرائیل، “جنایتکار” نامیده بود.

نتانیاهو در پاسخ به روحانی گفت: «اگر از سابقه تروریستی و جنایتکاری رژیم خود آگاهی ندارید، ما حاضریم اطلاعات لارم را برایتان گزارش کنیم».

حسن روحانی در یک همایش رسانه ای در آنکارا، پیش از برگزاری دیدار با روسای جمهوری ترکیه و روسیه، ادعا کرد که اسرائیل در رویدادهای سوریه نیز دخالت دارد و موجب خونریزی در این کشور می شود.

این ادعا در حالی مطرح شد که سپاه پاسداران در ایران، با کمک حزب الله لبنان، به کشتار در سوریه ادامه می دهند و جنایات شنیعی مرتکب می شوند و اسرائیل حتی یک سرباز در سوریه ندارد و تنها اقدامش، تقویت اهالی مرزی سوریه با اسرائیل، به هدف جلوگیری از نزدیک شدن افراد سپاه پاسداران و دیگر گروه های تروریستی به مرز اسرائیل است.

روحانی در حالی این ادعا سَخیف را علیه اسرائیل مطرح ساخت که ارتش های ترکیه و روسیه نیز به آدم کشی در سوریه ادامه می دهند و گروه های تروریستی اسلامی نیز از عوامل اصلی این خونریزی ها هستند.

در جریان اقامت در آنکارا، که هدف از آن شرکت در همایش با پوتین و اردوغان بود، روحانی با چند تن از روزنامه نگاران ترک نیز گفتگو کرد. یک تحلیگر اسرائیلی به نام عودد گرانوت امروز (پنجشنبه) نوشت که هدف از دیدار سه گانه در آنکارا، نجات سوریه نبود، بلکه سران ایران، روسیه و ترکیه می خواستند درباره تقسیم سوریه و ادامه تسلط خود و حفظ منافع خویش به نوعی همآهنگی برسند.

این تحلیلگر نوشت که سران هر سه کشور در فکر آن هستند که به هر قیمت شده در سوریه بمانند و تسلط بر بخشی از خاک آن سرزمین را در دست داشته باشند. در راس سه کشور روسیه قرار دارد که بسیار بعید است از حضور نظامی و سیاسی در سوریه صرفنظر کند. برای روسیه، ادامه حضور در سوریه، کشوری که در ساحل دریای مدیترانه قرار دارد و با اروپا نزدیک است، یک نعمت بزرگ می باشد.

4 دیدگاه‌

  1. واقعا جای تعجب دارد پس از چهل سال ترور و خشونت و نا امن کردن منطقه و خشونت آشکار علیه مردم منطقه و مردم خود ایران چطور و با چه رویی حکام ابله و بی سواد ایران میتوانند از تروریسم حرف بزند و ادعای انسانیت کنند ، اسرائیل همیشه فقط از مرزهای خود دفاع کرده و هیچگاه به هیچ کشوری تعرض نکرده است ،حکام بی شرم ایران نزدیک است روزی که تقاص تمام جنایتهایتان را پس دهید و خونهای نا بحق ریخته شده گردنتان را بگیرد و شرر وجودتان را از کره خاکی محو کند

Comments are closed.