نتانیاهو: رژیم ایران به دروغگویی اتمی ادامه می دهد. رئیس موساد: تلاش آنان را خنثی می کنیم

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع اعلام داشت که در آینده نزدیک، اسرائیل اسناد تازه ای را رونمایی خواهد کرد که به وضوح نشان می دهد که حکومت ایران از اول تا امروز دروغ گفته و از اندیشه ساخت بمب هسته ای، حتی لحظه ای منصرف نشده است. اشاره نتانیاهو به انتقال حدود یکصد هزار سند از آرشیو فعالیت های اتمی رژیم ایران، از شورآباد تهران به اورشلیم بود.

آگاهان می گویند که دانشمندان اتمی اسرائیل این اسناد را که همگی به زبان فارسی نگاشته شده، با دقت مطالعه کرده و با استدلالاتی دست یافته اند که نشان می دهد تنها قصد رژیم ایران از برنامه غنی سازی، رسیدن به ساخت بمب هسته ای بوده است.

نخست وزیر اسرائیل در یک سخنرانی از سران کشورهای اروپای غربی خواستار شد که به خود آیند و از تلاش برای دور زدن تحریم ها دست بردارند و فشار علیه رژیم ایران را ادامه دهند و نگذارند که زیاده خواهی ها و فتنه گری های چنین حکومتی که امنیت اروپا را نیز به خطر می اندازد، همچنان دنبال شود.

نتانیاهو که در یک رویداد نظامی سخنرانی می کرد، از جمله گفت که اسرائیل در گذشته ثابت کرده که سران رژیم ایران در مورد هدف خود از دنبال کردن برنامه های اتمی، به جهانیان همیشه دروغ گفته اند و این شیوه همچنان ادامه دارد و اروپائیان نباید فریب آن را بخورند.

در گزارش ها آمده است که سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل (موساد) به افرادی که مسؤول انتقال اسناد اتمی از تهران به اورشلیم بوده اند، نشان لیاقت و جایزه اعطا کرده است.

یک پژوهشگر اسرائیلی نیز که کارشناس امور اتمی می باشد، در کار تحقیقاتی خود که در این هفته انتشار یافت، ارزیابی کرد که مجموع تلاش های اسرائیل برای جلوگیری از اتمی شدن رژیم ایران موجب گردیده که این برنامه دست کم دوسال به تاخیر افتد. در ارزیابی ها گفته شده که هم اکنون رژیم ایران اگر تصمیم بگیرد به طور کامل به برنامه های اتمی بازگردد، در ظرف یک سال قادر به ساخت نخستین بمب اتمی خویش خواهد شد.

از سوی دیگر، رئیس موساد، یوسی کوهن نیز در یک سخنرانی عمومی، از برخی تلاش های اطلاعاتی اسرائیل برای خنثی کردن تلاش های اتمی حکومت ایران پرده برداشت و بی آن که وارد جزئیات شود گفت که برخی از این اقدامات افشا گردیده ولی بسیاری از آن ها همچنان محرمانه باقی مانده است.

او در بخشی از سخنرانی خود گفت که فعالیت های اسرائیل برای جلوگیری از استقرار نظامی حکومت ایران در سوریه نیز بخشی از تلاش های اسرائیل در زمینه جلوگیری از رسیدن رژیم ایران به بمب اتمی می باشد.

یک دیدگاه

  1. اگرهم بسازد فقط میخواد با آن درکل دنیا گردن کلفتی وزورگویی وصدور انقلاب بیشتری کند ومنطقه وجهان را برای مطامع نامشروع وغیرقانونی خودش مطیع سازد. همانطور که میدانیم با گروگان گیری وبرچسب زدنهای دروغین به دستگیر شدگان از آنها باج میگیرد وجیب خودش را پر میکند ویا ازکشورهای خارجی دلاراخذ و برای آزاد سازی ومبادله زندانیان خودش باآنها اینگونه عمل میکند.

Comments are closed.