نتانیاهو: رژیم ایران مسؤول خرابکاری در نفتکش ها بود و دنیا باید از تلاش ترامپ پشتیبانی کند

 

نخست وزیر اسرائیل در سخنانی گفت تردیدی ندارد که رژیم ایران مسؤول وقوع هر دو انفجارهایی می باشد که هفته پیش و ماه گذشته در خلیج فارس و دریای عمان روی داد و به شش نفتکش آسیب رساند. در گزارش های پیشین گفته شده بود که سرویس امنیت خارجی اسرائیل (موساد) نیز با استناد به اطلاعات موثقی که به دست آورده، سپاه پاسداران حکومت اسلامی ایران را عامل انجام این اقدام تروریستی می داند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع، در سخنانی که در مراسم نامگذاری روستایی به نام پرزیدنت ترامپ در بلندی های گولان سخن می گفت، از جمله اظهار داشت: «در رابطه با عملیات تعرضی حکومت ایران در دریای عمان می خواهم این پیام را برسانم که همه کشورهای صلح دوست جهان، باید پشتیبانی قاطع خود را از تلاش های پرزیدنت ترامپ در این زمینه بیان دارند تا بتوان این تهاجم خطرناک را دفع کرد و امنیت لازم را برای آزادی کشتیرانی در آبراه های بین المللی برقرار ساخت».

پیش از آن که نخست وزیر اسرائیل به صراحت بگوید که رژیم ایران پشت سر به آتش کشیدن دو فروند نفتکش در دریای عمان قرار داشته، ولیعهد عربستان محمد بن سلمان بود که انگشت اتهام را مستقیما به سوی حکومت اسلامی ایران بلند کرد و سخنان او در روزنامه الشرق الاوسط انتشار یافت و از تلویزیون دولتی ریاض اینگونه پخش شد.

بن سلمان گفت که حملات حکومت ایران علیه نفتکش ها ایجاب میکند که یک موضع مشترک قاطع از جانب همه کشورها اتخاذ شود.

همچنین یک تحلیلگر معروف کویتی به نام علی فضل الله که همیشه رفتارهای حکومت ایران را نکوهش کرده، در گفتگوی اینترنتی با بخش عبری رادیوی ملی اسرائیل گفت: این رفتار حکومت ایران به دنبال تحریم های اقتصادی است که ایالات متحده از نو علیه رژیم ایران برقرار ساخته است. او گفت: کویت که به علت اشغال آن سرزمین توسط عراق رنج بسیار برده بود، بسیار نگران است.

علی فضل الله در پایان این بخش از سخنان خود گفت که کشورهای منطقه و جهان باید به موجودیت یک چنین عنصر تروریستی در منطقه پایان دهند.

یک دیدگاه

  1. اصلا مطمئن نیستم که نامگذاری روستایی به نام پرزیدنت ترامپ در بلندی های گولان کاری به نفع ایشان بوده باشد (بویژه با نزدیک نشدن به انتخابات).
    یک توصیه بسیار جدی به آقای نتانیاهو دارم و آن اینکه سیاستهای تبلیغاتی ایشان هرچند که در داخل اسرائیل خریدار دارد (به هر دلیلی) اما این سبک تبلیغات در خارج از اسرائیل موفق نیست و چه بسا نتیجه معکوس به بار آورد. لذا بسیار ضروری است که ایشان از مشاورین غیر اسرائیلی در تبلیغات سیاسی خارجی استفاده کنند.

Comments are closed.