نتانیاهو: رژیم ایران قوانین جهانی را نقض می‌کند و اسرائیل را مقصر می‌خواند

سخنان محمد جواد ظریف که ادعا کرده بود اقدامات دفاعی اسرائیل در حریم هوایی سوریه نقض قوانین بین المللی است، و اسرائیل باید آن را متوقف سازد، با پاسخ قاطع نخست وزیر اسرائیل روبرو شد که رژیم ایران را حکومتی خواند که اساسی ترین قوانین بین المللی را زیر پا می گذارد و از نابودی اسرائیل سخن می گوید.

بنیامین نتانیاهو که روز گذشته (یکشنبه) در همایش محدود فرماندهان و امیران ارتش اسرائیل، به مناسبت هفتادمین سالگرد استقلال دوباره سخن می گفت، دوباره بر خطرات منطقه ای حکومت ایران سخن گفت و بار دیگر تاکید کرد که اسرائیل از امنیت خود در برابر هرگونه تجاوزی دفاع خواهد کرد.

وزیر خارجه حکومت ایران، در مصاحبه ای که در شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا پخش شد، همچنین به پرزیدنت ترامپ هشدار داد که خروج ایالات متحده از برجام، موجب خواهد شد که حکومت ایران سریعا به غنی سازی اورانیوم باز گردد و آن را در حد بیست درصدی از سر گیرد. چنین اقدامی، تلاش آشکار در راه رسیدن به بمب هسته ای تلقی می شود.

محمد جواد ظریف در این مصاحبه ادعا کرد که رژیم ایران صد جنگ با اسرائیل را ندارد. این سخنان نیز واکنش نخست وزیر اسرائیل را به دنبال داشت که گفت: تفاوت بسیاری بین این سخنان، و اظهارات دیگر مقامات ارشد حکومت ایران وجود دارد، که به وضوح و با صراحت از نابودی اسرائیل  سخن می گویند.

اشاره نخست وزیر اسرائیل، از جمله در رابطه با سخنان حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران و همچنین سرلشگر عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش بود که در روزهای گذشته، به صراحت از نابودی اسرائیل سخن گفته بودند. موسوی از جمله تهدید کرده و گفته بود که مردم ایران راه فراری جز دریا نخواهند داشت.

در اسرائیل، به طور سنتی، هر سال پس از سالروز استقلال، نشست ویژه ای با حضور نخست وزیر و وزیر دفاع و فرماندهان ارتش برگزار می شود و همگان با بلند کردن جام شراب، “سلامتی” می گویند.

نتانیاهو در ادامه سخنانش، در پاسخ به ادعای ظریف که اسرائیل با پروازهای دفاعی بر فراز سوریه، قوانین بین المللی را نقض می کند، پرسید: چه کسی قوانین بین المللی را نقض می کند؟ آیا حکومت ایران، که از خاک سوریه پهپاد جنگی به سوی اسرائیل می فرستد که در این کشور منفجر شود و به مردمان آسیب برساند، و یا اسرائیل که از امنیت و موجودیت خود در برابر چنین تعرض هایی دفاع می کند؟»

محمد جواد ظریف در مصاحبه با شبکه سی بی اس، از جمله گفته بود: «من تصور نمی کنم که ما در مسیر جنگ منطقه ای گام بر می داریم».

وزیر خارجه حکومت ایران در این بخش از سخنان خود، و به هدف فرافکنی بین مردمان اسرائیل و ایالات متحده، ادعا کرده گفت “این خوی تجاورگری اسرائیل، به خاطر تسلیحاتی است که آمریکا در اختیار آن کشور قرار می دهد».

ظرف خواستار آن شد که ایالات متحده در روابط خویش با کشورهای منطقه، سیاست خود را نسبت به حکومت اسلامی ایران تغییر دهد.

ظریف در بخش دیگری از این مصاحبه ادعا کرد که رژیم ایران با کاربرد جنگ افزار شیمیایی مخالف است و آن را نامشروع می داند. این ادعا در حالی مطرح می شود که حکومت ایران، رژیم جنایتکار بشار اسد را مورد حمایت قرار داده و از او برای پرده پوشی استفاده از سلاح شیمیایی در کشتار مردم سوریه پشتیبانی می کند.

وزیر خارجه حکومت ایران هرگونه کاربرد جنگ افزار شیمیایی توسط رژیم سوریه را قاطعانه تکذیب کرد و ادعا نمود که غرب با مطرح کردن این گونه “افتراها” قصد براندازی “دولت قانونی سوریه” را دارد.

 

3 دیدگاه‌

  1. سوریه عملا توسط ایران بلعیده شده و تمام امورسیاسی سوریه در کنترل ایران است و اسد یک پوسته بی محتوا از قدرت سوریه است. مرگ بر تمام کسانیکه با حکومت جنایتکار و شیاد ایران تعامل و رابطه دارند مرگ بر مرکل و مکرون و موگرینی و شینزوابه و رهبران چین و کره شمالی و جنوبی و….

  2. رژیم آخوندی اسلامی ایران از وقوع غیر منتظره خطر جنگ جهانی سوم یا واقعاً در بی اطلاعی محض قرار دارد و یا ترجیح داده است که سکوت محض را رعایت بکند در هر صورت جنگ در خاور نزدیک یک واقعیت عینی جهانی است و رژیم آخوندی اسلامی ایران در ادامه جنگ و اشغال سوریه و در صورت نقض برجام، گزینه ازسرگیری فعالیت هسته‌ای را آماده دارد

  3. اسرائیل حتی الامکان از درگیری خودداری میکند و سعی در جلب دوستی ایران و حتی کمک در جنگ عراق به نفع ایران داشته اما نمیداند که داعشی های حاکم بر ایران هرگز مفهوم محبت را نمیفهمند و بیرحمانه از پشت خنجر میزنند. همانطور که به بشار بعد از سالها ابراز دوستی ظاهری کردندمن شک ندارم اگر ایران اراده کند طی چند روز سوریه امن خواهد شد و حتی عوامل سعودی مانند جبهه النصره را نابود خواهد کرد ولی این گروه ها برای هدف ایران ضروری هستند و زحمت ایران را در سقوط بشار کم خواهند نمود

Comments are closed.