نتانیاهو: رژیم ایران هر سال هفتصد میلیون دلار به حزب الله می دهد که صد میلیون آن از طریق پست دیپلماتیک است

 

نتانیاهو هنگام سخنرانی در سالروز آزادی اورشلیم، درباره شیوه ارسال پول برای حزب الله نیز به افشاگری پرداخت

نخست وزیر اسرائیل فاش ساخت که حکومت ایران هر سال به طرق مختلف میلیون ها دلار پول به دست سازمان تروریستی حزب الله لبنان می رساند.

بنیامین نتانیاهو که شب گذشته در گرامیداشت سالروز آزادی اورشلیم و یکپارچگی دوباره پایتخت اسرائیل سخن می گفت، تاکید کرد که مهمترین شیوه ایران در انتقال این پول، استفاده از پست دیپلماتیک است که به بسته های بزرگ از تهران به بیروت فرستاده می شود و توسط سفارت حکومت در بیروت، به سرکردگان حزب الله لبنان تحویل داده می شود.

او گفت که با استفاده از این شیوه ، یکصد میلیون دلار اخیرا به بیروت انتقال یافته و در اختیار حزب الله قرار گرفته است.

نخست وزیر اسرائیل گفت که همه سازمان های اطلاعاتی غربی نیز از این شیوه انتقال پول آگاهی دارند.

رئیس پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل، ژنرال گادی آیزنکوت، هفته پیش در یک سخنرانی در واشنگتن گفته بود که رژیم ایران در گذشته هر سال حدود یک میلیارد دلار کمک مالی برای حزب الله می فرستاد که به علت مشکلات مالی ناشی از تحریم های آمریکایی، این کمک به هفتصد میلیون دلار کاهش یافته است.

در گزارش های هفته های اخیر آمده بود که حزب الله با کمبود شدید بودجه روبرو گردیده و برخی فعالیت های خود را محدود می کند. همچنین، حزب الله به صورت علنی از مردم خواسته است که به آن گروه اعانه بدهند.

با این همه، حسن نصرالله به تهدیدهای جنگی در منطقه ادامه می دهد و در سخنان خود به مناسبت “روز قدس” عملا تهدید کرده بود که اگر ایالات متحده به رژیم ایران حمله کند، سراسر خاورمیانه به آتش کشیده خواهد شد. او عملا تهدید کرده بود که در چنین صورتی، حزب الله به حملات موشکی گسترده علیه اسرائیل دست خواهد زد.

برخی محافل خبری در اسرائیل بر این باورند که شدت گرفتن لحن تهدیدهای نصرالله، نتیجه فشارهای حکومت ایران بر حزب الله است که هرچه زودتر کارگاه های تبدیل موشک های نسل پیش به موشک های نقطه زن را راه اندازی کند. اسرائیل دو ماه پیش از وجود این کارگاه ها در حوالی بیروت پرده برداشت، ولی با تکذیب قاطع حزب الله لبنان روبرو شد.

نتانیاهو در سمت نخست وزیر و وزیر دفاع، در ادامه سخنان شب گذشته خود تاکید کرد که همه مبالغ کلانی که رژیم ایران در اختیار حزب الله قرار می دهد، برای خرابکاری و ایجاد بحران و آدمکشی و ترور در خاورمیانه هزینه می شود. او گفت: این واقعیتی است که کشورهای عرب همسایه اسرائیل نیز از آن آگاهی دارند و این یکی از علل آن است که کشورهای نامبرده می کوشند به اسرائیل نزدیک شوند.

2 دیدگاه‌

  1. ملّت ایران از گشنگی و نداری میمیرہ چونکه دولت ایران پول کارگران را نمیدہ و حتی پولهایشان در بانک را ھم میدزدد تا موشک بسازد و هزینه تروریسم کند و اسرائیلیھا را نسل کشی کند۰ چه سیاہ روزیی!

  2. اقای ناتانیاهوی عزیز تا میتوانید جلوی دزدیهای آیت الشیطانها وآخوندهای مفت خور ودزد و بی ناموث را درصحنه های بین المللی در به یغما بردن ثروتهای ملی کشور ومردم ایران وارسال آنها برای جنگ وخونریزی سایر ملل بگیرید. این آخوندها حیثیت وعرض وآبروی پیغمبر اسلام راهم ازبین بردند.

Comments are closed.