نتانیاهو: رژیم ایران گستاخ تر شده و مرتبا می کوشد به اسرائیل تعرض کند و خطر افزایش یافته است

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، در سخنانی حکومت اسلامی ایران را متهم ساخت که به شیوه های مختلف و به طور مداوم می کوشد اسرائیل را هدف تعرض نظامی قرار دهد.

وی  با بیان این اتهام افزود: اسرائیل با هوشیاری زیاد، تا کنون توانسته است همه توطئه های تجاورکارانه رژیم ایران را خنثی کند، ولی حکومت اسلامی دست بردار نیست.

بنیامین نتانیاهو که در آئین یادبود جان باختگان ارتش اسرائیل در جنگ یوم کیپور در ۴۶ سال پیش سخن می گفت، همچنین گفت که رژیم ایران خط قرمز گستاخی را پشت سر گذاشته و به طور دائم بر شدت عملیات تعرضی خود در خاورمیانه می افزاید.

نتانیاهو در آئین یادبود سربازان جانباخته: رژیم ایران گستاخ شده و مرتبا تعرض می کند

نخست وزیر و وزیر دفاع گفت که این رفتار حکومت ایران بحران شدیدی به وجود آورده که اگر برای برطرف کردن آن اقدام نشود، خاورمیانه دچار بحران های شدیدتری خواهد شد.

نتانیاهو در سخنان خود کوچکترین اشاره ای به انتقادهای شنیده شده در داخل اسرایئل نکرد که در آن ها گفته شده که برخوردهای نرم و مسالمت آمیز پرزیدنت ترامپ با تعرضات اخیر رژیم ایران، بر شدت گستاخی سپاه پاسداران افزوده است.

سپاهی علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در سخنان امروز خود (پنجشنبه) با افتخار زیاد گفت که سپاه شش سیلی بر صورت ارتش آمریکا در خلج فارس زده، ولی با هیچ واکنشی رویرو نشده است.

نتانیاهو در نطق خود گفت که اسرائیل امروز بیش از هر زمان دیگر، باید کاملا هشیار باشد و قاطعانه به دفاع از خویش بپردازد و هرگونه قصد تعرض تجاوزگران را خنثی کند.

وزیر دفاع گفت: در چهل و شش سالی که از جنگ یوم کیپور می گذرد، واقعیات نظامی و سیاسی در خاورمیانه دچار دگرگونی های اساسی شده است.

او همچنین گفت که یکی از دستاوردهای مهم این جنگ دفاعی، که اسرائیل در آن غافلگیر شد، این بود که رهبران مصر و اردن به این نتیجه رسیدند که از راه نظامی نمی توانند به هدف های خود برسند، و از این رو راه آشتی را برگزیدند و با اسرائیل پیمان صلح امضا کردند . پیمانی که با گذشت ده ها سال همچنان به وقت خود باقی است.

  جنگ یوم کیپور که در ششم اکتبر سال ۱۹۷۳ آغاز گردید و مصادف با روز روزۀ بزرگ یهودیان در آن سال بود، از جانب اعراب “جنگ رمضان” و “جنگ اکتبر” و یا “حرب تشرین” نامیده می شود. با آن که اسرائیل در این جنگ غافلگیر شده بود و در پنج روز اول متحمل تلفات زیاد و حتی عقب نشین شد، ولی در پایان جنگ که جمعا هیجده روز ادامه یافت، ارتش های مصر و سوریه با شکست دردناک روبرو شدند که همین امر موجب گرایش مصر و اردن به صلح با اسرائیل شد.

3 دیدگاه‌

  1. این آقا دانم مشغول دروغ گفتنه تا سر قدرت بمونه، ایران نه تا حال به اسراییل حمله کرده و نه هیچ وقت قصد حمله داره، اما اسراییل دانم از پشت به ایرانیان خنجر زده، کمی انصاف داشته باشید .

    • ایران تا بحال به اسراییل حمله نکرده؟؟؟ قدرتشو نداره ، اگر داشت که الان سربازان ایران تو تل اویو بودند .رژیم خودش نمیتونه ولی نوکرهایش هر روز سعی به کشتن یهودیان در سراسر جهان در طی این ۴۰ سال داشته و دارند..سال اول تولد رژیم ، بمب گذاری در ارژانتین ، در حدود ۹۰ یهودی در دو دقیقه از بین رفتن. اقای القانیان را بجهت یهودی بودن کشتند،. در المان ، سوید، فرانسه نیویورک..فیلادلفیا، لوس انجلس……. هر جایی که گردن کلفت های رژیم تشریف دارند، یا به کنیسهای ما و یا به قبرستانهای ما را اتش میزنند و خراب میکنند.تو پنداری که خراب کردن قبر یهودی از افتخارات این رژیم است.کشتن عمدی یهودیان در کنیسها برای گرفتن اجر از خداوند در دنیای بعد است. نوشیدن شربت شهادت برای مزدوران رژیم دژخیمی ایران نوعی از فرایض مذهبی شیعه ۱۳ امامی میباشد. چرا مذهبیون ایرانی نمیتوانند با ادیان دیگر مسالمت امیز زندگی کنند؟ این خوی ددمنشانه از کی و بوسیله کی به ایران اورده شد؟ در اینجا دوست دارم که بپرسم، کی و کجا اسراییل اونهم از پشت به ایران زخمی زده؟ ایا این اسراییل نبود که کل مایحتاج نیروی نظامی ایران را در جنگ با عراق به ایران میفرستاد، تا تهران به وسیله صدامیان فتح نشود؟ جای تعجب دارد که پاداش اسراییل برای جانبداری از ایران درنده خویی این رژیم را بیشتر نمود.
      .موضوعی را که جنابعالی بی انصفانه نادیده میگیرید اینست…که یهودیان خود را یک خانواده کوچک در میان اقیانوسی از ادیان دیگر میبیند، ما نه مرگ شما را ارزو داریم ، و نه شهادت پرستیم…. قلب هر انسانی بدرد میاید از شنیدن قتل همنوع خویش، بنی ادم اعضای یکدیگرند…بجز یهودیان و بهاییان و مسیحیان و خلاصه هر چی هست ونیست؟؟؟؟؟……سوادو هوش و حوصله من بیشتر از این مکتوبات نیست…کمی انصاف داشته باش همشهری.

  2. احساس میکنم کم کم پرزیدنت نتانیاهو باید در رفتارهای خود تجدید نظر کند زیرا اینگونه سخنان نا به جا باعث پنهان ماندن پیروزی‌های پی در پی ارتش اسرائیل میشود . در هیچ نقطه ای در این کره خاکی جمهوری اسلامی نتوانسته کوچکترین پیشروی و یا آسیبی را به منافع ما وارد کند . شاید باید به آقای نتانیاهو یاد آوری کنم که نیروهای دلیر ارتش اسرائیل در طی چند سال گذشته میلیاردها دلار خسارت به مواضع تروریست‌های سپاه پاسداران و حزب الله در سوریه و حشدالشعبی در عراق وارد کرده‌اند و در طی تمامی این عملیاتهای پر افتخار از طرف تروریستهای حکومت تروریستی ولایت وقیح هیچ حرکت و پاسخی به عملیاتهای اسرائیل داده نشد مگر آنکه در گولان یکی یا دو توپ هوایی شلیک کردند و سریعا از محل متواری شدند . امروز دقبقا روزی است که ملت یهود باید به خود ببالد زیرا در بهترین شرایط نظامی و امنیتی قرار داریم و با آنکه اطرافمان را تروربستها احاطه کرده‌اند اما قدرت بازدارندگی ارتش ما چنان زیاد است که هیچ کدام حتی جرات جیک زدن ندارند . به عقیده من امروز همان روزی است که به گفته زیو ژابوتینسکی نویسنده بزرگ و یکی از رهبران صهیونیسم امروز روزی است که ملت یهود میتواند به خود افتخار کند زیرا هیچ قدرتی در خود توان رویارویی با ما را نمی‌بیند . ( نئوهاگانا‌ایران)

Comments are closed.