نتانیاهو: ریزپهپادها ممکن است به یک خطر بزرگ امنیتی مبدل گردد

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در یک سخنرانی گفت که ریزپهپادها می تواند یک خطر امنیتی جدی باشد و اسرائیل باید بتواند با آن مقابله کند. او گفت که ریزپهپاد – که به زبان انگلیسی کوادکوپتر نامیده می شود، دستگاه بسیار ارزان قیمتی است که به آسانی می توان آن را پرواز داد و مواد انفجاری به آن وصل کرد.

ساعاتی پیش از این سخنرانی نتانیاهو، مقامات امنیتی اسرائیل اعلام کردند که به یک ریزپهپاد در کرانه باختری دسترسی یافته اند که تروریست ها قصد داشته اند آن را به عنوان یک اسلحه انفجاری علیه نیروهای اسرائیلی به کار برند.

در کنفرانس وزیران امور امنیتی کشورهای مختلف که در اسرائیل برگزار می شود، نخست وزیر در نطق خود گفت که ریزپهپادها بسیار سبک وزن هستند و با پنجاه دلار می توان آن ها را خریداری نمود و پنج کیلوگرم مواد انفجاری در آن نصب کرد.

نخست وزیر گفت که اسرائیل همه این امکانات را در نظر دارد و خود را برای رویارویی با آن آماده می سازد. او گفت با وزیر امنیت داخلی ایالات متحده در این باره سخن گفته و طرفین تائید کرده اند که اکنون کشورها با چالش جدیدی روبرو هستند که باید راهکاری برای آن بیابند.

نتانیاهو در ادامه سخنان خود، رژیم اسلامی ایران و داعش را در یک ردیف قرار داد و گفت که آن ها امنیت خاورمیانه را تهدید می کنند.

نخست وزیر اسرائیل گفت که هدف رژیم ایران از مسلط شدن بر سوریه، تنها آن نیست که پایگاهی برای حمله به اسرائیل داشته باشد، بلکه این اقدام، مرحله دیگری از جنگ شیعه و سنی در جهان اسلام است. او گفت: اکثریت قریب به اتفاق اهالی سوریه مسلمانان اهل تسنن هستند که یک رژیم علوی بر آن ها حکومت می کند که شاخه ای از تشییع است.