نتانیاهو: «فلسطینیان باید بدانند که ما گذشت نمی کنیم، بلکه آنان باید از زیاده خواهی دست بردارند»

بنیامین نتانیاهو در یک گفتگوی رسانه ای تاکید کرد که اگر حکومت خودگردان فلسطینی بپذیرد که نوار جغرافیایی موسوم به “دره اردن” به خاک اسرائیل ملحق گردد، و اگر فلسطینیان حق نظارت امنیتی ما را بپردازند، آن گاه می توانند از امتیازاتی که در طرح صلح پرزیدنت ترامپ برای آنان درنظر گرفته شده، بهره مند گردند.

نتانیاهو در مصاحبه با روزنامه “ییسرائیل هیوم” (اسرائیل امروز، همچنین گفت: «در مذاکرات صلح، اسرائیل نیست که باید گذشت کند، بلکه فلسطینیان هستند که باید از زیاده خواهی های خود دست بردارند».

در طرح پرزیدنت ترامپ گفته شده که فلسطینیان باید در کنار اسرائیل از استقلال حکومت برخوردار باشند. نخست وزیر اسرائیل می گوید که اولویت باید تامین امنیت اسرائیل باشد. سازمان های ترور فلسطینی با برخورداری از حمایت رژیم ایران، همچنان از نابودی اسرائیل سخن می گویند و دولت اورشلیم این خطرات و تهدیدهای مداوم را جدی می گیرد.

نتانیاهو طی سخنانی نیز که دو روز پیش در دیدار با نمایندگان حزب لیکود در پارلمان اسرائیل بیان کرد، گفت که دولت جدید با پنج چالش روبرو می باشد که یکی از آنها پیامدهای کورونا می باشد. ولی چالش اصلی رویارویی با توطئه های رژیم ایران است. نتانیاهو گفت که دولت جدید نیز همچنان قاطعانه به ایستادگی در برابر قانون شکنی های رژیم ایران و عملیات تروریستی و تهدیدهای امنیتی آن ادامه خواهد داد.

نخست وزیر در مصاحبه با روزنامه “ییسرائل هیوم” گفت: اسرائیل باید در اولین فرصت برای اجرای نیت خود در مورد حاکم ساختن قوانین اسرائیل بر دره اردن و آبادی های اسرائیلی در کرانه باختری اقدام کند، زیرا ممکن است این فرصت از دست برود.

دولت جدید اسرائیل از روز یکشنبه این هفته کار خود را رسما آغاز کرد و در همان روز، نخستین جلسه محاکمه نتانیاهو نیز در دادگاه اورشلیم برگزار شد.

نتانیاهو در پاسخ به پرسشی در این مصاحبه گفت که حال او خوب است و با انرژی بسیار به انجام وظیفه ادمه میدهد، زیرا می داند مسئول رسالت یات که به حقانیت اسرائیل و منافع ملی مردم این کشور مربوط می شود.