نتانیاهو می کوشد یک توافق سه گانه با روسیه و ایالات متحده، علیه حضور ایران در سوریه بدست آورد

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل گفت: «اکنون که هر سه کشور در مورد لزوم بیرون راندان نیروهای نظامی ایران از سوریه اتفاق نظر دارند، هنگام آن است که یک سازوکار مشترک برای رسیدن به این هدف پایه ریزی شود

به دنبال برگزاری همایش سه گانه امنیتی بین نمایندگان ارشد اسرائیل، روسیه و ایالات متحده، اکنون محافل اطلاعاتی می گویند که بنیامین نتانیاهو می کوشد یک توافق سه گانه برای بیرون راندن نیروهای سپاه قدس از سوریه به دست آید. به گفته آنان، نتانیاهو بر این باور است که از طریق ایجات تفاهم و همکاری بین روسیه و آمریکا می توان به این هدف دست یافت.

مقامات حکومت ایران گفته اند که حتی پس از پایان جنگ خانگی در سوریه، باید در آن کشور بمانند تا به دولت سوریه برای بازپس گرفتن بلندی های گولان، با عملیات نظامی، یاری برسانند.

نتانیاهو شب گذشته از این انتظار خود پرده برداشت و در یک سخنرانی گفت: «اکنون که روسیه و ایالات متحده، در کنار اسرائیل، بر این باورند که نیروهای خارجی باید خاک سوریه را ترک گویند، هنگام آن است که یک همکاری سه گانه برای رسیدن به این هدف پایه گذاری شود.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل گفت: «اکنون که هر سه کشور در مورد لزوم بیرون راندان نیروهای نظامی ایران از سوریه اتفاق نظر دارند، هنگام آن است که یک سازوکار مشترک برای رسیدن به این هدف پایه ریزی شود.

نتانیاهو که در یک همایش بررسی اوضاع سیاسی منطقه و جهان سخن می گفت، برگزاری همایش سه گانه در اورشلیم را که با حضور دبیر شورای امنیت ملی روسیه و مشاور امور امنیتی کاخ سفید، در اورشلیم برگزار شد، یک رویداد مهم دانست که از جایگاه مهم اسرائیل در دیپلماسی بین المللی حکایت دارد.