نتانیاهو می گوید که حتی در شرایط کنونی، اسراییل به عملیات برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه ادامه می دهد

نخست وزیر در بخش دیگری از سخنرانی خود، به مساله صلح با فلسطینی ها پرداخت و گفت که رهبران آنها بزرگترین مانع برای پیشبرد آشتی هستند

نخست وزیر اسراییل، در واکنش به گزارش هایی دایر بر این که اکنون مدتی است نیروی هوایی اسراییل برای درهم کوبیدن مواضع سپاه قدس و دیگر نیروهای وابسته به حکومت ایران در سوریه اقدام نمی کند، گفت که “حتی در همین روزها، اقدامات ما همچنان ادامه دارد”. ولی در این باره توضیح بیشتری نداد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که از دو هفته پیش که یک هواپیمای نظامی روسی در سوریه، هنگام عملیات جنگنده های اسرائیلی علیه انبارهای موشکی حکومت ایران در لاذقیه، اشتباها هدف یک موشک سوری قرار گرفت و سقوط کرد، اسرائیل از ادامه حملات هوایی در خاک سوریه دست برداشته است. ولی اکنون نتانیاهو می گوید که این تصور درست نیست و اقدامات اسراییل در سوریه، برای حفظ امنیت کشور ادامه دارد.

نتانیاهو این سخنان را در آئین گشایش دوره زمستانی کنست (پارلمان اسرائیل) بیان داشت. او بی آن که توضیحات مشروحی بدهد، در بخشی از سخنرانی خود گفت: «اگر لازم باشد علیه دشمنان خویش به اقداماتی دست بزنیم، آنان ضرب شست کوبنده ما را به خوبی احساس خواهند کرد».

روسیه اعلام داشته که برای محافظت از نیروی هوایی خود در خاک سوریه، چهار سامانه ضد هوایی از نوع اس – ۳۰۰ نصب می کند. آگاهان نظامی گفته بودند که در چنین شرائطی، نیروی هوایی اسرائیل در فعالیت خود در حریم هوایی سوریه با محدودیت های شدید روبرو خواهد بود.

نخست وزیر در بخش دیگری از سخنرانی خود، به مساله صلح با فلسطینی ها پرداخت و گفت که رهبران آنها بزرگترین مانع برای پیشبرد آشتی هستند.

یک دیدگاه

Comments are closed.