نتانیاهو: «نقشه اسرائیل برای رخنه‌یابی به انبار اسناد اتمی ایران را، از پیش برای ترامپ فاش کردم»

نخست وزیر اسرائیل از کشورهای اروپایی خواستار شد که همانند ایالات متحده، تحریم های اقتصادی علیه حکومت ایران را باز گردانند و برای دور زدن تحریم های آمریکایی، به رژیم ایران کمک نکنند.

این سخنان روز گذشته (سه شنبه) پس از آن بیان شد که آژانس بین المللی انرژ ی اتم رسما اعلام کرد که حکومت ایران تعهد خود در چارچوب برجام را در مورد محدودیت ذخیره اورانیوم غنی شده زیر پا گذاشته است.

بنیامین نتانیاهو دو روز پیش نیز گفته بود که اسرائیل به زودی اسنادی را رو خواهد کرد که نشان می دهد رژیم ایران همیشه در مورد هدف از تولید انرژی هسته ای دروغ گفته و هرگز از نیت رسیدن به ساخت بمب هسته ای صرفنظر نکرده است.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، در سخنان خود خطاب به کشورهای اروپایی، تاکید کرد که زیاده خواهی ها و عملیات رژیم ایران در کشورهای منطقه، و در تولید توان موشکی، امنیت اروپا را نیز به خطر می اندازد و آنان نباید به رژیم ایران یاری برساند.

کشورهای اروپایی روز گذشته به رژیم ایران هشدار دادند که زیرپا گذاشتن تعهدات آن کشور در چارچوب برجام امر وخیمی است که باید متوقف شود و رژیم ایران به تعهدات پیشین خود باز گردد/

نتانیاهو در ادامه سخنان خویش فاش ساخت که پیش از اجرای نقشه اسرائیل برای انتقال اسناد اتمی ایران از شورآباد تهران به اورشلیم، پرزیدنت ترامپ را از جزئیات طرح آگاه ساخته بود. نتانیاهو گفت که در این مکالمه تائید کرده بود که چنین ماموریتی بسیار خطرناک است، ولی این امری است که به خطر آن می ارزد.

نخست وزیر این افشاگری را شب گذشته (سه شنبه) در آئین اعطای مدال لیاقت و جایزه به افرادی بیان داشت که در تامین امنیت ملی اسرائیل، ماموریت های حساس و مهمی را انجام داده اند. از جمله افرادی که مورد تفقد قرار گرفتند، کسانی بودند که در طراحی و اجرای طرح انتقال اسناد اتمی ایران، از شورآباد تهران به اورشلیم، نقش عمده ای داشته اند.

نتانیاهو در سخنرانی خود، ضمن آن که گفتگوی خویش با پرزیدنت ترامپ را پیش از اجرای ماموریت، افشا کرد، افزود: «وقتی به رئیس جمهوری آمریکا جریان را تعریف کردم، از من پرسید که آیا این یک ماموریت خطرناک نیست؟ و من در پاسخ گفتم، بله، اما ماموریت بسیار مهم و حساسی است که به خطر آن می ارزد».

نخست وزیر و وزیر دفاع در دنباله سخنان خود گفت: «من انجام این ماموریت، و انتقال اسناد اتمی به اسرائیل را به آن علت تائید کردم که با کمک آن بتوان پرزیدنت ترامپ را متقاعد ساخت که برجام یک توافق بد است و ایالات متحده باید از آن خارج شود».

نتانیاهو فاش ساخت که گفتگوی او با پرزیدنت ترامپ در جریان دیدار آن ها در حاشیه همایش بین المللی داوُس در سوئیس انجام گرفت. او گفت: «من برای پرزیدنت تعریف کردم که چنین نقشه ای چیده ایم و خیال داریم ماموران خود را به تهران بفرستیم که چنین طرحی را اجرا کنند و همه آرشیو اسناد اتمی ایران را به اسرائیل بیاروند».

نخست وزیر گفت: «چندی بعد که به دیدار پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید رفتم و متن فشرده اسناد به دست آمده را به او ارائه دادم، او دیگر می دانست که موضوع چیست و اسناد از کجا آمده است». او گفت: «پرزیدنت ترامپ هوشمندی ما و شهامت اجرا کنندگان این ماموریت را مورد تحسین قرار داد و دستاورد اسرائیل در این زمینه را ستود». نتانیاهو در پایان گفت: «تردیدی ندارم که این امر یکی از عواملی بود که باعث شد پرزیدنت ترامپ تصمیم بگیرد از توافق فاجعه باری که “برجام” نامیده می شود، بیرون آید»

2 دیدگاه‌

  1. حالا که یکفرد راستگو پیدا شده واز خطرات جمهوری اسلامی برای اروپاییان سخن گفته را باید درنظر گرفت وعمل کرد. بخدا ماها که از داخل ایران خبر داریم وعده کثیری که زندگی میکنند میدانند که آخوند وملا جماعت رذل جز ایجاد فلاکت ودروغگویی ویا مفت خوری وکلاه برداری بنام شریعت وبنام خدا وبنام قرآن وبنام اسلام وبنام اسلام ناب محمدی و… کاردیگری ازدستش برنمی آید که در مدت چهل سال جفا ونامردی وحقه بازی است که برسرمردم ایران آورده است. اروپاییان باید حرفهای آقای ناتانیاهو را خوب گوش کرده وبه آن عمل نمایند تاهم دراین دنیا وهم دردنیای آخرت خیرش راببینند. درود فراوان بر اجرا کنندگان اینگونه عملیات وطرحها.

Comments are closed.