نتانیاهو و بولتون: اسرائیل و ایالات متحده، مشترکا علیه حکومت ایران اقدام خواهند کرد

جان بولتون،، به اسرائیل آمده تا در همایش مشترک دبیران شورای عالی امنیت ملی اسرائیل و روسیه شرکت کند

نخست وزیر اسرائیل و مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده، در یک کنفرانس رسانه ای در اورشلیم اعلام داشتند که دو کشور آماده اند به صورت همگام و هماهنگ به اقدامات علیه زیاده خواهی های حکومت اسلامی ایران ادامه دهند.

این سخنان دو روز پس از آن بود که پرزیدنت ترامپ خطاب به رهبران حکومت اسلامی ایران گفت که اگر آن ها از برنامه های اتمی خود دست بردارند، وی حاضر است با آنان دوستی کند و حتی موجب تقویت آن ها شود. ولی در عین حال گفته بود که قصد دارد همان شب تحریم های بیشتری را علیه رژیم ایران برقرار سازد. اعلام این تحریم ها در آن شب عملی نگردید، ولی پرزیدنت ترامپ اعلام داشت که فردا (دوشنبه) ماهیت این تحریم ها اعلام خواهد شد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که یکی از مخالفان سرسخت حکومت اسلامی ایران است و بر این باور است که باید آن رژیم را قاطعانه مهار کرد، به اسرائیل آمده تا در همایش مشترک دبیران شورای عالی امنیت ملی اسرائیل و روسیه شرکت کند.

این همایش سه گانه، فردا (دوشنبه) در اورشلیم برگزار می شود و در آن نمایندگان ارشد سه کشور دیدگاه های کشور خود را درباره آینده سیاسی سوریه بیان خواهند کرد و خواهند کوشید به نوعی هماهنگی و توافق دست یابند.

از جانب اسرائیل مئیر شبات دبیر شورایعالی امنیت کشور حضور خواهد داشت و آگاهان می گویند که او اصرار خواهد کرد که محور اصلی مباحثات، فتنه گری های رژیم ایران در همه منطقه و از جمله سوریه باشد. ولی به گفته آگاهان سیاسی، دبیر شورایعالی امنیت ملی روسیه خواهان آن خواهد شد که مباحثات به موضوع آینده سوریه محدود گردد.

برخی رسانه های اسرائیلی نوشتند که اسرائیل و ایالات متحده در همایش سه گانه، به نماینده روسیه خواهند گفت که دولت های اورشلیم و واشنگتن حاضرند حکومت بشار اسد در دمشق را به رسمیت بشناسند، به شرط آن که روسیه تعهد بسپارد که نیروهای مسلح رژیم ایران از سوریه بیرون روند.

برخی کارشناسان می گویند که اولا روسیه حاضر نخواهد بود چنین تعهدی بسپارد و دیگر آن که حتی اگر تعهد کند، بعید می نماید که بتواند آن را عملی سازد. زیرا رژیم ایران قاطعانه با چنین دستوری مخالفت خواهد ورزید و ممکن است روابط ایران و روسیه بر سر این موضوع تیره شود.

جان بولتون در کنفرانس رسانه ای امروز، در کنار نخست وزیر اسرائیل گفت که دیدار سه گانه در اورشلیم فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد نوعی هماهنگی بین سه کشور می باشد. او خبر داد که پرزیدنت ترامپ نیز بزودی با پرزیدنت پوتین در سفر به ژاپن دیدار خواهد کرد و موضوع ایران در آن دیدار نیز مطرح خواهد شد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در اورشلیم گفت که تردیدی ندارد که کوشش رژیم ایران به هدف رسیدن به بمب هسته ای می باشد و همچنان به تقویت سپاه پاسداران ادامه می دهد . بولتون گفت: «هیچکس به حکومت ایران مجوز شکار اعطا نکرده است. این رژیم جنگ افزار و موشک های خود را آزادانه به عراق منتقل می سازد و به سوریه و لبنان و یمن و افغانستان می فرستد و همچنان، به شیوه ای تجاوزکارانه، به عملیات علیه اسرائیل، و دیگر دوستان ایالات متحده در منطقه ادامه می دهد و امیرنشین های ساحل خلیج فارس را تهدید جنگی می کند».

جان بولتون گفت که همه قرائن نشان می دهد که رژیم اسلامی در ایران، یک حکومت صلح طلب نمی باشد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در ادامه سخنان خویش گفت: رژیم ایران نباید به ایالات متحده به عنوان یک کشور ضعیف بنگرد، زیرا ارتش ما کاملا آماده اقدام است».

او بدون اشاره به این واقعیت که پرزیدنت ترامپ ابتدا دستور حمله صادر کرد و پس از ساعتی آن را لغو کرد، گفت: «اشتباه نکنید و ملاحظه کاری را به ضعف تعبیر نکنید. همین دیشب بود که تحریم های تازه ای را علیه شما برقرار کردیم و امیدوارم تحریم های تازه تری نیز در راه باشد»

بولتون در پایان سخنان خود در این همایش رسانه ای گفت: «رژیم ایران هرگز به جنگ افزار اتمی دست نخواهد یافت، نه علیه ایالات متحده و نه علیه اسرائیل و یا دیگر کشورهای جهان».

5 دیدگاه‌

 1. از طرز برخورد تان معلوم ترس تمام وجودتان گرفته است آقای بولتون. هر حرکتی کنی. پشیمان خواهید شد. بروید کنار امپراتور پارس آمد. در لقای اسلام. با یک هواپیما ی بدون خلبان در خود خیس کرده اید.

  • به اون ساندیس خور رژیم که نام مقدس کوروش بزرگ را بر وجود ما پاکش گذاشته و در اینجا حامی رژیم شیطانی ولایت فقیه هست بگویم ، توی مزدور برو نام رهبر مالیخولیایی و سادیسمی خود آیت الشیطان خامنف را بیاور ،شما اهریمن ها هرجا که کم می آورید یادی از ایرانی های واقعی می کنید به زودی رژیم فاسدتان در زباله دان تاریخ انداخته خواهد شد.

 2. شماها مثل اینکه خواب هستید، اسراییل زمان شاه که رابطه تقریباً خوبی با ایران داشت،تمام امکانات داشتن تسلیحات هسته‌ای رو به ایرانیان انتقال داد، انها میگویند ما بعد از انقلاب ایران تمام امکانات تجهیزات هسته‌ای ووووو تماس را با ایران قطع کردیم، لطفاً خود و ما را اینقدر آزار ندهید.
  ایران با اسراییل جشن هسته‌ای خواهند گرفت
  اگر عربها را میدوشید خب ایران که مشکلی ندارد ، در این راه مبارک ایران به شما کمک می‌کنند، هر وقت در این زمینهای مبارک از ایران کمک خواستید لطفاً از کمک ایران دریغ نکنید.
  پاینده دوستداران ایرانیان و تمامی ایرانیان

 3. راه حل مشکلی که جمهوری اسلامی با تهدید و ارعاب و ترور و سپاه قدس آنرا برای منطقه خاورمیانه پیچیده کرده، دقیقا همین حمله و اتحاد یکپارچه و غافلگیر کننده اسرائیل و آمریکا، آنهم به تاسیسات اتمی ایران است.آقای خامنه ای پایان حکومتت فرا رسیده است!چرا این موضوع را نمی خواهی قبول کنی؟؟!

 4. به قول عوام ، گلی به جمال آقای بولتون واقعا، حداقل یه امیدی به مردم می دهد ، جناب پرزیدنت ترامپ که هر بار یه تغییر ناگهانی در گفته هایش می دهد . تا جایی که یادم است آقای بولتون همواره از ماهیت شیطانی رژیم تروریست ایران آگاه بوده .امیدوارم مردم ایران هم تکانی به خود بدهند و فقط در انتظار این نباشند که دستی از غیب این اهریمن ها را نابود کند.

Comments are closed.