نتانیاهو کوتاه مدتی پیش از انتخابات پارلمانی، با ترامپ دیدن می کند؛ اپوزیسیون: این یک اقدام تبلیغاتی در آستانه انتخابات است

آگاهان می گویند در چنین شرایطی، دیدار با پرزیدنت ترامپ و نشان دادن قدرت و محبوبیت نتانیاهو، می تواند در روز رای گیری، برای او بسیار مفید باشد

سه ماه مانده به برگزاری انتخابات عمومی در اسرائیل، محافل آگاه گفتند که بنیامین نتانیاهو  می کوشد امکان دیداری را با پرزیدنت ترامپ در هفته های پیش از رای گیری فراهم سازد. علت این دیدار و موضوع های مورد بحث هنوز مشخص نیست. ولی آگاهان می گویند که چنین دیداری، می تواند موجب تقویت موقعیت نتانیاهو در صحنه سیاسی اسرائیل شود.

هم اکنون فعل و انفعالات زیادی در صحنه انتخاباتی اسرائیل جریان دارد و برخی انشعاب ها و اتحادها روی داده که پیش بینی نتایج احتمالی انتخابات را غیر ممکن می سازد. به گزارش منابع خبری، نتانیاهو در دیدار غیرعلنی که شب گذشته (سه شنبه) با سران حزب لیکود داشت، هشدار داد که ممکن است لیکود ده کرسی خود را به این علت از دست بدهد. به گفته او، رئیس پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل، ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس ممکن است پنج کرسی از لیکود را از آن حزب سلب کند و نیروهای دیگری نیز که دارای گرایش های میانه یا چپ توصیف شدند، پنج کرسی از لیکود را به خود اختصاص دهند. هنوز معلوم نیست که چنین ارزیابی تا چه حد ممکن است به حقیقت بپیوندد. ولی آگاهان می گویند که حزب جدیدی با نام חוסן לישראל به مفهوم صلابت اسرائیل، که دارای گرایش های شدید دست راستی می باشد و توسط وزیران دادگستری و آموزش و پرورش برپا شده، شماری از کرسی های طرفداران لیکود را به دست آورد.

آگاهان می گویند در چنین شرایطی، دیدار با پرزیدنت ترامپ و نشان دادن قدرت و محبوبیت نتانیاهو، می تواند در روز رای گیری، برای او بسیار مفید باشد.

طرفداران نتانیاهو این گمان را بی اساس می دانند و می گویند مسائل و مطالب بسیاری در روابط بین اسرائیل و ایالات متحده وجود دارد که هر از مدتی یکبار، باید دیدارهای مشترک صورت گیرد.